Autor Zpráva
rookie
Profil *
Sú stránky v katalógoch seznam.cz zoradené na posledných miestach iba preto, že sú slovenské? Seznam používa na zoradenie JyxoRank - lenže Jyxo nemá vo svojej databázi slovenské stránky (iné je to pri zoohoo - ale ten je nepodstatný pre seznam.cz). Ako mi napísal Ondrej Prochazka (Jyxo s.r.o.): "...cz databazi bychom radi udrzovali co jazykove nepresnejsi...".
Konkrétny príklad: tieto stránky sú v katalógovej sekcii Obsah > Zábava a hry > Hry > Hlavolamy na predposlednom mieste. Kedysi boli medzi prvými piatimi (JyxoRank býval okolo 80 - vtedy ešte mal jyxo v databáze slovenské stránky), pričom pri hľadaní slova hlavolamy na google sú na prvom mieste.
Sú teda slovenské stránky v katalógoch aj pri fulltextovom vyhľadávaní na seznam.cz (kde sa na zoradenie používa JyxoRank) odsúdené na posledné miesta len preto, že sú slovenské? Je delenie ČR vs. zbytok sveta (kam patrí aj Slovensko) definitívne a vždy jediné najlepšie?
Vďaka.
Leo
Profil
Poradi stranek na Seznamu je kapitola sama pro sebe, a Jyxo tam hraje docela podruznou roli - na zacatku (prvni strana) jsou placene odkazy, v sekcich se to pak podle fulletextu (Jyxo) podle me neradi vubec, melo by to byt podle abecedy. Leo
rookie
Profil *
Akurát som našiel toto v inom príspevku: "...porodní bolesti ne-cz domén: hledání v katalogu znevýhodňuje ne-cz domény (bere to jako absolutní řadící kritérium)..." a ešte toto: "...domeny .cz jsou ve vysledcich hledani preferovany na ukor jinych domen. jinymi slovy, umisteni kompletne cesky psanych stranek na domene .com rovna se posun ve vysledcich vyhledavani cca o 400 odkazu dozadu.."
Je to teda definitívne nie pre domenu .sk? Definitívne zaradaná až za najhoršími stránkami s doménou .cz?
Leo
Profil
To se musis zeptat na Seznamu, ne tady, jestli ti prozradi jak s poradim manipuluji, co vim jsem uz napsal, Leo
Victorius
Profil
a neni to tim ze kdyz jsou stranky psane slovensky obsahuji mene ceskych klicovych slov? :))))
kdyz do slovenskeho vyhledavace zadam slovenske klicove slovo ceske stranky budou taky na konci ne?
rookie
Profil *
To Victorius:
Tými českými slovami to nebude - konkrétny príklad je hneď v mojom prvom príspevku. Skús hľadať kľúčové slovo "hlavolamy" (je to aj po slovensky aj po česky) v Sezname a v Googli. Seznam dá moje stránky na 43. miesto (hľadanie z HP fulltextom - "Hledej v ČR"), v katalógu (v sekcii Hlavolamy) na predposledné miesto. Ale ak prepneš na "Hledej ve světe", tak sú na prvom mieste (keďže vtedy hľadá Google). Katalógové zoradenie je kapitola sama o sebe - tam je diskriminácia ne-cz domén už úplne jasná. A teraz sa v tom vyznaj a optimalizuj. Je to ukážkový príklad toho, že na Sezname je lepšie mať tú "správnu" doménu - bez ohľadu na obsah. (Ešte absurdnejšie to asi je pri dobrých stránkach s českým textom s doménou .com alebo .net.)
PS1: bolo by možno presnejšie v katalógoch napísať hneď hore namiesto pôvodného "Setřídit odkazy podle: kvality", nové "Setřídit odkazy podle domény a až pak podle kvality"
PS2: ale na druhej strane keď nejde o život ide o ... (v živote sú dôležitejšie veci než poradie v nejakom katalógu :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0