Autor Zpráva
pec5ekt
Profil *
tato tema bude skor o polemike ako o tom "ako na to"
pretoze uz som si par tem pozrel, ale skor sa v nich venuje ako zmenit danu adresu cez .htaccess popripade ako docielit pridavanie lomitiek na konci adresy.
Mne by slo o to ze aky tvar adresy pouzit.
islo by o adresy v takomto tvare BEZ pripon na konci.

adresa.sk/clanok/nazov-clanku
adresa.sk/clanok/nazov-clanku/

lenze nastane problem v tom ze v pripade pouzitia prvej varianty bez lomitka by taktiez fungovala aj varianta s lomitkom akurat css a obrazky by pri pouziti relativnej adresy neoboli zobrazene. islo by vtedy o dve rozdielne - duplicitne adresy, teda brali by to vyhladavace takto?
vacsina ludi pouziva prvu variantu. ale nebolo by lepsie pouzivat druhu? predsa je lepsie to lomitko pridat ako ho odobrat alebo je to jedno?

este jeden maly-nepodstatny dotaz: ak sa pri vyhladavani na MSN zobrazi vysledok s adresou ktora ma formu s lomitkom na konci, tak ju ako zelenu adresu vedla linku Cached Page ukaze bez lomitka. Ako nie je to velky problem, nie je to link ale ak ma adresa-link tvar s lomitkom aj ta zobrazena zelena adresa by mala mat takyto tvar. Google to zobrazuje spravne ;)
Ondrej Podol
Profil
Já používám adresu s lomítkem a přesměruju to, když to někdo zadá bez, aby v tom byl pořádek. V htaccess jsem si udělal filtr na soubory a url adresy, takže mi opravuje jenom url ve stavovém řádku :)
Railbot
Profil
To zase asi bude marna snaha, kdyz se zeptam jak na to? Nejaky navod na .htcaccess jak adres bez pripomin docilit?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0