« 1 2
Autor Zpráva
Timy
Profil
jack
Pořád všude vidíš spiknutí a krachující google. Proč nepřipustíš, že je to pouze malá bezvýznamná chyba... Obdobnou chybou trpělo třeba i Jyxo. Napsal jsem jim, opravili to, prý se vloudila jakási chyba v nějakém skriptu. Konec aféry.

J
Všechny operátory mají syntaxi operátor:výraz (bez mezery), co vím.
jack
Profil *
Rychlost, s jakou si stránky získají nějakou hodnotu Pageranku přece ale vůbec nemá souvislost s rychlostí vyhledávače. Navíc hodnotu Pageranku nikdo krom Google nezná. To, že se hodnota ukazovaná v toolbaru aktualizuje jednou za cca ty tři měsíce přece nic o kvalitě vyhledávače nevypovídá - Pagerank sleduje zaokrouhleno nula uživatelů vyhledávače.

Ano existuje skutecna hodnota PR a ta Toolbarovska TPR ale tu skutecnou prece poznam tak, ze sleduji vysledky ve vyhledavaci a moje stranka ktera ma porad TPR0 se nepohne ani o kousek, takze Google jeste PR neprepocital, navic se nepohli treba ani zpetne odkazy. To je pekna svinarna s tim ze neukazuje vsechny realne odkazy, protoze clovek si tak nemuze stoprocentne kontrolovat jestli uz mu Google nejake prikrl nebo ne.


Je jasné, že pokud na web odkazuje deset stránek, které robotu nepřijdou dost zajímavé na to, aby je navštěvoval častěji než jednou za měsíc, tak že to třeba měsíc může trvat
Tohle mi zase prijde jako pekna pohadka pro SEO optimalizery, kteri se ji nauci a pak ji nekde opakujou, protoze z hlediska toho software crawleru, je to prece jasny, paklize mam dost vykonne stroje atd, tak si muzu dovolit projizdet vsechny weby na svete, a zadne domnele pravidlo ze kdyz ten web neni zajimavy tak tam crawler prijde jednou za tyden nezavadet, nikde jsem tuto informaci nevidel na oficialnim webu Google, takze bud je to jen smyslenka, a paklize je to oficialni informace pak je to jen vymluva.
Protoze jednoho dne nejaka firma rozjede temer realne indexovani webu a pak to bude teprve narez. Realne se samozjreme asi nikdy nepodari abych ted neco zmenil na svym webu a hned se to projevilo v indexu vyhledavace. Ikdyz nikdy nerikej nikdy.
jack
Profil *
Pořád všude vidíš spiknutí a krachující google. Proč nepřipustíš, že je to pouze malá bezvýznamná chyba... Obdobnou chybou trpělo třeba i Jyxo. Napsal jsem jim, opravili to, prý se vloudila jakási chyba v nějakém skriptu. Konec aféry.

Nejde o tu jednu chybu s Amazonem ale jak funguje Google, az si udelam zas vlastni web uvidim, ale fakt nevim proc neposkytuje vsechny zpetny odkazy nebo at se aspon drzi pravidla ze ukazuje jen ty kvalitni, protoze to ze MSN a Yahoo ukazuje vsechny ve me vzbuzuje pocit ze jejich sluzby jsou mnohem kvalitnejsi, ikdyz to nerad vidim protoze management Google je mi mnohem sympatictejsi nez Microsoftu nebo Yahoo.

A proc vubec Google schoval z uvodni stranky kolik webu indexuje? Celou dobu to tam bylo a ted najednou je to pryc, zas aby to nikdo nemoh sledovat.
Petra
Profil
tu skutecnou prece poznam tak, ze sleduji vysledky ve vyhledavaci a moje stranka ktera ma porad TPR0 se nepohne ani o kousek, takze Google jeste PR neprepocital
Pagerank je jen jedna z mnoha věcí, které pozici ovlivňují. I kdybychom ale uvažovali jen Pagerank - pokud se ti hypoteticky změní v jeden den Pagerank na dvojnásobek a dostaneš se třeba o pozici výša zároveň konkurent za tebou zvýší stejný den Pagerank ještě víc a přeskočí tě, tj. tvoje pozice zůstane neměnná - poznals, že se ti zvětšil Pagerank? Znáš jeho hodnotu?

