Autor Zpráva
samurajj
Profil
Řeč je o skriptu, který v zadané doméně zaindexuje stránky a odkazy a spočítá podle teoretického vzorce hodnoty pageranku pro jednotlivé weby.

Nedávno jsem se ptal jestli to už existuje, ale nikdo o ničem neví...
a mě to nedalo a naprogramoval jsem to:

http://www.pagerank.nejmedia.net/

není to dokonalé, ale budu rád za připomínky...
Zerog
Profil
hmm .... supr ...hele rekni me najaky princupu to pracuje (sem si tak vsiml zes polema).....nejraci bych videl ten kod ale to me asi neuukazes co .....v php to je ne?

jo jinak nejak me tam blblo kodovani cestiny ...musel jsem ho nastavit rucne ...
samurajj
Profil
jj,
je to v php
a je to vsechno polema :)

ten samotnej vypocet je na par radku...

ale nacist stranku, vysekat z ni odkazy, a ty odkazy prevest na absolutni cestu, abych to pak mohl znovu otevrit, to je peklo ...
PerToon
Profil
Asi nevím jak s tím pracovat, ať zadám jakoukoli stránku, výsledek je těch 0.15 nebo kolik. V jakým tvaru mám zadat doménu a stránku?
Zerog
Profil
a nemohl bys me dat pls tipa jak udelam aby se cela stranka nacetla do promene nebo tak nejak ...chapes jak to myslim ....
samurajj
Profil
PerToon:
musí to bejt absolutní cesta napr http://www.nejmedia.net/index.php
a pro jistotou doplnit i domenu: http://www.nejmedia.net/
ta domena zaruci, aby se to nesnazilo zaindexovat celej internet :D
->nastavit co mozna nejvyssi adresar..


Zerog:
treba:

if (($fp = fopen($www, "r"))!==false)
{
$file="";
while(!feof($fp)){ $file.= fread($fp, 1024); }
fclose($fp);
}
Zerog
Profil
dikec to me bohate staci .... asi sem blbej ale netusil jsem ze to umi fopen a zkusit to me nikdy nenapadlo ....... jednou sem neco ale nedostatek casu projek znicil ..diky moc ....
samurajj
Profil
pro správnout funkčnost je vhodný mít na webu odkazy na ten samý soubor pořád stejné, neodkazovat pokaždý nějak jinak na stejnou stránku..

Tak co, funguje?
PerToon
Profil
Jo, jde. Sice mi to vzalo celý phpbb fórum a to se mu vůbec nelíbilo, ale funguje. Ale kdyžtak tam pro nás blbý napiš příklad v jakým tvaru se zadává adresa :-)
samurajj
Profil
PerToon : cely jsem to vytvoril prakticky za 1 den... nemuzes po me chtit i kompletni manual :D
spritik
Profil
Podle mě je pagerank blbost, jak muže nějaký robot hodnotit stránky?Kdyby to hodnotil člověk, ale robot...
samurajj
Profil
spritik: ok... muj robot bude hledat stranky a ty je budes vsechny manualne hodnotit, ok?
Zerog
Profil
:D ... ja to beru ...tak za 600 na hodinu klidne ...
Petra
Profil
Popravděřečeno jsem to nepochopila, může mi někdo vysvětlit CO to vypočítává?
Zerog
Profil
=> samurajj

tak jsem na to kapl ..... jsem zahrabal v historii a zjistil jsem proc me to driv neslo (stahovani z netu) ja totiz pouzival misto
feof
funkci
filesize
a ta vzdy vratila false .....takze dik za radu ci nakopnuti fakt dik ....
Jakub
Profil
Asi jsem dost natvrdlej, ale kde vezmeš počet těch odkazů (který jsou rozesetý - v ideálním případě - po spoustě domén ve světě)? Přijde mi že buď já nebo ty nechápeme (původní) výpočet PR.
habendorf
Profil
Jakub: On počítá vnitřní PR v rámci domény.
Petra
Profil
No a to je právě věc, kterou nechápu. Vždyť ten vzoreček přeci musí počítat s vlastní hodnotou každé té stránky, jinak to podle mne nemůže počítat nic jiného než kolik odkazů vede na danou stránku mého webu z mého webu.

Navíc mi to ale nic nevypočítává, protože každý odkaz mého webu to bere jako odkaz mimo doménu (resp. úplně blbě si to poskládá URL) a neprojde to všechny stránky.
Jakub
Profil
habendorf
To jsem pochopil, jenom mi pořád nedochází k čemu to člověku je...
samurajj
Profil
k cemu to je..
mno pokud to dobre zadas a pokud to pro tvuj styl odkazů funguje...
můžeš tím zjistit jak se ti ve stránkách přeposílá pagerank... které tvé stránky jsou v rámci domény "oblíbené"..

pocita to jen v ramci domeny kterou tam zadate.. ale zatím tam habrujou rozdíly mezi domena.tld a domena.tld/

az budu mit zas cas a chut tak to jeste vylepsim :)
djlj
Profil
Chtěl bych nahlásit bug :) http://vsevjednom.cz/bug.png

A ještě bych se chtěl zeptat, čím to, že to jen vypíše seznam odkazů, ale nic mi to nevypočítá?
samurajj
Profil
djlj: jj mas tam relativni cesty, ktery ten skript zatim nepobira ... :(

A ještě bych se chtěl zeptat, čím to, že to jen vypíše seznam odkazů, ale nic mi to nevypočítá?
Nakonci by to mělo vypsat seznam odkazů s číslem za něma..
ale pokud ti to polovinu odkazu na webu takhle zničí tak to ani nemá cenu..
samurajj
Profil
nahrana nova verze, mela by podstatne lepe podporovat ruzné typy odkazů
jako napr:
/adresa/strana.htm
../strana.htm
neco/neco/../strana.htm

apod..
jestli jsem na nejakou podobnou blaznovinu zapomnel, napiste mi to sem :)
djlj
Profil
samurajj
nahoře to napíše: Warning: set_time_limit(): Cannot set time limit in safe mode in /srv1/www/nejmedia.net/subdomains/pagerank/index.php on line 143

dole pak: Fatal error: Maximum execution time of 30 seconds exceeded in /srv1/www/nejmedia.net/subdomains/pagerank/index.php on line 242
samurajj
Profil
mno to si snad uz ze me ****** delaj srandu...
nejdriv byl safe_mod vyplej a mohl jsem si nastavovat dobu trvani skriptu

pak ho zaply a nemohl jsem nastavit dobu skriptu, ale skripty mohli frcet treba x hodin...

a ted je zaplej a jeste omezenej na 30s

mno hold se do tej doby musite vejit :(
samurajj
Profil
hh koukam ze tu mate problemy se spamery od ban*nu :D
samurajj
Profil
chtel jsem udelat moznost jakoby pokracovat v prochazeni po 30s pomoci ukladani v mysql,
ale (což mne trochu překvapilo), po přepsání ukládání do tabulek, hledaní a počítání pomoci sql dotazů je to ve výsledku minimálně 100x pomalejsi!
:(
toť k "optimalizovaným" databázím :D
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0