Autor Zpráva
Menci
Profil
V článcích o SEO se m.j. píše o výhodnosti výměny odkazů mezi stránkami s podobnou tématikou.
Pochopil jsem správně, že:
- když mám hlavní stránku s PR 70/100, tam podstránku <ODKAZY>, která má PR 0/100. Potom odkazy z této podstránky na mých 5 přátel mají tedy sílu =0 a odkazy z jejich podstránek <ODKAZY> zpět na mně tudíž taky 0 - takže doporučovaná "výměna odkazů" tímto stylem je holý nesmysl?
Ergo - kladívko: musel bych tedy ze své hlavní stránky odkazovat na jejich podstránku <odkazy> (což bude dost divné - a navíc robot z toho nepozná, že odkazuju na stránku s příbuznou tematikou) a teprve až bych jim tím časem vytvořil na podstránce <odkazy> PR 1/100 tak bych nějakou poměrnou část získal zpět? Nebo jak jinak lze zvýšit PR na podstránce <odkazy>? Registrací do katalogů asi ne :-))
Nebo se pletu a teorii PR chápu blbě?
Marty
Profil
No víceméně jsi to pochopil dobře, většinou se to dělá takto:

Z hlavní stránky odkazuješ na jejich hlavní stránku a oni na tebe tímto zpět. Díky vysokému PR hlavních stránek má taková výměna smysl. Hodí se pro cílenou výměnu, většinou komerčních webů.

Ze stránky s odkazy odkazuješ na jejich hlavní stránku, stejně tak oni zpět na tebe. Díky nízkému PR stránek s odkazy žádný z webů nezíská příliš PR. Jde jen spíše o jakési doporučení webu: "tuhle stránku si přečtětě, zabývá se tou samou tématikou". Má cenu provozovat ve větší míře (hodně odkazů).
pio
Profil *
chtel bych se zeptat
kdyz mam odkazy pres skrypt na pocitani kliku (neco jako /counter.php?link=www.example.com
pomuze takyto link dane strance, kdyz ta z ktery to jde ma pr3/10 ?

jestli ano jak moc by to pomohlo kdyby tato stranka ( z ktery to volam) mela 7/10 ?

btw nekde jsem videl neco jako pr counter tedy pocitadlo na vysledni hodnotu pr.
ale podarilo se mi tam dosahnout hodnotu cca 20/10 tedy tomu moc neverim ..
Marty
Profil
pomuze takyto link dane strance, kdyz ta z ktery to jde ma pr3/10

Pokud nezakážeš indexování adres typu /counter.php?link=www.example.com a na určenou stránku přesměruješ agenta se správným kódem (301), tento link by se měl chovat jako normální odkaz.

jestli ano jak moc by to pomohlo kdyby tato stranka ( z ktery to volam) mela 7/10 ?

Těžko řící, záleželo by na spoustě dalších faktorů (počet odkazů na stránce, anchor textu odkazu, atd...).

btw nekde jsem videl neco jako pr counter tedy pocitadlo na vysledni hodnotu pr.

No nevím, osobně věřím už akorát pozici ve výsledcích vyhledávání na Googlu.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0