Autor Zpráva
petr36
Profil *
Seo jsem se trochu zabyval, a tedka sem nahodou analyzoval par webu a nestacim se divit, jak je mozne, ze web ktery ma tisic ! TISIC zpetnych odkazu ma PR2 ?!?!!??! probuh co to je za nesmysl, nemuzu to absolutne pochopit, kdyz jsem ja drive delal weby tak vim, ze ziskat PR4 bylo velice lehke, a stacilo asi tak 10 - 15 PR4 odkazu, a tento web ma 1000 zpetnych odkazu a ma PR2? Jeden ze zpetnych odkazu je odkaz z Toplistu jenz ma PR7 a 100 000 zpetnych odkazu ! (dokonce vic nez Seznam)

absolutne to nechapu, a ja osobne bych predpokladal, ze ten jeden jediny zpetny PR7 odkaz by tomuto webu predal minimalne PR4, spis PR5. Samozrejme chapu ze zalezi na poctu odkazu na webu ktery odkazuje.

celou dobu je rec o webu [b]http://www.enterprise-software.co.uk/ mimochodem vsechny tyto odkazy ktere se nachazeji v oblasti jako tento na toplistu maj imho zahadne podhodnocene PR
Marty
Profil
Možné vysvětlení:

- odkazy na tento web nejsou příliš kvalitní (pocházejí z webů s nízkým PR nebo je tam příliš mnoho odkazů)
- penalizace
- TPR v době měření (před 3 měsící) měl opravdu tuto hodnotu

Nakonec doporučuji rozlišovat mezi opravdickým Page Rankem a Toolbar Page Rankem, který je jen nepřesným zrdcadlem.
petr36
Profil *
nechapu cos myslel Marty tou poznamkou "TPR v době měření (před 3 měsící) měl opravdu tuto hodnotu " nakonec ani nechapu poznamku "Nakonec doporučuji rozlišovat mezi opravdickým Page Rankem a Toolbar Page Rankem, který je jen nepřesným zrdcadlem" me je jasne ze skutecny PR neni 0 - 10, ale to je jina debata, nevim jak mam nalozit s tou tvoji informaci ze PR je nepresne zrcadlo TPR myslim v tomto pripade, tak proste v tomto pripade je skutecny PR vysoky, nicmene TPR se holt ukazuje 2?

penalizaci bych pochopil, z toho duvodu ze kdyz si ten web clovek otevre, tak kazdy seo man hned pochopi ze slo o nejaky experiment, a zrejme to i pochopi i nejaky algoritmus ze na tom webu neni neco v poradku, na druhou stranu proc by tam nemelo byt neco v poradku ze tam je hodne odkazu? No a, to je na dmoz taky.

budiz, tento web je penalizovan, ale pro dalsi weby na tom toplistu to plati nahodou take:

http://www.ri-okna.cz/ PR3
160 zpetnych odkazu... opakuji ze jeden ze zpetnych odkazu je toplist s PR7.

a ta poznamka "- odkazy na tento web nejsou příliš kvalitní (pocházejí z webů s nízkým PR nebo je tam příliš mnoho odkazů) " opravdu si myslis ze odkaz z webu PR7 se zmuze spolecne s tisici dalsimi maximalne na PR2?

jinak diky za rozvinuti diskuze budu rad kdyz se neco dozvim..

kazdopadne to diktatorske chovani google, dvoji metr, specificke vyrazovani z vysledkovych listin me uz zacina lezt krkem, a to nejsem majitel ani jednoho webu ktery zde zminuji
petr36
Profil *
uz mi doslo to "- TPR v době měření (před 3 měsící) měl opravdu tuto hodnotu " :) no myslim si ze na tom toplistu je ten odkaz uz dlouho, a to je podle me minimalne dobry duvod pro PR4
Marty
Profil
nechapu cos myslel Marty tou poznamkou "TPR v době měření (před 3 měsící) měl opravdu tuto hodnotu "

TPR (tedy to co vidíš na Google toolbaru) se přeměřuje jen jednou za čas (zhruba po 3 měsících), je tedy možné, že v době, kdy toto měření proběhlo naposledy neměl ten web tolik zpětných odkazů, jako momentálně. Tady to chce počkat na další aktualizaci TPR (jestli vůbec někdy bude).


na druhou stranu proc by tam nemelo byt neco v poradku ze tam je hodne odkazu?

vše bude v pořádku, ale pokud bude na stránce hodně odkazů, tak již nebudou tolik kvalitní (PR se přerozdělí mezi mnoho webů)

