« 1 2 »
Autor Zpráva
jack
Profil *
Mam takovy pocit ze Google se potaci ke dnu, nemam teda tedka webmasterske zkusenosti jako jak dlouho trva pridani noveho webu do indexu, ale i ty zpetny odkazy lecos prozradi, na dotaz kolik zpetnych odkazu ma www.amazon.com to vrati nic ! To uz je ten Google skutecne v prdeli. Nerad to rikam ale je to tak, ma nekdo podobny pocit?

Links to amazon Google
Links to amazon Yahoo
Links to amazon MSN

Bezny uzivatel Google si sice tohohle nevsimne ale pro ty ostatni to bude zrejme znameni.
quinux
Profil
jack
Jaké znamení? To, že google nevyhazuje (pro tebe) dostatečný počet odkazů, znamená, že výsledky hledání jsou špatné?
Timy
Profil
jack
Bezny uzivatel Google si sice tohohle nevsimne ale pro ty ostatni to bude zrejme znameni.
Ostatní vědí, že google nikdy neukazuje příliš zpětných odkazů a proto ostatní používají třeba jyxo :-)

(tedy na české stránky)
nightfish
Profil
stačí trochu přeformulovat dotaz a dostaneš výsledky co do počtu velmi podobné...

Odkazy na amazon.com přes google
Odkazy na amazon.com přes msn

takže bych to s pádem googlu neviděl zas až tak černě
Timy
Profil
A jen tak mimochodem odkazy bych hledal v tomto tvaru :-)

pozdě...
jack
Profil *
aké znamení? To, že google nevyhazuje (pro tebe) dostatečný počet odkazů, znamená, že výsledky hledání jsou špatné?

Nula zaznamu tomu ty rikas nedostatecny pocet odkazu? Takze ono je to tak spravne? Web ktery ma mit okolo milionu zpetnych odkazu nema nic jak web ktery sem pred minutou vytvoril? Ale asi jo je to tak spravne... nebo je to nejaka obchodni strategie google (ironie)
quinux
Profil
jack
Ale to, že nejsou ty odkazy při zadání "link" zobrazeny neznamená, že ty odkazy google nezná. Prostě to z nějakého důvodu redukuje. Všichni v oboru o tom vědí, tak prostě když chtějí zjistit zpětné odkazy používají pro ně jiné vyhledávače.
jack
Profil *
A jen tak mimochodem odkazy bych hledal v tomto tvaru :-)

stejne je to ale nesmysl protoze jeden z tech vysledku na dotaz link:amazon.com obsahuje ve skutecnosti link na www.amazon.com tenhle web
Timy
Profil
jack
při hledání link:amazon.com to hledá všechny linky, které míří na tuhle doménu či jakoukoliv z poddomén... Takže vše v pořádku...
jack
Profil *
Ale to, že nejsou ty odkazy při zadání "link" zobrazeny neznamená, že ty odkazy google nezná. Prostě to z nějakého důvodu redukuje. Všichni v oboru o tom vědí, tak prostě když chtějí zjistit zpětné odkazy používají pro ně jiné vyhledávače.

to mi neprijde zrovna chytry aby google nutil lidi pouzivat jiny vyhledavace ja sem bych byl radsi kdyby google ukazoval nejvic ze vsechn a nemusel sem si rikat hm ten google je asi dobrej na vyhledavani ale zpetnych odkazu ukazuje nejvic MSN, a ikdyz by se zdalo ze zpetne odkazy jsou jen zalezitosti odborniku zajimat by to asi melo kazdeho kdo chce mit web na google nebo ne?
jack
Profil *
při hledání link:amazon.com to hledá všechny linky, které míří na tuhle doménu či jakoukoliv z poddomén... Takže vše v pořádku...

vse v poradku az na to ze neukaze ty na www.amazon.com
quinux
Profil
jack
A proč by mělo google zajímat vyhledávání zpětných odkazů?
Důležité jsou přece výsledky na dotaz a v tom google nejlepší je. Jako to, že chceš vědět kolik webů na tebe odkazuje je tvoje věc, ale lidi zajímá, aby když zadají třeba "růžoví sloni" tak, aby opravdu vypadl odkaz na web s růžovými slony. A pokud se tak stane tak si lidi řeknou "hm ten google je (asi) dobrej na vyhledavani".
jack
Profil *
A proč by mělo google zajímat vyhledávání zpětných odkazů?
Důležité jsou přece výsledky na dotaz a v tom google nejlepší je. Jako to, že chceš vědět kolik webů na tebe odkazuje je tvoje věc, ale lidi zajímá, aby když zadají třeba "růžoví sloni" tak, aby opravdu vypadl odkaz na web s růžovými slony. A pokud se tak stane tak si lidi řeknou "hm ten google je (asi) dobrej na vyhledavani".


Musim priznat ze to ze to vratilo vysledky na dotaz amazon.com me uklidnilo hehe >:D (trochu) a jak je to s linkovani jen na domenu jsem nevedel.

