Autor Zpráva
Richi
Profil
Mám takový dotaz, ale asi bude znát odpověď pouze Yuhů (takže předem dík za odpověď):

Může se nějaký web dostat ve vyhledávání na Seznamu před web od Seznamu?
Například na slovo bazar před Sbazar, na slovo reality před Sreality, práce před Spráce atd.

Je řazení objektivní a řadí dle Sranku i weby Seznamu nebo jsou jim defaultně nastavené sranky 100 a nebo mají prostě zaručenou první pozici ve vyhledávání?

Jestli je to tajný napiš že je to tajný :-)

Díky.

(vysvetlení proč se ptám: zda můžu tvrdit klientovi že je web na první pozici i když je vlastně na 2 páááč je první Scokoliv)
Retal
Profil
Řekni klientovi, že na první místo web dostane jen stálý odkaz z úvodní strany Seznamu. :)
Richi
Profil
Retal
dík za radu ale je to totální blbost :-)
(asi to byl jenom vtip že?)
Richi
Profil
Tak jsem to zjistil sám, bohužel se potvrdilo to co jsem si myslel, Seznam vypíše své stránky nad ostatní bez ohledu na Srank :-(

(na jedne straně to chápu na druhé je to nefér :-)
Anonymní
Profil *
Richi: kdo to říkal??? nechci tím říct, že si myslím, že se tam dá dostat díky SEO, ale prodejci reklamy se tváří, že fulltext na seznamu je úplatný na základě dalších reklamních kampaní - tj. dle proinvestovaných peněz
Richi
Profil
Nikdo to neřekl, zjistil jsem to tak že mám Srank na jednom webu lepší než web nademnou který patří Seznamu.
O placených kampaních jsem nemluvil, šlo mi čistě o SEO, že Seznam tvrdí že výsledky jsou řazeny dle Sranku ale jejich webů se to netýká :-)

Mimoto to že fulltext je úplatný nevěřím! Jen udělali výjimku pro své weby, což chápu ale pochybuju že by sis mohl zaplatit lepší Srank nebo cokoliv.
Šimon Grimmich
Profil *
Myslím, že zrovna tenhle případ je objektivní - zkus hledat "brigády", "nabídka práce"...
Anonymní
Profil *
Nebudu se hádat, jen vím jaké posuny mi ve fulltextu udělala odstartovaná reklamní kampaň. Btw. s Srankem se nic nestalo ale pozice šla výrazně nahoru.
Marek Prokop
Profil
Na dotaz "sklik" (bez uvozovek) není momentálně služba Seznamu s tímto názvem vůbec na první stránce.
Yuhů
Profil
Richi, je to tajný, ale dám pár vodítek.

Za prvé a za nejdůležitější:
S-rank je jen jednou z veličin, která vstupuje do řadícího algoritmu. Pokud někdo vidíte nad sebou jiný web, který má nižší s-rank, nemusí jít o žádnou záhadu. Kdyby se to řadilo jenom podle s-ranku, tak skoro na všechny dotazy bude první Seznam.

Za druhé:
Lepší rank si opravdu koupit nelze. Dobře víme, že vyhledávače, které to dělaly, zkrachovaly.

Za třetí:
Odkaz z hlavní stránky Seznamu, jak zaznělo výše, není opravdu taková blbost, jak by se mohlo zdát. Jestli hraje rozhhodující roli, dokáže administrátor fulltextu zjistit případ od případu, nikoli takhle obecně.

Za čtvrté:
Sklik.cz není na dotaz Sklik k nalezení, protože je na protokolu https, který robot Seznamu neumí.
Richi
Profil
Yuhů
aha, díky, myslel jsem že výsledky se řadí pouze dle Sranku
(neuvedomil jsem si že tam jsou i další faktory, předpokládal jsem ostatní faktory jsou již promítnuty do sranku)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0