Autor Zpráva
magelan
Profil *
Dobrý den, mám stránku, která je generovaná dynamicky (phpRS), a v některých jejích částech mám dost strašné konstrukce odkazů. typu neco.php?jedna=25&dva=25&tri=kuku ..... Není to pro mě snadné změnit, neb mod revrite je pro mě stále něco špatně pochopitelné, alespoň ve složitých případech, o jaký se jedná (docela komplikovaný katalog firem).

Nicméně právě ten katalog budu trochu předělávat, a mohl bch počet těchto odkazů změnit/snížit. Nepůjde to na dva, ale tak na 4 by to asi šlo, ale za cenu docela hodně práce. Zkoušel jsem někde vyčíst, co je ještě únosné pro google a seznam, event. ještě pro centrum a atlas, ale nikde jsem nenašel nějaké přesnější údaje.

Ta změna na 4 parametry bude pro mě znamenat tak aspoň měsíc práce po večerech (programuju pomalu) a nic z toho se nebude jmenovat id. Má to cenu, nebo je to zbytečná práce? Jde mi o to aby Google a Seznam nakonec zaindexovaly i výpisy přímo o jednotlivých firmách, ne jenom o celých oborech. Když se dostanou lidi na seznam oborů, kde jich je 100 nebo více, tak se na to vykašlou, a celý seznam je k ničemu. Podobný problém mám i s inzercí, ale tu asi neupravím, není to můj výplod.

Díky za Váš čas.
stribny
Profil
Když už to chceš vylepšit, jdi na to pořádně. Zbavil bych se parametrů úplně pokud to půjde. O ModRewrite určitě taky přece něco najdeš (třeba na intervalu), to by neměl být problém. Já osobně netuším kolik parametrů je tak akorát, ale IMHO adresa /neco/kuku/25/25 bude urcite lepsi. Nebo to rovnou nahradit necim jinym (nazvem z databaze atp..)
Yuhů
Profil
Zkus si někde nastudovat, jak funguje mod_rewrite. Přesně na tento typ problému se hodí výborně.

Únosný počet parametrů se nedá snadno definovat, ale já varuji před vším, co má 3 a více parametrů.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0