Když se na to tak dívám, tak to vypadá spíše na tu první možnost, těch odkazů ty weby mají skutečně hodně.
petr36
Profil *
vše bude v pořádku, ale pokud bude na stránce hodně odkazů, tak již nebudou tolik kvalitní (PR se přerozdělí mezi mnoho webů)

nene, to si zas Marty nepochopil ty me :) ja mluvil o tom webu http://www.enterprise-software.co.uk/ ze ho mohl penalizovat proto, ze kdyz se na ten web podivas, obsah toho webu jsou jen odkazy defakto, muze se zdat ze je tam velka hustota nejakych klicovych slov (nemeril jsem to, ale je to ocividni)

ale opakuji, ten web je jak jsem pochopil neco jako katalog, proc google penalizoval tento web, a proc nepenalizuje treba dmoz? nebo obecne, jak rozlisi linkfarmu od katalogu? ale nechci moc zabihat od tematu, rad bych zustal u puvodniho dotazu.
Hanz
Profil
petr36
proc nepenalizuje treba dmoz

To není zrovna dobrý příklad, protože z dmoz čerpá data :o)

1) Tomu TPR se ani nedivím. Jednou z nejdůležitějších věcí v SEO je kvalitní obsah, ale pochybuju, že Google počítá mezi obsah i odkazy. Ale když ty odkazy vypustíš, tak toho moc nezbyde.
2) Stránky, které odkazují na na ten web nemusí být moc kvalitní
3) Toplist do toho nemůžeš počítat. Řekněme, že Toplist má TPG 7, ale poděl to 87 765 043 stránek, na které odkazuje l.o.l.
4) Vem si jako příklad seznam.cz. Hlavní stránka má TPG 7 a něco okolo 50 000 zpětných odkazů. Ta tvoje stránka má jen 1000 :o) což je 50x méně !
Takže nejspíš půjde skutečně o obsah!
Ondrej Podol
Profil
Jen tak mezi řečí: že jsi v dmozu ještě neznamená, že jsi něco extra.) A brát si na paškál největší katalog na světě pro srovnání s vlastním katalogem o 1000 stránkách...ehm, ehm.)
Ad. Hanz: Nemůžeš brát to rozpočítávání GTPR 7 na 87 miliónů a nějaké drobné, protože se na ně neodkazuješ z hlavní stránky. GTPR 7 má úvodní stránka toplistu, nikoliv všechny jeho podstránky, tzn. na danou doménu vede např. odkaz z toplistu s GTPR 4.
Radek Hrabůvka
Profil
Přečtěte si http://www.jakpsatweb.cz/seo/pagerank.html , protože tu zaznělo pár nepřesných tvrzení.
Plaváček
Profil
Petr36: Mám pocit, že sis důsledně neprostudoval rovnici pro výpočet PR. Tvrdíš, že na tvůj web vede 1 000 zpětných odkazů, což ale zdaleka není pravda. Viz http://www.google.com/search?q=link:http://www.enterprise-software.co. uk/&hl=cs&lr=&c2coff=1&start=0&sa=N .

Pokud se proklikáš na poslední stránku, zjistíš, že se jedná o maximálně 50 skutečných odkazů - což znamená, že většina zpětných odkazů je vyhodnocena jako duplicita. Navíc většina těch webů jsou jakési podivné linkfarmy, obsahující slova, která jsou zřejmě penalizována už ze samé jejich podstaty. Viz třeba toto http://cat-picture.vikl.isa-geek.com/ (vpravo dole - zjistíte, co mám na mysli). Jinak řečeno, počítám, že Google tvé stránky zcela správně vyhodnotil jako nějakou pofiderní linkfarmu a nepřikládá tomu webu žádnou velkou váhu.

Ukazuje se tak, že kvalitní obsah je nejlepším způsobem, jak si zajistit dobrou pozici (a také slušný PR, protože na dobrý obsah rád odkáže kdokoliv). A počet zpětných odkazů je jenom jedním z kritérií, které vyhledávač bere v úvahu.
petr36
Profil *
chlapci chlapci nechci vam do toho kecat, ale vsechny ty tri posledni reakce jsou totalne mimo

tak za prve Hanz tvrdi:

3) Toplist do toho nemůžeš počítat. Řekněme, že Toplist má TPG 7, ale poděl to 87 765 043 stránek, na které odkazuje l.o.l. - co to je za nesmysl? uvodni stranka toplistu ma PR7, a chces mi snad tvrdit ze na uvodni strance toplistu je 87 765 043 odkazu? skutecne nechapu o cem to mluvis, ale ty asi taky ne

Ondrej Podol
A brát si na paškál největší katalog na světě pro srovnání s vlastním katalogem o 1000 stránkách...ehm, ehm.) - neslo mi o srovnani dmoz a meho katalogu (neni muj) pointa byla uplne v necem jinem, pointa byla v tom, ze proc je PR2 toho webu tak maly? protoze je penalizovany (zrejme, jiny rozumny duvod mi nikdo nesdelil) proc je penalizovany? muze to byt proto, ze vyhodnotil jeho obsah neco jako linkfarmu, kdyz si ten web otevres jsou na nem jen odkazy, ale ne tak uplne, jen skoro. a k tomu sledoval muj dotaz, jak google pozna katalog od link farmy, a v zaveru jsem si dovolil trosicku rozcilit se, proc podporuje dmoz (ci jiny katalog je to jedno) a jiny podobny web (proste jiny katalog) oznaci za linkfarmu

