Autor Zpráva
Menci
Profil
Zdravím všechny.
Pomocí optimalizace webu (on-page i off-page faktorů) jsem pracně postupně za několik měsíců docílil S-ranku 80/100. Teď jsem nic neměnil a najednou S-rank klesl na 70/100.
Čím to může být? Chápu průběžnou změnu o 2-3 bodíky na vyrovnání s ostatními weby - ale až takový skok? Nebo je to normální stav?
Dík za info.
Petra
Profil
Pomocí on-page faktorů jsi žádného S-ranku nedocílil, S-rank je závislý jen a pouze na zpětných odkazech. Tím pádem nemusí jít ani tak o tvojí změnu, jako o změny jinde - někde jsi mohl ztratit odkazy nebo se snížil rank, který přenáší některé odkazy na tvůj web nebo cokoliv, 10 bodů není zas tolik.
Marty
Profil
S-rank není moc důležitý a příliš bych na něm nebazíroval. Hýbání s jeho hodnotou se děje celkem často (když uvážím jak často indexuje Seznamácký bot). Dá se řící že bere v úvahu hlavně počet zpětných odkazů, takže na vině může být jejich úbytek.

Spíš než hodnotu S-ranku bych kontroloval (a věnoval se) umístění v SERP.
Menci
Profil
Petra Pomocí on-page faktorů jsi žádného S-ranku nedocílil, S-rank je závislý jen a pouze na zpětných odkazech
... a počítají se i vnitřní odkazy (on-page faktor)?? ... nebo na S-rank nemají vliv?
Marty pls. co to je umístění v SERP - kde se kontroluje a jak se tomu můžu věnovat?
Marty
Profil
SERP - Search Engine Result Page, neboli umístění ve výsledcích vyhledávání určité fráze.

Pokud jde o důležité stránky, chce to občas projít nejdůležitější vyhledávače a alespoň si pamatovat umístění stránek. Pokud ti klesne S-rank ale na hledání nějakého slova budeš pořád na prvním místě, netřeba se znepokojovat.
Petra
Profil
Menci: Vnitřní odkazy z jiných stránek téhož webu jsou zpětné a jsou to pořád off-page faktory.

Jinak (jak říká Marty), toolbarový S-Rank je ještě mnohem méně důležitý než toolbarový google pagerank, který také není vůbec důležitý.
Menci
Profil
Marty - dík za překlad. Znepokojuji se proto, že mám obavu, že po poklasu S-ranku přijde i pokles v umístění?
Petrajsou to pořád off-page faktory. - aha - zas vím o něco víc
pagerank, který také není vůbec důležitý ... - dyť tady v diskusi a všude jinde na netu furt čtu - jak je to důležité - pro pořadí ve vyhledávání
například Seznam ve svém katalogu IMHO řadí stránky podle hodnoty S-ranku - současně ale nechápu, podle čeho řadí ve svém katalogu Atlas, když moje stránka je v dané kategorii katalogu Seznamu 1. a ve stejné kategorii katalogu Atlasu 409.? Tuší někdo podle čeho může řadit stránky Atlas? (V čem se obecné algoritmy řazení - jako hustota klíč. slov, zpětné odkazy, validita, ... mohou tak moc lišit?)
Jinak vím, že umístění v SERP je důležitější než v katalozích a S-rank to tam ovlivňuje méně. Ale myslím, že taky.
Marty
Profil
Menci: Nemyslím si, že by pokles umístění ve fulltextu byl nějak ovlivněný S-rankem. Přímo jsem to ale nezkoumal, takže nemohu potvrdit ani vyvrátit.

Myslím že v katalogu Seznamu se opravdu řadí dle S-ranku, což je ale celkem logické (může si odkazy řadit podle oblíbenosti jak chce, tedy i podle S-ranku). Pořadí v katalozích se ovlivňuje jen velmi těžko (většinou se řadí podle abecedy, oblíbenosti, nebo jak se webmaster vyspal).

Atlas jede na Jyxu, takže možná řadí podle jyxo ranku.

BTW: je důležité rozlišovat mezi TPR (toolbar page rankem), který se ukazuje všem a PR, který zná jen pár zaměstnanců googlu a jeho velikost se může celkem dost lišit od TPR. PR ovlivňuje pořadí v SERP, kdežto TPR je jen jeho velmi nepřesný odlesk.
Petra
Profil
Rank je sice ve vyhledávání někdy i hodně důležité kritérium, ale není to jediné kritérium. Kdyby tomu tak bylo, musel bys na jakýkoliv zadaný dotaz nacházet pořád ty samé stránky - ty, co mají ze všech největší rank.

Navíc - rank, který se používá jako kritérium při řazení odkazu není na škále 1-100 pro s-rank, resp. 1-10 pro pagerank. Ten interval je mnohonásobně větší, takže dvě stránky, které mají ve stejnou chvíli stejný toolbarový rank (ať už jakýkoliv) mohou mít skutečný rank i hodně moc odlišný.

Atlas jako rank používá Jyxorank.

V čem se obecné algoritmy řazení - jako hustota klíč. slov, zpětné odkazy, validita, ... mohou tak moc lišit?
Ve váze, která je jim přiřazena.
Tomáš Beránek
Profil *
Dobrý den.
I já jsem se snažil o zvýšení svého S-ranku. prozatím jsem dosáhl hodnoty 28 a najednou bum a hodnota mého s-ranku klesla na 3/100. Prosím, nevíte někdo příčinu?
interw@seznam.cz
Lexa
Profil *
Ja sem se nikdy nesnažil o zvýšení ranku a snažit nebudu a ejhle mam 57/100
xsw
Profil *
Nedávno Seznam snižoval stupnici, mě také klesl S-rank
xsw
Profil *
změny na Seznamu

http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=13&topic=2 8142
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0