Kazdopadne faktem zustava ze dotaz na link www.amazon.com nevraci nic, kazdymu to prijde normalni to je skvele, a protoze mi to nikdo rozumne nevysvetlil musim si to vysvetlit sam >:D zrejme to bude sem si ted uvedomil tim, ze Amazon prestal pouzivat Google jako vyhledavaci modul na svym webu a mozna to nejak spolu souvisi tezko rict. Dobre to na venek nepusobi.

Amazon vykopl Google

Kazdymu to tady prijde dobre ze Google vraci nejmin zpetnych odkazu, dokonce se tady za to bojujou jako zamestnanci Google, me to tak dobre nepripada a spis mi prijde ze Google je skutecne v krizi, o ktere se mluvi, proto me sokovalo 0 vysledku na Amazon. Jediny co nemam je tedka nova zkusenost s pridanim webu do indexu a jak dlouho trva prideleni PR vim ze drive pred rokem dvouma Google prosel
Do 48 hodin, a zpetne odkazy byly taky dobre a aktualni.
habendorf
Profil
Kazdymu to tady prijde dobre ze Google vraci nejmin zpetnych odkazu

Mně ne, mně je to buřt.
jack
Profil *
Mně ne, mně je to buřt.

Pivo a guláš! >:D
Timy
Profil
jack
Google vždycky vykazoval podivuhodné chyby, tohle je jen třeba jedna z nich. Tenhle dotaz by taky neměl vrátit nic a přesto... http://www.google.com/search?hl=cs&q=site%3Agoogle.com+-com
Timy
Profil
tohle je podobný příklad :-) http://www.google.com/search?q=site%3Agoogle.com+-google
zimmi
Profil
jack: Doporučuju začít používat diakritiku a možná i interpunkci, občas se to hodí (obzvlášť když má věta víc než dvě slova).

Nikdo tady za nic nebojuje (aspoň jsem si nevšim), pouze ti vyjevuje fakta, která už ostatní dávno znají (dobrá, přiznávám, taky jsem nevěděl, že na amazon Google v jistém případě neukazuje ani jeden zpětný odkaz, ale šmarjááá, koho to zajímá?)
quinux
Profil
jack
a protoze mi to nikdo rozumne nevysvetlil musim si to vysvetlit sam
Možná už se o tom něco někde psalo, nejsem si tím jist. Ale každopádně si musíš uvědomit, že to co dělá nebo nedělá nějaká firma je záležitost jejího vnitřního rozhodnutí a těžko někdo z venku může znát detaily.

zrejme to bude sem si ted uvedomil tim, ze Amazon prestal pouzivat Google jako vyhledavaci modul na svym webu a mozna to nejak spolu souvisi tezko rict
Amazon provozuje svůj vlastní vyhledávač http://www.a9.com a pokud se nic nezměnilo (alespoň o tom nevím) tak tento vyhledávač přebíra data z googlu takže tím to nebude.

Jediny co nemam je tedka nova zkusenost s pridanim webu do indexu a jak dlouho trva prideleni PR vim ze drive pred rokem dvouma Google prosel Do 48 hodin, a zpetne odkazy byly taky dobre a aktualni.
GPR se "přiděluje" IMHO hned jak google web zaindexuje. Co se týče zpětných odkazů - ono zvěřejňovat 10 odkazů na nějaký neznámý web je jednodušší než tisíce na amazon.com
jack
Profil *
Amazon provozuje svůj vlastní vyhledávač http://www.a9.com a pokud se nic nezměnilo (alespoň o tom nevím) tak tento vyhledávač přebíra data z googlu takže tím to nebude.

Dneska sem se sice dozvedel jak se linkuje na domenu, ale jinak mam pocit ze tu dost lidi pracuje s domnenkami a ne s fakty, uz jsem se o tom jednou presvedcil tato domnenka je jedna z dalsich. Nevim jestli v minulosti Amazon pouzival Google nebo ne, zrejme ano, ale ze a9 je vyhledavac Amazonu a bere data z Google je pekny nesmysl, staci si otevrit A9 neco hledat a najdes tam powered by www.live.com coz je vyhledavaci sluzba Microsoftu mozna nastupce MSN Search (ono adresa search.msn.com je asi trosku naprd v porovnanim s necym jako www.google.com)

GPR se "přiděluje" IMHO hned jak google web zaindexuje. Co se týče zpětných odkazů - ono zvěřejňovat 10 odkazů na nějaký neznámý web je jednodušší než tisíce na amazon.com
Jestli myslis GPR0 tak asi ano :D ale casem si vytvoris nejaky zpetny odkazy a nejakou dobu se nic nedeje, protoze GPR neni real time ale musi se prepocitat. A jestli je Google v krizi bude to trvat dele nez minule.

