Autor Zpráva
IKA
Profil *
Chtěl jsem se zeptat: mám 1800 obrázků s bižuterií a rád bych to využil jako zpětné odkazy. Jak by se ale měla jmenovat stránka, když kliknu na obrázek? Nevím totiž co by robot řekl na to, kdybych měl 300 stran pod názvem náramek.php Pro vaši informaci: každý obrázek má kod a ještě název barvy a galvy. Tzn. může být: náramek-černý-světle_modrá-D002a52.php nebo je lepší jen Náramek-D002a52.php? Bude to něčemu vadit? A když pak klikne na obrázek, tak je to nějak velikostně vymezene, kolik tam má být kb nebo textu, aby to bral jako stránku? Nevím totiž co bych tam k tomu napsal... Nebo tam dát nějaký pokec... ale pokec k 1800 stranám... to už abych začal. Můžete mi prosim poradit, jak na to? Děkuji. Případně se můžete podívat jak to vypadá na www.4ladies.cz
BaTeCzKo
Profil
No, vyhledávače indexujou vetšinou obsah stránky, takže by bylo asi dobré tam k tomu obrázku napsat nějaký popis vlastností a nějaký, jak říkáš, pokec. :-)
IKA
Profil *
Ok. Diky, ale název stránky přece nemůže být 300x stejný náramek.php ne? To by mohl brát jako duplicitu a za to je penalizace že? Nebo je to tu někde rozebírané? Nevím jak to pojmenovat abych to našel... Jestli někdo víte, kde to je, pošlete prosím odkaz. Děkuji!
Marek Prokop
Profil
Asi bychom si měli nejprve sjednotit terminologii, abychom si rozuměli. Navrhuji toto:

Název stránky -- obsah prvku TITLE v sekci HEAD HTML dokumentu
Název souboru -- např. index.html nebo obrazek.php
URL -- např. example.com/index.html nebo example.com/obrazek.php?id=123

Nyní k dotazu. Vyhledavač chápe jako jednoznačný identifikátor dokumentu jeho celé URL. Dva dokumentu se stejným URL pro něj neexistují, resp. je chápe jako jeden dokument, jehož obsah se mění. Dva dokumenty s různým URL a různým obsahem nebude považovat za duplicitní, a to ani v případě, že se bude shodovat jejich název souboru. Různost názvu stránky je žádoucí, ale při dostatečných rozdílech v obsahu není nezbytnou podmínkou, aby vyhledavač nepovažoval dvě stránky za duplicitní.

Na webu tedy můžete mít třeba tři miliony stránek, jejichž soubor se bude jmenovat naramek.php, a ničemu to vadit nebude, pokud ostatní prvky (URL, obsah a ideálně i název stránky) budou různé.

Mimochodem, za duplicitní obsah žádná penalizace není. To je jen taková pověra :-)
IKA
Profil *
Tak moc díky za konstruktivní a jasnou radu! Uz jsem si lamal hlavu jak to vyresim, aby to bylo dobré. Jeste poslední dotaz k tomu: V podstate smyslem je aby se zobrazila stránka s detailem obrázku.

Dotaz zní:

1) může se detail otvírat v novém okně, tak aby to SEO bral jako novou stránku? Anebo se to musí otvírat v tom samém okně?

2) když tam bude jen obrázek na té stránce... to ja si málo pro robota. Kolik tam musí být textu, aby to zaindexoval jako stránku? Napadlo mně, udělat databázi dejme tomu 100 výrazů ohledně výroby bižuterie a náhodně by se jakoby ten slovník načítal pod každý obrázek. Mělo by to smysl?

p.s: předpokládám, že když URL bude typu domena/naramek-cerny_zlata_D003a05/ a bude se menit je posledni kod, tak to bude stacit na jinou URL. Naramek je oddeleny pomlckou proto, aby to bylo klicove slovo a zbytek udaju jako jedno slovo. Myslim, ze to je tak spravne
Marek Prokop
Profil
Ad 1 a 2: V tomto případě bych se vůbec nestaral o roboty, ale o lidi. Jestliže chcete ty stránky s obrázky dostat do výsledků vyhledávání a jestliže se vám to povede, stanou se častými vstupními stránkami vašeho webu. Tomu musíte podřídit vše ostatní. Znám stovky stránek, které jsou ve vyhledavačích na předních místech, ale svému majiteli nepřinesly jediného zákazníka. Kdokoli na ně z vyhledavače přijde, otočí se na patě a jde zase pryč.

Takže si to klidně otevírejte do nového okna (a tudíž asi bez standardní navigace) a klidně si tam generujte nějaký náhodný obsah, ale pak počítejte s tím, že ty stránky budou k ničemu, i kdyby vám na ně z vyhledavačů chodili tisíce lidí.

URL je OK, jen bych nahradil ta podtržítka pomlčkami. Podtržítko je exotický znak, se kterým nikdo kromě programátorů neumí zacházet.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0