Autor Zpráva
samurajj
Profil
tak jsem se na stránce
http://www.jakpsatweb.cz/weblog/archiv/2003-06.html#302149
dočetl, že google nebere podtržítko jako oddělovač slov...
ale vždy jsem předpokládal, že to google zvládá..

tak jakpak je to?
Buď musím já překopat polovinu svých webů, nebo Juhů aktualizovat jedinou stránku...

pls ať mám pravdu :D
Martin Kuželka
Profil
Pravdu bohužel nemáš. Podtržítko zvládá, pokud vím, pouze Seznam.
simka00
Profil
zajímalo by mě, v čem vyhledávače vidí problém. dříve se přece psala jenom podtržítka, ne?

samurajj
dej do .htaccess toto, nahradí ti to podtržítka za pomlčky:
RewriteEngine On
RedirectMatch (.*)_(.*)\.htm$ $1-$2.html [R=301,QSA,L]
Ondrej Podol
Profil
Simka00: tento tvůj skript ale řeší pouze xxx_xxx.html nikoliv x_x_x.html :)
samurajj
Profil
redirect je krajni moznost...
zvladnu to i jinak :)

diky, ale vubec jste me nepotesily!
Leo
Profil
Podtrzitko v URL ma jeste jednu vizualni vadu - pokud je ta adresa zapsana jako text odkazu a ten je podtrzeny, tak podtrzitko zanika.
Kajman_
Profil *
Tipnul bych si, že v té době, kdy to Yuhů psal, tak tomu tak sice bylo, ale teď už s tím pár let problémy nejsou.
Kajman_
Profil *
pokud je ta adresa zapsana jako text odkazu a ten je podtrzeny, tak podtrzitko zanika.

Někdo to holt bere jako vadu, někdo jako výhodu ;-)
Leo
Profil
"Někdo to holt bere jako vadu, někdo jako výhodu ;-)"

Jiste, weby maji urcite i blazince :-)
Petra
Profil
Kajman_: http://www.google.com/search?hl=cs&q=allinurl%3Atvorba+webu&btnG=Hleda t&lr=
Jsou tam podtržítka nebo ne?
Kajman_
Profil *
Petro, dík za nakopnutí. Omlouvám se za matení.

Asi mě zmátlo to, že to vytučnuje slova... ale to vlastně neznamená, že byly použity při vyhledávání.
samurajj
Profil
Myslím, že googlovy servery by se nepřetrhly, kdyby v každé zpracovávané adrese nahradily podtržítko za pomlčku a pak to teprv rozsekali na klíčová slova...
samurajj
Profil
Nebo snad zná někdo nějaké slovo v nějakém jazyce ve kterém se vyskytuje běžně podtržítko?
Tomik
Profil
samurajj
diky, ale vubec jste me nepotesily!
Pravda, diskutující, kteří reagovali nad tímto tvým příspěvkem (Petra se nepočítá - reagovala až potom :D)
měli pouze mužské nicky (simka00 je Zdeněk, že? ;), z toho usuzuji, že tě opravdu nepotěšily, maximálně tak potěšili...

Omlouvám se za OT, ale nějak mi to nedalo... :)
simka00
Profil
Tomik
ty mi povídej něco o češtině, podívej se do tvého profilu: Pylně studující :o) - to studuješ pyly? co se tam jako učí? :)

simka00 je Zdeněk, že?
jak jsi to poznal?
halogan
Profil
simka00: staci jit na tvou stranku, kde je krasna veta "Powered by Zdenek Steffek"
simka00
Profil
halogan
vidíš, to mě nenapadlo.. ale dost už OT :)
Tomik
Profil
simka00
No to je recese, myslíš, že tam ten smajlík je jen tak? :o)

A jéjej, to zas bude OTčko... :)
simka00
Profil
Tomik
když tam dáš "pilně studující :o)", tak mě ironie napadne spíš, než když tam je "pylně"
Tomik
Profil
simka00, OT
Myslím si, že proto, že tam je hrubka (která ještě ke všemu "bije" do očí) a zárověň tvrdím, že pilně studuji,
si každý dá dohromady, když si to tak pěkně odporuje, že to bude ironie a
pro ty, kteří stále nechápavě vrtí hlavou, jak to tam ten d*bil moh' napsat, tam je ten smajlík. ;)

Ale kdyby to bylo Tvé přání a lépe by se Ti potom spalo, samozřejmě, že vyhovím a písmenko změním... :)

Co by člověk neudělal pro kolegu diskutujícího, že?
Tomik
Profil
samurajj
Ano bohužel, google podtžítka IMHO rozeznává a stejně tak i slova jimi oddělené (viz např. "vyznačení" slova v url),
ale z mě neznámého důvodu je nebere v potaz.

Jinak pokud potřebuješ, aby v odkaze (podtržený text) vypadala adresa jako s mezerou, použij mezeru. Například na Wikipedii je bez problémů používají... :)
samurajj
Profil
Tomik:
mno já jsem je používal, protože se mi prostě líbily ... takový správný starodávný styl psaní mezer :),
ale nedělá mi problémy se přizpůsobit panu Googlu...

OT:
By mě zajímalo kolik lidí by začlo používat oddělování slov například 8čkou, kdyby to pan Google zavedl jako jediný oddělovač slov pro svoje vyhledávání :D
printf-jinde
Profil *
Mně se jako oddělovač líbí pomlčka a myslím že se ve většině případů tak i používá. Dkonce i jako oddělovač v názvech domén.

OT:
podle toho že tě ty podtržítka zajímají kvůli googlu, by se asi několik takových lidí našlo :-)
samurajj
Profil
printf-jinde
OT: To byla trochu podpásovka :D
nevim
Profil *
http://iq-test.stylove.com/?id=313&ref=diskuse
habendorf
Profil
nevim: kšá
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0