Plaváček
Pokud se proklikáš na poslední stránku, zjistíš, že se jedná o maximálně 50 skutečných odkazů vubec sis doted nepochopil jednu vec, Google nikdy nevraci vsechny vysledky na jakykoliv dotaz, to ze zobrazi 50 odkazu z 1000 neznamena ze jich je ve skutecnosti 50 a 1000 je cislo vycucane z prstu, znamena to, ze Googlu se zachtelo ti ukazat jen 50 z nich, nikdy ti neukaze vsechny vysledky ! dej si hledat cokoliv a skoncis na 900 - 1000 vysledcich, podle tve teorie to je proto, ze zbytek vysledku je nesmysl a skutecny pocet vysledku na hledany vyraz "books" napriklad je 900 :)

jinak diky za prispevky do diskuze :)
Plaváček
Profil
Penalizovaný je nejspíš proto, že na stránkách, které na tebe odkazují, se to kupříkladu jenom hemží penisama. Jak jinak to říct. Prostě tisíc zpětných odkazů ti ještě vysoký PR nezaručí a je zbytečné se nad tím rozčilovat.
petr36
Profil *
zkusim prostudovat zpetne odkazy, kazdopadne se mi to nelibi, tvrdim ze i ten jediny odkaz z toplistu s pr7 by mel predat minimalne na PR4, jo vadi mi to zustal bych u titulku tohoto vlakna
petr36
Profil *
no je pravda plavacku ze ty zpetne odkazy jsou nekvalitni PR1 nebo 0, v takovem pripade jich samozrejme muze byt 2 000 a ma to stejny nebo horsi ucinek nez jeden PR4 link, ty zpetne odkazy jsou opravdu pochybne, otazkou zustava co ten link z toplistu, protoze google mu ho zatim jeste nepriznal a pritom toplist naposledy videl vcera, tak nevim, uvidime
petr36
Profil *
navic jsem mel pocit, ze google na dotaz link: vraci jen odkazy PR3+ ale vraci i PR0 a divne, asi v situaci kdy lepsi neni (ale ten toplist...)
Zabajone
Profil *
Navic google od 1.4.2006 prestane ve vyhledavani zobrazovat stranky s erotickou tematikou, takze te strance zbude jen ten odkaz z toplistu.
gronsko
Profil *
Petr36: Pozrel som si uvedenu stranku, ma skutocne PR2. Niekedy sa oplati riadit sa doporuceniami Google pre SEO a nie robit len cloaking a spaming. Tento web je jednym z tisicich , ktore naznacuju, ze su vytvorene len pre ziskanie nejakeho PR za urcitu dobu a predpoklada sa, ze potom zmenia obsah. Stranka je obsahovo absolutne "cista", tym mam na mysli, ze neponuka surferovi ziadny unikatny obsah. Navyse sa pohybuje vo vysoko konkurencnom prostredi pre klucove slova ako "software, enterprise". Backlinky nie su jedinym kriteriom pre udelenie PR. Nechcem hodnotit zamer webu ale... treba si vzdy predstavit sameho seba pri vyhladavani. Ak ja budem mat zaujem najst stranky s obsahom "software enterprise..." a dostanem 10 takychto, tak sa akurat nastvem na vyhladavac, lebo mi neponukol to co hladam. Skus pridat OBSAH, ale jedinecny obsah, taky ,ktory povie surferovi nieco nove, to cim sa tento web lisi od ostatnych. Vytvor dalsie staticke HTML stranky s textami, narabaj hospodarne s H1, meta keywords, meta description, keyword count a density... Potom mozes ocakavat, ze web obdrzi vyssi PR (pretoze externy SEO je uz zabezpeceny).

Backlinky s PR0 nemaju hodnotu pre Google Page Rank, najcennejsie su z obsahovo podobnych webov, hoci aj s nizsim PR. Staci sa pozriet kolko mas v Google zaindexovanych backlinkov, chod na googlea napis:

link:http://www.enterprise-software.co.uk/

Uvidis, ze hodnotne indexuje iba 1 jediny odkaz. Napriklad Yahoo ich indexuje okolo 90 z celkovych 2300. Zrejme su tieto backlinky z link farms a pod... to nie je dobre, moze to len poskodit tvoj PR a zrejme tomu tak aj je. Ak si chces dobre pocinat v GOOGLE search, musis strategiu budovania PR prehodnotit. Good luck!
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0