Autor Zpráva
Radim
Profil *
Prosím jestli by jste mi někdo mohl poradit jak rozjet mod_rewrite - mám zavedený ovladač i soubor .htaccess s pravidly, ale nejede to. Nejde ani jedno pitomé obyčejné pravidlo (třeba zákaz přístupu do složek, ani hlášku to nezobrazuje. Mám Win XP a Apache s php 4.3.11 Dík
Yuhů
Profil
co přesně znamená "nejede to"?
Jakou adresu voláš, co přepisuješ na co, jak zapisuješ pravidlo, co přesně se v prohlížeči objeví?
Radim
Profil *
Kdyby šlo jen o regular tak bych si poradil, ale mě to nepíše ani žádné chybové hlášky. Snažím se to rozjet na localhost ve Windows XP.
sesta je asi taková: http://localhost/aplikace/adresar
do toho "adresar" jsem dal soubor .htaccess s pravidlem na zakázání přístupu do složky, a taky jsem se tam dostal. Ted si nevypomenu na presne vzrayi, podivam se doma.
Leo
Profil
A neexistuje neco jako rewrite log? Pro zakazani pristupu do adresare se asi nepouziva ani tak mod_rewrite, ale nejaky modul pro autentizaci, Leo
Radim
Profil *
Ale já vím, když jsem četl o mod rewrite, že tam ten příklad zakázání je [F]. Právě že jsem si nakonfiguroval ten log soubor. pojmenoval jsem ho rewrite. Je na to konfigurační příkaz v konfigu apache. Ten soubor je OK, vždycky se vytvoří (pokud ho smažu a nastartuju apache). Ale vžycky je prázdný.

Zkoušel jsem něco z těchto pravidel:
RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_HOST} (.*)aplikace(.*)
RewriteRule (.*)aplikace(.*) /adresar [F]

nebo

RewriteCond %{HTTP_HOST} .*aplikace.*
RewriteRule .*aplikace.* /adresar [F]

Zkoušel jsem toho víc, i na přepis adresy nebo přesměrování, ale už si nepamatuji. To byli uplně jednoduché regulary.
Radim
Profil *
Možná zajít za někým, kdo by mi troo pomohl rozjet
Kajman_
Profil *
Pokud Vám fungují pravidla v .htaccess, tak by to bylo takto:

RewriteEngine on
RewriteRule aplikace - [F]


Otestovat, zda je server nastaven, aby .htaccess bral v potaze lze např. pomocí

RewriteEngine on
RewriteRule .* http://diskuse.jakpsatweb.cz/
Radim
Profil *
Tak nic, nepomohlo.
roskanuk
Profil *
Dotaz: Myslíte, že google má problémy s tvarem adresy: index.php?page=press&c=Tisk..
já myslím, že ne.. Ale měl jsem zaindexovány všechny stránky z webu a když jsem je technicky změnil, tak mi indexuje už jen "jednoduché" odkazy = statické stránky

Čekám už 3 měsíce a akorát stále ubírá ty staré.. Používám Google sitemap, ale je mi celkem k ničemu.

Proto jsem uvažoval o mode_rewrite jenže jakým způsobem ho rozjet, když jsem na IIS ?
díky
bar
Profil
Nemám moc zkušeností s php, ale nedávno jsem měla stejný problém. Nakonec řešení bylo až trapné. při uložení pravidel pro rewrite do souboru .htaccess se tento soubor uložil vždy s příponou txt - ve windowsech. Příponu jsem umazala a vše šlape. :)
Radim
Profil *
Poslední možnost vyzkoušet to přímo na serveru.
Tonik
Profil *
roskanuk
Nejede na IIS pouze .asp? Tam mod_rewrite nedáte. Ale pokud někdo víte co je analogie na .asp za mod_rewrite, dám se podat.
Tonik
Profil *
Ještě poznámka, jinak doporučuji se nesnažit být expert ve všem, pokud to nemíníte brát jako svůj každodenní chleba. Nejsem v mod_rewrite rozhodně žádný guru a tak jsem zadal mod_rewrite mého webu přes zakázky někomu kdo ví a měl jsem celý web hotovej podle svých předtav za 2 dny (pozn. mod_rewrite) a stálo to 5 stovek.
Radim
Profil *
Sice znám loidi, kteří by to snad uměli, ale chci to umět sám. Jenže těžko s něčím dělat, když to nejde na localhostu
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0