Autor Zpráva
Petra
Profil
Pokud vyhledávám v Googlu allinanchor:keyword mají na řazení webů vliv jaké faktory? Pouze počet a kvalita zpětných odkazů s keyword nebo i nějaké onpage faktory, jako např. pagerank toho webu?
Petra
Profil
Možná abych byla ještě přesnější, zajímá mě spíš který z faktorů ovlivňujících řazení stránek při normálním vyhledávání nemá vliv na řazení v případě vyhledávání s allinanchor nebo i allintext, allintitle apod.
Yuhů
Profil
allinanchor podle mých pozorování funguje pouze jako filtr. Nemá vliv na řazení.

Jinými slovy Google vezme výsledek hledání a vybere z něj (ve stejném pořadí) pouze výsledky, které mají všechna klíčová slova v textu zpětných odkazů (odtud allinanchor).
Petra
Profil
Jestli chápu správně jak to myslíš, tak to zdá se úplně tak není. Předložím příklad :-)
Vyhledávání web (stránky česky). První je mujweb.atlas, druhý jakpsátweb.
Vyhledávání allinanchor:web První jakpsátweb, mujweb.atlas třetí. Tedy obrácené pořadí.

Nevim, měla jsem pocit že Google dává anchor textu až příliš velký význam a fakt mi přišlo (spíš naopak) že pořadí v normálním hledání alespoň na první stránce dost odpovídá pořadí v hledání allinanchor. Ale teď nějak koukám, že se může lišit i o pár set pozic na celkem relevantní stránce.
Yuhů
Profil
tak vidíš, ta moje teorie filtrování zmíněná výše už zřejmě neplatí. Když tak o tom přemýšlím, tak je založena na pozorování ještě z doby google danců.

Ano, ty výsledky se můžou dost lišit. Extrémní případ je zřejmě stránka Českého hostingu na hledání slova hosting. Na dotazy allintext:hosting, allintitle:hosting, allinurl:hosting i allinanchor: hosting je na druhém místě a na samotné slovo hosting je kolem čtyřicátého místa.

Na tvoji první otázku je třeba říci: ano, při allinanchor se podle mých zkušeností počítají i jiné faktory. Které, to ví jenom googleguy.
kozlik
Profil
Jde nějak oblafnout Page Rank?
Yuhů
Profil
> Jde nějak oblafnout Page Rank?

jistěže se dá PageRank oblafnout. Vykašlat se na něj. Dělat web pro lidi je lepší.
Matej Kloubek
Profil *
Tvoje informace ohledne Ceskeho hostingu jsou uz taky starsi. Po poslednim tanecku (Allegra), jestli uz skoncil, je CH na nejakem 300. miste. Uvazuju nad tim, ze vyhlasim soutez. Kdo zjisti proc neni na prvni strance, dostane hosting na deset let :-))
Martin Kuželka
Profil
Taky nechápu, proč je Český hosting na tak špatných pozicích :( Myslím, že je to jedna z mála stránek z tohoto oboru, která má GPR 6 a stejně to nepomáhá.
JiK
Profil *
co je GPR 6? Google page rank? a co to je? poradi na kterem se umisti pri hledani nejakeho slova? Jakeho? nebo neco uplne jineho?
Fred
Profil
JiK
Nejsem si až tak jist jednoznačnou odpovědí na tenhle zdánlivě jednoduchý a ve skutečnosti těžký dotaz. Zkus tenhle odkaz http://www.iprcom.com/papers/pagerank/
Yuhů
Profil
> co je GPR 6? Google page rank?

http://www.lupa.cz/clanek.php3?show=3916

> Tvoje informace ohledne Ceskeho hostingu jsou uz taky starsi.

psal jsem to v prosinci. Jinak Matěji opravdu nevím, proč není CH na první stránce, a víš, že mě to mrzí.
Martin Kuželka
Profil
Yuhů, napadlo mně, že by to třeba mohlo být tím, že skoro všechny zpětné odkazy vedou z té samé IP adresy jako je web Českého hostingu.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0