A nechapu proc by melo byt jednodussi zverejnovat nejakych 10 odkazu na neznamy web nez tisice na Amazon? Mimochodem i u tech neznamych webu Google zaostava ukazuje treba 10 a ve skutecnosti je jich treba 150. Google driv tvrdil ze ukazuje jen "kavlitni zpetne odkazy" coz bylo PR4+ ale kdyz se na ne clovek podiva mnohdy jsou tam co maj PR0 klidne.. mnohdy odkazy coz jsou evidentne spam, linkova farma.. Proste Google zacina kulhat a zrejme je proste realita ze je v krizi, ze nema hardware na prepocitani vlastniho indexu a to je ten skutecny duvod proc se webmasteri divi ze trva nez se objevi jejich web na indexu, proc trva nez se jim zpocita PR, proc je maly pocet zpetnych odkazu. Google nestiha.
jack
Profil *
Google nestiha.

A mozna je to i duvod proc o jeho sluzby uz nestoji Amazon.. coz je jen spekulace samozrejme
J
Profil *
jack:
link:http://www.amazon.com (bez mezery za link:) - 0 odkazů
link: http://www.amazon.com (mezera za link: ) - 65000 odkazů
Acci
Profil
jack
Všechny ty tvoje poznámky jsou spekulace. Jak víš, jak dlouho trvá, než se spočítá PR? Co vadí běžnému uživateli, jestli funguje správně operátor link?
Michalek
Profil
Takže řešení - jack přejde na live.com, my ostatní budeme používat google dál. Nějaký další problém? :o)
Říct že gůgl jde ke dnu je stejný jako říct že live se ze dna nikdy nezvedne protože je od MS. Stejnej flame.
jack
Profil *
link:http://www.amazon.com (bez mezery za link:) - 0 odkazů
link: http://www.amazon.com (mezera za link: ) - 65000 odkazů


Sice to na prvni pohled vypada zajimave, jenze dotaz link: MEZERA a url neni dotaz na zjisteni zpetnych odkazu ale dotaz na bezny search "link: blabla" ... cili neresi to duvod proc Google neukazuje JEDEN odkaz na Amazon.
jack
Profil *
Sice to na prvni pohled vypada zajimave, jenze dotaz link: MEZERA a url neni dotaz na zjisteni zpetnych odkazu ale dotaz na bezny search "link: blabla" ... cili neresi to duvod proc Google neukazuje JEDEN odkaz na Amazon.

Muhaha tohle je hazeni perel svinim, o tom ze ma Google potize s hardwarem psal i jeden z predstavitelu Google na svym blogu. Uz nemam dalsi problem nebudem to uz resit.
djlj
Profil
to je ten skutecny duvod proc se webmasteri divi ze trva nez se objevi jejich web na indexu
Hmm, já teď nedávno kupoval doménu, kterou jsem okamžitě nalikoval na webu s PR5 a v indexu se objevila do týdne... A pak ještě další 2, které měly jediný odkaz na zapadlé stránce na jednom webu s PR 1 a v Googlu byly taky během pár dní a během tří měsíců mají PR3 (a to tam nic není, maximálně "Directory listing denied" :D), takže Google zas nějak extra pomalý není...
jack
Profil *
Hmm, já teď nedávno kupoval doménu, kterou jsem okamžitě nalikoval na webu s PR5 a v indexu se objevila do týdne... A pak ještě další 2, které měly jediný odkaz na zapadlé stránce na jednom webu s PR 1 a v Googlu byly taky během pár dní a během tří měsíců mají PR3 (a to tam nic není, maximálně "Directory listing denied" :D), takže Google zas nějak extra pomalý není...

Konecne nejaka konstruktivni reakce :) .. behem tri mesicu maji PR3? To neni moc rychle... jinak k te krizi hardwaru ne pro ty neverici Tomase ale pro ostatni objektivniho nazoru schopne lidi

Eric E. Schmidt, Google's chief executive: "Those machines are full. We have a huge machine crisis." NY Times
djlj
Profil
Eric E. Schmidt, Google's chief executive: "Those machines are full. We have a huge machine crisis."
Četl jsem o tomto tuším na živě, ale žádnou změnu jsem nepocítil, změny na webu se na Googlu projeví v průměru za 3 dny..

behem tri mesicu maji PR3? To neni moc rychle...
Na to, že tam nic není, si myslím, že to je až moc rychle :).
Petra
Profil
behem tri mesicu maji PR3? To neni moc rychle...
Rychlost, s jakou si stránky získají nějakou hodnotu Pageranku přece ale vůbec nemá souvislost s rychlostí vyhledávače. Navíc hodnotu Pageranku nikdo krom Google nezná. To, že se hodnota ukazovaná v toolbaru aktualizuje jednou za cca ty tři měsíce přece nic o kvalitě vyhledávače nevypovídá - Pagerank sleduje zaokrouhleno nula uživatelů vyhledávače.

Co se týká rychlosti indexování, tak to opět souvisí spíše s periodou, s jakou robot navštěvuje odkazující stránky (říkejme tomu třeba hodnota těchto stránek). Je jasné, že pokud na web odkazuje deset stránek, které robotu nepřijdou dost zajímavé na to, aby je navštěvoval častěji než jednou za měsíc, tak že to třeba měsíc může trvat. Pokud odkážu na nový web z webu indexovaného denně, pak je nový web robotem navštíven do 24 hodin, tj. ve vyhledávání se objeví do dvou dnů.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0