Autor Zpráva
mat
Profil
představte si např. web nazvaný superweb a na něm článek třeba "první superčlánek" (slovo superčlánek považujte přitom za klíčové slovo) - jak zvolit titulek stránky? Je lepší

Superweb | první superčlánek

nebo

první superčlánek | Superweb

co je podle vás lepší ?

je mi jasné, že vyhledávače asi přiřadí větší váhu odkazu prvnímu, ale co když bude název článku tak dlouhý, že se to "| Superweb" ve výsledcích vyhledávání nezobrazí, protože se to tam nevejde? Je lepší být první např. v google a nemít název webu viditelný ve výpisu výsledků nebo být třeba třetí , ale s viditelným názvem webu (tedy značkou, která může být značkou kvality), názvem, který sám o sobě může být tak mocným vodítkem, že výsledky "výše" nebudou brány v potaz?
Martin Kuželka
Profil
Podle mně je lepší druhá varianta. Pokud se jedná o články, myslím, že je v první řadě důležitý název článku a až druhořadý je název webu.
mat
Profil
dám jiný příklad (omlouvám se, Yuhů, že jsem se inspiroval názvem u tebe):

např. mám titulek stránky:

Jakpsatweb.cz | webdesign a tvorba webových stránek pro začátečníky v kostce

nebo

webdesign a tvorba webových stránek pro začátečníky v kostce | Jakpsatweb.cz

vyhledávače pak ve výsledcích zobrazí převážně toto:

Jakpsatweb.cz | webdesign a tvorba webových stránek pro zač...

nebo

webdesign a tvorba webových stránek pro začátečníky v kostce | J...

co je pro vás lepší teď - název článku, který pochází bůhvíodkud nebo vědomí toho, že článek pochází z Jakpsatweb.cz, webu, který má již vybudovanou svoji značku a nebude tedy uveřejňovat nějaké nesmysly? Pořád je důležitější vyšší pozice ve vyhledávači nebo povědomí o značce?
Martin Kuželka
Profil
Já nevím, ale tenhle druhý příklad mi připadá jako ukázka z úvodní stránky, kde bych použil Jakpsatweb.cz | webdesign a tvorba webových stránek pro začátečníky v kostce, ale na ostatních (stránky s články, ...) bych používal to, co jsem psal v předešlé reakci.
thingwath
Profil
Myslete třeba na to, že si můžu chtít stránku dát do záložek a nerad bych editoval název. Takže když shledám stránky zajímavé, dám si do záložek úvodní stránku a budu tam chtít mít název webu. Ovšem, když mě zaujme jednotlivý článek a dám si tam ten, budu chtít raději vidět jeho název. Takže uvedená strategie od Martina Kuželky mi třeba z tohoto pohledu přijde dobrá.
mat
Profil
thingwath - ale vezmi si situaci ve vyhledávačích - vyhledávač ti nezobrazí celý titulek, když je moc dlouhý - zdroj článku tedy hledající ve výsledcích neuvidí, když bude až názvem článku...
thingwath
Profil
mat
Ale je to tak důležité? Je lepší, když na svůj dotaz 'smažené hrušky' uvidím titulky 'smažíme hrušky - hruš ...' nebo 'hruškovar - smažíme...' ?

A nemyslím, že by zdroj byl nějak důležitý. Znám-li ho, poznám ho z URL, pokud ne, bude mi to stejně celkem jedno.
mat
Profil
zdroj může být někdy určující - já se podle něj často rozhoduju... když třeba ve výsledcích vyhledávače uvidím nějaké známé značky (Lupa, Interval atd.), jdu většinou právě na ně, i když jsou ve výsledcích třeba na pátém, šestém místě...
Victorius
Profil
uz to tu bylo s pudinkem
mat
Profil
Victorius

buď si napřed milý Vítězi přečti, o co tady běží, nebo se raději k problému nevyjadřuj... tohle a téma o pudinku, jsou dvě zcela odlišné věci...
Victorius
Profil
mat
hezky si me nazval :) vim ze jde o odlisne problemy (domena/titulek) ale i tam se resilo co je lepsi na prvnim miste a v obou pripadech plati totez, takze viz. pudink ;)
mat
Profil
hezky si me nazval :)

měl jsem latinu jen čtyři roky, ale victoria bylo vždycky vítězství (a victorius tedy snad vítěz...) - v tomhle threadu se neřeší, co bude někde jako první nebo druhé, ale co se objeví ve výsledcích vyhledávání v titulku

p. s. než bude tento můj ot příspěvek smazán (jako dnes už jeden), nechte ho alespoň na chvíli, tak jak je, aby si ho victorius mohl přečíst... předem upřímně děkuji
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0