Autor Zpráva
simka00
Profil
jak se vyhledávače dívají na koncovku domény? vadí jim, když česká stránka nemá koncovku .cz? nebo je jim to jedno? vím, že problém dělá jyxo, googlu je to prý jedno - ale jak je na tom seznam a morfeo?

a když už jsme u toho, berou vyhledávače na stejnou váhu neco.freehosting.cz a neco.cz?
*Čvachta*
Profil *
simka00

Roboty zajímá v první řadě obsah, ne URL. Dle mého je lepší neco.cz - protože je lepší pro uživatele - lépe se pamatuje.
mm2075
Profil
simka00:
Z hlediska SEO je nesmysl delat optimizaci pro neco.freehosting.cz, protoze je to subdomena vazana na freehosting.cz, ke kterymu nemas pristup. Navic cokoliv freehosting.cz udela "ovlivni" vysledky Tvoji subdomenu ... napr. zacnou spamovat a SE je vyhodi z indexu vc. Tvoji subdomeny.
Takze je urcite lepsi mit neco.cz.
Martin Kuželka
Profil
O žádném problému s Jyxem a nečeskou doménou nevím. Co tím myslíš?
Timy
Profil
Kdysi se říkalo, že Jyxo indexuje pouze weby na doméně .cz, pokud byly na jiné doméně, musel se web přidat přes formuář. Avšak jestli to byla (je) pravda nebo mýtus opravdu netuším.
Yuhů
Profil
Seznam domény na cz, sk, com, net, info i org bez problému indexuje. Dokonce i pár domén dalších. Z hlediska jazyka má jedinou podmínku, totiž aby text stránky byl psaný převážně česky.

Jak je to s Jyxem, v tuto chvíli nevím.
Kajman_
Profil *
googlu je to prý jedno

Právě u google bude nejpíše doména s koncovou .cz trošku výše, než zahraniční (při vyhledávání v ČR a českém jazyce).
Petra
Profil
Když si nejste jistí, jak vyhledávač indexuje nějaký typ stránek, je asi nejlepší to vyzkoušet. Tak třeba:

http://jyxo.cz/s?q=site%3Acom&d=cz => Jyxo evidentně domény .com indexuje. (Analogicky pro ostatní domény)

http://jyxo.cz/s?q=blog&d=cz => 2x net, 1x com, 1x org, 1x biz na první stránce, tzn. cizí domény s předními umístěními zásadní problém zjevně nemají.
(Analogicky pro ostatní vyhledávače)

Obecně vzato, doména com (nebo jiná mimo cz) nemá žádné předpoklady k tomu, aby byla méně relevantní než doména cz jen proto, že není cz. A vyhledávač se snaží poskytnout především relevantní výsledky, z této podstaty by doménu prvního řádu do "výpočtu pozice" zahrnovat neměl.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0