Autor Zpráva
Jameson
Profil *
prosim, ako ma vyzerat RewriteRule, ked chcem presmerovat
"profil.php?lang=sk"
na
"http://127.0.0.1/sk/profil/"? Dakujem. Stale mi robia problemy lomitka :) dakujem.
Jameson
Profil *
nehajte tak, cosi som nasiel na intervale. Vytvoření adresářové struktury potrebujem :)
Kajman_
Profil *
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^(sk|cs|en)/([^/.]+)/$ $2.php?lang=$1 [L,QSA]
PeTa
Profil *
Měl bych dotázek ohledně používání session při režimu "přepisování" adres pomocí RewriteRule.

Ačkoliv je session_start uveden ve skriptu pouze jednou, vytvoří se mi v tmp adresáři 10 sess_xxx a zápis ani do jediné z nich se neprovede.

Předpokládám, že Apache zřejmě používá session k funkci přepisování, ale já bych potřeboval session k ukládání některých hodnot (lang, login ap.).

Můžete mi někdo poradit, jak na to?
Kajman_
Profil *
Necyklí se RewriteRule?
PeTa
Profil *
Nejsem si jist, zda se necyklí, ale fakt je, že odezva Apache je hodně pomalá. Ale mám pocit, že kdyby se cyklil, tak smyčka by byla nekonečná. Pokud má cyklus 10 průchodů a dost, spíše se mi zdá, že to je reakce na něco jiného (include_once ve stránce??? - počtem by odpovídalo, logice už ne) Už se s tím hrabu pár dní a nejsem z toho moudřejší. :-(
PeTa
Profil *
Aha. Takže počet průchodů cyklu ± odpovídá hloubce zanoření Rewritovaného souboru. Pokud je soubor v rootu prezentace, session se udělá jen jedna, ale stejně se do ní nic nedá zapsat. Pokud je zanořen více, session se udělá hafo. Přidaný parametr proti cyklení RewriteRule na věci nemění nic. Nemůže být špatně nastaveno něco v Apache? Něco tak elementárního, že o tom nikdo nemluví, protože je to tak samozřejmé?
Kajman_
Profil *
Ale mám pocit, že kdyby se cyklil, tak smyčka by byla nekonečná.

Je tam limit na počet vnitřních přepsání, který je defaultně nastavený na 10.

Pokud se i bez toho session zapsat nedaří, tak netuším, čím by to mohlo být (leda bych si zkusil zkontrolovat zapnuté cookies v prohlížeči).
PeTa
Profil *
Cookies jsou puštěné. Sess_xxx v tmp adresáři jsou prázdné a stránka si je drží všechny v používání, smazat nejdou, dokud se nevypne Apache. O Rewitování jsem si přečetl snad už úplně vše, co se dá na netu najít ale nějaká informace mi zřejmě chybí. Na intervalu je poměrně komplexní sada článků, ale polovina věcí z toho mi na localu nefunguje jak má. Tak už se podezřívám, že mám asi nějakou chybku v konfiguraci Apache. Už mě nenapadá nic jiného.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0