Autor Zpráva
martni
Profil
spousta webu využívá k propagaci malých ikonek (jakýchsi mini-bannerů), přes které vede odkaz na jejich stránky.
Otázkou ale je, proč google jako jediný velký vyhledávač nebere tyto ikonky jako zpětný odkaz?! Má tedy smysl propagovat web tímhle způsobem nebo je lepší na spřátelené weby umístit textový odkaz?
Richi
Profil
To jsi četl kde že ikonka není pro Google zpetný odkaz?
Martin Kuželka
Profil
Taky by mě dost zajímalo, jak jsi na to přišel...
simka00
Profil
martni
Má tedy smysl propagovat web tímhle způsobem nebo je lepší na spřátelené weby umístit textový odkaz?

smysl to nemá. já osobně ikonky přehlížím a textový odkaz má pro vyhledávače větší váhu, posiluje více klíčová slova než title u ikonky
Petra
Profil
No ikonka má především alt, který je brán prakticky jako text odkazu.
llook
Profil
Těžko říct. Podle mě ikonky své místo mezi internetovou reklamou mají zejména pro propagaci značky, ale spousta lidí si myslí že jsou úplně k ničemu.
Co se týče SEO, snad by mezi ikonkou (s patřičným altem) a textovým odkazem neměl být závažný rozdíl.
pykaso
Profil
Ja vam muzu rict, ze ikonky google opravdu "ignoruje". Provozuju web nejmenovaneho sdruzeni, mam ikonky asi na 15-ti webech (pagerank odkazujicich webu zhruba 3) a google mi rekne ze jediny zpetny odkaz je pocitadlo navrcholu. Na druhou stranu mi stoupnul za par dni pagerank z 0 na 2. Jedna se o pomerne novy web.
Petra
Profil
pykaso: Počet zpětných odkazů, které Google ukazuje ale v žádném případě nemůže vést k doměnce, že Google ignoruje ikonky. Google nikdy neukazuje všechny zpětné odkazy, které na web vedou, ať jsou v obrázku nebo v textu.
VitaZ
Profil
Jedna se o pomerne novy web.
Google mi začal zpětné odkazy vypisovat až více než po měsíci. Na výpis zpětných odkazů u mladých webů používám MSN.com, který ukazuje zpětné linky mnohem dříve než Google. Možná se pletu, ale mám ten pocit, že Google vypisuje zpětné odkazy jen ze stránek s toolbarovým pagerankem 3 a větším.
INSiGHT
Profil
VitaZ:
Asi máš s tím pagerankem pravdu, protože mi google ukazuje pouze desetinu zpětných odkazů, než MSN. Web mám více než půl roku v provozu, takže zpožděním to nebude.
Petra
Profil
VitaZ: Ano, pleteš se, především už proto, že Google ve výsledcích vyhledávání, ať už s parametrem link: nebo normálně s toolbarovým pagerankem nepočítá.
INSiGHT
Profil
Petra:
Jak si tedy vysvětlit rozdílné výsledky na stejných stránkách?
Petra
Profil
INSiGHT: Rozdílné výsledky čeho? Počtu ukázaných odkazů? U Googlu je známo, že nikdy všechny zpětné odkazy neukazoval, vybírá si. U ostatních vyhledávačů je to stejné jako s jinými výsledky vyhledávání - zkrátka je jiný robot, který indexuje stránky jinak, s jinou frekvenci a jinou prioritou a jiný algoritmus, který pak výsledky řadí.
INSiGHT
Profil
Petra:
Google mi ukazuje pouze zpětné odkazy z mých stránek (pár jich tam je), z cizích ne!
U MSN je jich mnohonásobně více a ze všech cizích stránek, které na mé odkazují.
Petra
Profil
INSiGHT
Google mi ukazuje pouze zpětné odkazy z mých stránek (pár jich tam je), z cizích ne!
To, že se něco děje u tvé stránky neznamená, že to tak vždy platí (řeč ale navíc nebyla o odkazech z vlastních/cizích stránek, ale o GTPR>=3)
U MSN je jich mnohonásobně více a ze všech cizích stránek, které na mé odkazují.
Ano, je jich více, už jsem to říkala, Google neukazuje všechny, to ale neznamená, že je nebere v úvahu. Nehledě na to, že z podstaty věci ŽÁDNÝ vyhledávač nemůže ukazovat zpětné odkazy ze všech stránek, na kterých jsou - jednak proto, že všechny stránky nezná, jednak proto, že je neindexuje ihned po přidání odkazu, ale v řádu (hodin), dní až měsíců poté.
INSiGHT
Profil
Petra:
Prostě mi uniká, proč měsíce starý web se spoustou zpětných odkazů Google ignoruje.
Vysvětlení GTPR>=3 by na tuto situaci sedělo, ale nevím, zda je pravdivé.
O tom je řeč.
Petra
Profil
INSiGHT: Ahaaa, takže se nebavíme o tom, proč Google ukazuje méně zpětných odkazů, ale o tom, proč ten web v Googlu vůbec není? Těch důvodů může být spousta, bez konkrétního odkazu těžko hádat.
VitaZ
Profil
Petra
OK, s tím pagerankem je to blbost, teď jsem si to ověřoval na několika výsledcích. Pamatuju si, že jsem o tom někde dříve četl. Takže buď to dříve bylo jinak, nebo si blbě pamatuju, nebo jsem to opravdu tak někde četl, ale informace byla vždycky mylná. Mea Culpa ;-)
INSiGHT
asi by to chtělo uvést adresu těch stránek, jinak se ničeho kloudného nedobéřeme...
INSiGHT
Profil
Petra:
Mno částečně:-)
V Googlu stránka je, ale jiné zpětné linky, než vlastní, neukazuje.
Asi jsem to špatně formuloval a trochu se zamotal.

