Autor Zpráva
matak
Profil *
O seo toho zatím moc nevím ale jen mi tak napadá jedna otázka, co když budu mít duplicitní url, ale každá stránka bude jiná?

např. mám nějaký web www.web.cz
mám sekci redaktori vypisuje skript redaktori.php a ke každému redaktorovi mám jeho osobní info např. CVčko


takže asi tak dva odkazy
www.web.cz/redaktori.php?id=10 - je to redaktro Josef Novak, externí pracovník, stav svobodný
www.web.cz/redaktori.php?id=12 - je to redaktor Josef Novak, stálý zaměstnanec, stav ženatý

doplňující informace uvadím jen proto, že to jsou například nepodstatné údaje které do URL nechci a hlavně jsou individuální nebo např. lednička FAGOR 89FG na reklamaci od Nováka, stav svobodný a FAGOR 89FG, stav ženatý

www.web.cz/produkty.php?id=10
www.web.cz/produkty.php?id=89

přepis url by vypadal asi takto
www.web.cz/redaktori/Josef-Novak
www.web.cz/redaktori/Josef-Novak

www.web.cz/reklamace/Lednicky/FAGOR89FG
www.web.cz/reklamace/Lednicky/FAGOR89FG

příklady nejsou úplně ideální, ale zajímalo by mě jak tohle funguje?
nightfish
Profil
je potřeba generovat jednoznačné identifikátory tak, aby URL byla jednoznačná

tedy např.
www.example.cz/redaktori/Josef-Novak
a
www.example.cz/redaktori/Josef-Novak-2

Neboli pod stejnými URL by měl být vždy stejný obsah a naopak je vhodné, aby stejný obsah nebyl dostupný (bez přesměrování) na více různých URL.
matak
Profil *
v tom případě pokud se jedná o obchod kde se snadno stane, že spousta položek má stejné jméno, je lepší připojit identifikační číslo?ale neřekl bych že se tak děje
Tomik
Profil
matak
Ano.
Negrac
Profil *
matak

Obávám se, že pokud bys měl dvakrát stejnou adresu (chtěl mít dvě stránky se stejnou URL na jednom webu), asi by to nefungovalo. Předpokládám, že podstrkávaný obsah bys tahal z nějaké databáze a ta by v tomto případě vždycky vyhodila první z možných odkazů. Takže i kdyby jsi chtěl zobrazit informace o ženatém Novákovi, vyděl bys info o svobodném (id 10).
matak
Profil
to je mi jasne, proto sem se jen chtel zeptat jak se tohle v rámci SEO řeší, přišlo mi to jako docela problém, protože friendly url pak stejně bude narušena nějakým ID a taky sem si všiml, že spousta aplikací na internetu to nemá např. různé webové obchody, tak mě napadlo jak to asi řeší
nightfish
Profil
taky sem si všiml, že spousta aplikací na internetu to nemá např. různé webové obchody, tak mě napadlo jak to asi řeší

mohl bys sem poslat odkaz nějakého takového obchodu? (moderátoři snad prominou)
není u nich náhodou číselné ID vloženo někam jinam do URL?
např. www.example.cz/10/redaktori/Josef-Novak ?
matak
Profil
jj tak to se omlouvám, je to většinou tak, že to ID je přesunutou jako v předchozím příkladě nebo je uvedeno +ID u produktu, asi sem si vzal příklad z různých weblogů nebo pulikačních serverů např.

http://interval.cz/clanky/hrichy-pro-sileneho-korektora-proc-se-trapit -s-diakritikou/

tam asi počítají s tím, že neexistují články s duplicitním názvem, ale tady sem například nalezl problém s těmi redaktory:

http://interval.cz/autori/malek-vilem/
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0