Autor Zpráva
Thiago
Profil *
Mam na webu problem jak vyresit katalog. Mam 37 polozek ktere maji stejne vlastnosti. Problem je v tom ze je nemuzu dat na jednu stranku, uzivatel by moc roloval a nemel by prehled. Jak to vyresit?

Kdybych tech 37 polozek rozlozil na 3 stranky, ale mam pekne url adresy.

slo by tak www.neco/neco/ - prvni stranka
www.neco/neco/index2.html - druha stranka
www.neco/neco/index3.html - treti stranka

???
Petra
Profil
Moc nechápu otázku. Nebo teda spíš nechápu, co je položka. Je to něco tak malého, že by nebylo nejjednodušším řešením rozložit to na 37 stránek?

Jinak to tvoje řešení by samozřejmě šlo, proč by ne.
Thiago
Profil *
polozka je box-obrazek 120x100 px + Pet radku popisek. kdyz to vsechno dam pod sebe, budu moc rolovat, ze tu mys rozsekam.

Dam to na 3 stranky po 12 boxech-polozek. Ale nevim jak to mam udelat s url adresama protoze prvni stranka je www.neco.cz/vina/index.html. a tereoticky bych mel pridat 2 stranky.
Marek Prokop
Profil
Nenabízejte 37 položek se stejnými vlastnostmi. Nikdo si mezi nimi nedokáže vybrat.

Pravděpodobnější ovšem je, že těch 37 položek ve skutečnosti zcela stejné vlastnosti nemá. V takovém případě se snažte najít klasifikační kritérium, které je vhodně roztřídí. Těch kritérií může být i víc a pak můžete použít několik paralelních navigací. Dále můžete na detailních stránkách položek použít kontextovou navigaci, která uživateli usnadní procházení položek s některými vlastnosti shodnými, i když tyto vlastnosti nebudou zahrnuty v základních klasifikačních kritériích.

Pokud vám to zní moc složitě, klidně to nechte plavat, protože 37 položek nic není. Až jich ale budete muset uspořádat 37 tisíc, snad se vám tyto rady budou hodit.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0