Autor Zpráva
RK
Profil *
Mám hotové stránky, které už Google zaindexoval a návštěvnost pomalu roste. Teď jsem si koupil další doménu a udělal tématicky podobný web. A protože na ty nové stránky potřebuji více zpětných odkazů, tak chci tyto dva weby prolinkovat (každý web má asi 500 stránek a na každou stránku jsem dal odkaz na hlavní stránku druhého webu). Obě dvě domény hostuji na svém serveru, takže jsou na stejné IP adrese. Mám dva totazy:

1. Bude Google brát tyto linky v úvahu když obě domény mají stejnou IP a jsou na jednom serveru? Nebo je lepší dát druhou doménu někam jinam?

2. Je lepší prolinkovat ty stránky tak, že z webu A linkuji na web B a z webu B na web A a nebo je lepší to nalinkovat jen jedním směrem (pouze z webu A na web B)?

Díky za odpovědi.
Marty
Profil
1) O tomhle se vedou celkem zajímavé debaty. Google bude v každém případě započítavat i tyto odkazy. Pokud je ale odkaz ze serveru s jinou IP, měl by Google dát odkazu větší kvalitu (více ho započítat do hodnocení). Jen si ale dovolím podotknout že to není potvrzené a již se pohybujeme v říši maxSEO (koupit si doménu na jiném serveru, jen kvůli minimálnímu vzrůstu rankingu webu, mě příjde přehnané).

2) Jde o to na kterém webu ti více záleží. Pokud totiž z webu B neodkážeš zpět na web A, tak sice budou podstránky na webu B lépe hodnocené, ale zase příjde web A o ten ranking, který předal webu B, ale již se mu nevrátil zpět.
RK
Profil *
Děkuji za odpověď.

Já jsem prostudoval několik českých i zahraničních stránek a názory na linkování domén v rámci jedné IP se hodně liší. Setkal jsem se i s názorem, že Google penazlizuje toho kdo má prolinkováno mnoho webů na jedné IP adrese. Můj názor je takový, že pokud někdo brutálně prolinkuje několik domén (na každé stránce bude mít odkaz na všechny další domény a na nich zase odkazy zpět), tak to Google bude penalizovat ať jsou ty domény na jedné IP nebo ne. To samozřejmě udělat nechci. Chci prolinkovat jen tématicky podobné stránky. Stránky jsem navrhoval od začátku pro uživatele a ne pro vyhledávače.

Abych se přiznal, tak jsem z toho dost zmatený. Na jedné straně si myslím, že nemá logiku aby Google nějak penalizoval rozumně prolinkované domény v rámci jedné IP, ale zase na druhou stranu člověk nikdy neví. A nerad bych udělal síť deseti unikátních webů a strávil nad tím pár měsíců a potom skončil někde na blacklistu.

Pokud máte někdo aktuální zkušenosti s propojením webů v rámci jedné IP, tak určitě napište své názory. Díky.
Marty
Profil
Ještě takhle: o penalizaci podle mě nemůže být řeč. Pokud bude Google takovéto odkazy brát jinak, pak jim možná přiřadí menší hodnotu (než z jiné IP) ale penalizovat je rozhodně nebude (to by se pak dala lehce odstřelit konkurence).
RK
Profil *
Taky si myslím. Když použiju selský rozum, tak přece ne každý má svůj server na kterém hostuje. Většina lidí má webhosting a na jednom serveru je třeba 100 úplně cizích lidí a všichni mají stejnou IP adresu a můžou na sebe odkazovat aniž by věděli že mají stejnou IP.

Je jen otázka jestli existuje nějaká hranice když třeba ROZUMNĚ prolinkuji 100 webů na jedné IP tak jestli už to není moc. To je samozřejmě extrémní případ, ale slyšel jsem o lidech, kteří spravují síť desítek domén.

Myslím si, že k penalizaci opravdu dojde pouze v případě že se bude jednat o crosslinking kdy na každé stránce domény A bude odkaz na domény B,C,D... a na každé stránce těchto domén budou zase odkaz zpět. To už je asi jedno jestli to je na jedné IP nebo ne.

Jen jsem prostě znepokojený z těch názorů které jsem našel převážně na zahraničních diskuzních fórech. Asi budu muset více věřit logickému uvažování.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0