Autor Zpráva
IKA
Profil *
Mám URL http://localhost/nahrdelnik-z-dratu-D001a08/

nebo

http://localhost/naramek-F253a02/ atd...

Potrebuji aby se rewrite vykonal jen v pripade kdy se jedna o URL se zbozim tzn. ze se meni sortiment naramek, prste atd.. a co zůstává je poslední pomlcka a kod. A potrebuju aby se rewrite rule vykonal POUZE v pripade, ze jde o tento odkaz tzn. domena/neco-kod/

Jedinne o co se jde oprit je to, ze kod ma 7 znaku a predtim je pomlcka. Procetl jsem net a vytvoril jsem tuto podminku... ale nejak to nejde.
Jestli to dobre chapu tak:

(.+) = libovolny pocet znaku za kterymi nasleduje pomlcka a presne 7 znaků lomitko a konec retezce.

Kde mam chybu??? Dekuji.


RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(.+)-.{7}/$
RewriteRule ^([^\.]+)/$ /czech/picture_free.php?kod=$1 [L]
RewriteRule ^([^\.]+)$ /$1/ [R=301]
Kajman
Profil
Chyba je v tom, že v proměnné HTTP_HOST je název serveru. Zkuste na tom místě použít REQUEST_URI. Případně dát rovnou ten výraz do RewriteRule...

RewriteRule ^(.+-.{7})/$ /czech/picture_free.php?kod=$1 [L]
IKA
Profil *
Diky kajmane fachci to, ale narazil jsem na jazykovy problem... mrknu na to REQUEST_URI ;-)
IKA
Profil *
Prosím tě, mohl bys mi ještě poradit nebo někdo jiný? Jestli to vubec jde. mam kategorie cesky a anglicky. a potřebuji udělat podmínku aby v případě, že url obsahuje prsten-D005a02/ tak at neco a kdyz ring-D005a02/ tak neco jineho. Tech nazvu bude vic, takze existuje neco takoveho?:

pokud se jeden z techto vyrazu vyskytuje v <B>tomto tvaru</B> v URL ("ring-", "necklace-", "brooche-") tak vykonej tyto anglicke podminky

pokud se jeden z techto vyrazu vyskytuje v <B>tomto tvaru</B> v URL ("prsten-", "nahrdelnik-", "broz-") tak vykonej tyto ceske podminky[b][/b]

Jde to nejak vyresit??? Dekuji za pomoc!
Kajman
Profil
RewriteRule ^((ring|necklace|brooche)-.{7})/$ /english/picture_free.php?kod=$1 [L]
RewriteRule ^((prsten|nahrdelnik|bronz)-.{7})/$ /czech/picture_free.php?kod=$1 [L]
IKA
Profil *
super facha to :-) diky moc!
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0