Jinak link je tady: www.bubblebeatz.cz
pykaso
Profil
Jsem na tom podobně se stránkou http://malyzalesak.cz
VitaZ
Profil
INSiGHT
je docela možné, že Google vůbec nezná ty stránky, na kterých se nachází odkazy na tvůj web. Je docela možné, že stránky jsou ukryty za nějakou homepage , kde jsou odkazy dál dovnitř webu pouze ve flashi nebo javascriptu a google se k vlastnímu obsahu vůbec nemusí dostat.
Zkus si z některé stránky, kde je tvoje ikonka, vybrat jějakou část textu (pokud možno unikátní) a tu zkus vyhledat v google.
sxstem
Profil *
me by velmi zajimalo jak je to s diskuzními fory,...berou odkaz v nejake sekci jako back-link nebo se tam roobot nedostane?mam na nekterych forech odkazy na mou stranku renpas spotrební material a technika a google je nenalezl...pomohlo by primo z me stranky odkazovat na url kde se odkaz nachazí?.....bych bych moc vdecny za odpoved
sxstem
Profil *
me by velmi zajimalo jak je to s diskuzními fory,...berou odkaz v nejake sekci jako back-link nebo se tam roobot nedostane?mam na nekterych forech odkazy na mou stranku a google je nenalezl...pomohlo by primo z me stranky odkazovat na url kde se odkaz nachazí?.....bych bych moc vdecny za odpovedrenpas
Petra
Profil
Pokud není diskuse zpřístupněná jen pod heslem a stránky nejsou zakázány pro indexování a je to web, který vyhledávači stojí za to, aby ho prošel, pak si vyhledávače všimnou i těch odkazů. Na některých fórech se jako obrana proti spamování diskuse odkazy používá v odkazu parametr rel="nofollow" - jako třeba tady.
sxstem
Profil *
a kdyz kod je
<a href="http://www.renpas.cz" target="_blank">www.renpas.cz</a></span><span class="gensmall"></span>

co znamena /span?


a este kde v kodu str. najdu zakazani indexovaní?

dekuji
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0