Autor Zpráva
Janese
Profil *
Opet seznam.cz, jak je znamo, a jak se to stalo mnoha z nás, neindexuje stranku na zadane klicove slovo.
Me zajímá proč se to stává, kdyz je stranka jiz nejakou dobu indexovana?
Nejvic me na tom zarazilo, ze pokud pridam k uvedenemu klicovemu slovu přídavne jméno, tak ho seznam.cz najde.

Tento problem me zajima a ne jenom me.
simka00
Profil
když už jsme u toho seznamu, musím se taky na něco zeptat. zaindexoval mi celý web (cca 200 stránek) kromě hlavní stránky (index.php). jak je tohle možné? z každé stránky vede odkaz na hlavní.
Janese
Profil *
Me taky vede z kazde stranky odkaz na hlavni, a na vsechny sekce a odkazy
Petra
Profil
Janese
Co podle tebe znamená "neindexuje stránku, která je indexovaná, na klíčové slovo"? Když je stránka zaindexovaná, jsou zaindexovaná obvykle všechna slova, která se na ní v normální textové formě vyskytují. Výjimkou jsou případy, kdy nějaká chyba v kódu brání kus stránky zaindexovat.

To, že neindexuje jsi zjistil jak? Zadal jsi klíčové slovo a prohlídl prvních několik stránek výpisu vyhledávání? Nebo jsi opravdu prohlédl všechny stránky vyhledávání? Nebo jsi zadal "keyword site:example.com"?

Pokud přidáš přídavné jméno, upřesňuješ dotaz, pak obvykle vyjde méně výsledků (odkazů) než v obecném dotazu a tím pádem je větší pravděpodobnost, že se z těch méně odkazů dostaneš na lepší pozici.
Petra
Profil
simka00
To je docela zvláštní, většinou to bývá obráceně :-) Dáš odkaz na ten web?
Janese
Profil *
Tak me vysvetly kdyz jsem mel web na 67 miste, proc uz tam neni? je mozny aby se posunul na ze dne na den na klicove slovo nekde na xxx pozici, rucne jsem hledal do 150 pozice, a nebyl tam.
Petra
Profil
A s tím site jsi to zkoušel? Ano, posun o desítky pozic (na obě strany) je celkem normální, zvlášť na Seznamu a zvlášť u nijak zvlášť dobře umístěných/optimalizovaných webů.
Janese
Profil *
ten web je na takovem umisteni protoze ma malo zpetnych odkazu
simka00
Profil
Petra
adresa je http://zemepis.xf.cz

zkus hledat třeba Kapverdy - jsou hned na první stránce. ostatní stránky webu maximálně do třetí stránky vyhledávání.

ale když dám hledat název mého webu - zemepis.xf.cz, tak je tam jen odkaz z Afriky, z méně podstatné stránky.

už jsem i vyplnil "popostrkávací" formulář, ale nemělo to žádný efekt
Petra
Profil
Musíte se ale naučit rozlišovat nezaindexovanou stránku = vyhledávač jí nemá v databázi a stránku umisťující se na špatných pozicích = vyhledávač jí má v databázi, ale nezobrazuje ji na těch několika stránkách, kolik jste schopni prohledat.

simka00
Tvůj případ je ten druhý, viz http://search.seznam.cz/searchScreen?w=zemepis+site%3Azemepis.xf.cz&mo d=f - stránku Seznam normálně zná.

Na slovo "zeměpis" je titulka dokonce druhá - http://search.seznam.cz/searchScreen?w=zem%C4%9Bpis&mod=f

Takže teď moc nechápu, v čem je ten problém, je samozřejmě správné, že se na "kapverdy" najde stránka o Kapverdách místo titulky.
Filips
Profil
Mimochodem dost dobré a užitečné. Pokud to nebude vy vyhledávačích tak to bude asi velká chyba.

Filips
simka00
Profil
Petra
tak teď jsem z toho fakt jelen. ještě před hodinou nebyla hlavní stránka k dohledání. tak se omlouvám..
Petra
Profil
simka00
Jo, i to se na Seznamu stává :-)
Leo
Profil
Ted na Seznamu ve fulltextu probihaji bourlive zmeny, ale to vi spis Yuhu :-) Leo
simka00
Profil
Leo
určitě v tom má prsty Yuhů :) ale jen tak dál, nějak mi začíná ze Seznamu proudit víc návštěvníků :)
Richi
Profil
Jo jo tam to ješte bude divoké, někde psal že váhu klíčového slova v doméne stáhli skoro na 0% takže tím se u Seznamu jeví jako zbytečný mít vůbec seo odkaz typu www.klicove-slova-treba-dve.cz :-) hurá, už me ty tzv. seo odkazy pekne s*ali co lidi vymýšleli za patvary :-)
Petra z Votic
Profil
Což je jenom správně, protože obsah domény by měl mít na SEO minimální význam.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0