Autor Zpráva
Flexa
Profil
S mod_rewrite začínám, tak bych se rád informoval o vlastním fungování robotů, abych se nenaučil něco co by bylo kotraproduktivní.
Když mám na webu odkaz s adresou typu nekam.cz/index.php?site=domov?subsite=obyvak
pomoci mod_rewrite přesměruju na nekam.cz/domov/obyvak.html
a pak si podstrčim puvodni adresu ke zpracovani tedy zase nekam.cz/index.php?site=domov?subsite=obyvak
tak by mě zajímalo, jestli se indexuje stránka už podle toho odkazu, který je v kódu, nebo až podle výsledku, na kterou robota přesměruji a která je vlastně i v hlavičce...

Předpokládám, že pravda je taková, že stěžejní je informace v hlavičce, ale raději bych to měl potvrzený.

A ještě jestli někdo nevíte, jak správně nastavit na localhostu subdoménu - pokud to vůbec jde.

Děkuju
Marty
Profil
Proč tolik přepisování? Odkazuj rovnou na nekam.cz/domov/obyvak.html a pak přes rewrite pošli vhodnou adresu ke zpracování. Jinak by měli vyhledávače brát adresu, která je v hlavičce. Dobře to lze pozorovat například při přesměrovávání z URL s www na URL bez www (bude se objevovat verze bez URL a nezáleží na co lidé odkazují). Nesmí se ale zapomenout na správnou hlavičku (301).
Flexa
Profil
Tolik přepisování bude spíš na webech co už jsou hotový a nechce se mi do nich moc zasahovat, tak to hodlám ošetřit vhodným .htaccess. Za utvrzení v mém tušení jak se to má s indexací děkuji. Ale proč 302? Měl jsem za to že 301 je správnější. Předpokládám, že se to už někde řešilo, takže vlastně ani moc nečekám odpovědi, to já jen tak řečnicky...

A jak je to se subdoménou na localhostu asi někdo něco nevíte...?
Marty
Profil
Pardon, samozřejmě je správné použít kód 301, šlo o překlep.
Kajman_
Profil *
Na jednom nevýznamném webu jsem asi před půl rokem dělal podobné přesměrování ale i se změnou odkazů z oněch stránek a doteď google vrací obě varianty adres se stejným obsahem, i když tam je 301 přesměrování a těch stránek je jen pár. U jiných vyhledávačů (yahoo, msn, jyxo, seznam) staré už nejsou.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0