protoze z hlediska toho software crawleru, je to prece jasny, paklize mam dost vykonne stroje atd, tak si muzu dovolit projizdet vsechny weby na svete
Nemám sice tušení, o kolik strojů by bylo potřeba víc, aby mohli projíždět všechny weby denně, ale určitě to bude hodně strojů a hodně peněz. Proč by investovali do každodenního indexování stránek, které nemají zajímavý obsah, nemění se a nikomu nic nepřináší? To je naprosto zbytečná vlastnost vyhledávače. Pokud je web. který má zajímavé články každý den, ten robot tam přijde i několikrát denně, aby je hned měl, ale proč by chodil každý den někam, kde nic není ani nic nepřibývá? To není o tom, že by to nedokázal zvládnout, to je o tom, že se mu to nevyplatí, není to efektivní.
jack
Profil *
pokud se ti hypoteticky změní v jeden den Pagerank na dvojnásobek a dostaneš se třeba o pozici výša zároveň konkurent za tebou zvýší stejný den Pagerank ještě víc a přeskočí tě, tj. tvoje pozice zůstane neměnná - poznals, že se ti zvětšil Pagerank?

No :) .. paklize mam nevim web treba na 12 strance s TPR 0, a paklize se me zmenil skutecny PR treba na 3, tak se pohne z 12 stranky pravdepodobne na lepsi pozici a je nepravdepodobne aby se vsem vysledku kolem me taky zdvojnasobil PR jak rikas a nic se nehlo :). Samozrejme ze vysledky se hybou a staci kdyz se zmeni PR treba jenom jednomu webu treba Seznamu aby to ovlivnilo x jinych webu, ale jinak to takhle vetsinou prece poznas ze se ze zadnich pozic tvoje trochu vylepsi.

To není o tom, že by to nedokázal zvládnout

No prave ze to zacina byt o tom ze to nedokaze zvladnout, mas svuj web Petro? Prohlidni si Apache log a zjistis nasledujici: MSN Bot chodi temer denne Google se ukaze jak se mu zachce, MSN Bot projde pokud mas vetsi web skoro cely web ne-li cely Google projde jen neco. Proste uz to neni jako driv kdy Google byl nejlepsi vyhledavac zacina ho porazet konkurence a nekteri lide si toho jeste nevsimli, a ti ostatni pouzivaji Google jen ze zvyku. Google je na dobre ceste aby ztratil svoji dominantni pozici na trhu.
Timy
Profil
jack
fakt nevim proc neposkytuje vsechny zpetny odkazy nebo at se aspon drzi pravidla ze ukazuje jen ty kvalitni
Vždycky ukazoval málo zpětných odkazů a pamatuji si, že i tak před před rokem tam házel stránky s PR menším než 4, tzn., že ten tvůj krach googlu začal už někdy dávno a google asi celou dobu nejspíše krachuje.

A proc vubec Google schoval z uvodni stranky kolik webu indexuje? Celou dobu to tam bylo a ted najednou je to pryc, zas aby to nikdo nemoh sledovat.
Tam někdy něco takového bylo? Já na úvodní stránku nechodím, takže nevím :-).

Prohlidni si Apache log a zjistis nasledujici: MSN Bot chodi temer denne Google se ukaze jak se mu zachce, MSN Bot projde pokud mas vetsi web skoro cely web ne-li cely Google projde jen neco.


Googlebot 229 3.45 MB 08 Čvc 2006 - 22:14
Inktomi Slurp 144 3.41 MB 08 Čvc 2006 - 22:49
MSNBot 125 1.28 MB 09 Čvc 2006 - 00:11
Alexa (IA Archiver) 54 973.88 KB 08 Čvc 2006 - 22:57
EchO! 15 177.57 KB 07 Čvc 2006 - 09:51
MSIECrawler 4 196.85 KB 04 Čvc 2006 - 11:58
GigaBot 3 98.15 KB 07 Čvc 2006 - 09:53
Google AdSense 2 188.55 KB 04 Čvc 2006 - 11:46
WISENutbot 1 1.28 KB 01 Čvc 2006 - 20:21
jack
Profil *
Já na úvodní stránku nechodím, takže nevím :-).

A na jakou stranku chodis kdyz ne na uvodni to by me zajimalo >:D
Timy
Profil
jack
A na jakou stranku chodis kdyz ne na uvodni to by me zajimalo >:D
Hledám přímo v prohlížeči, na www.google.com jsem už hodně dlouho nebyl
Petra
Profil
paklize se me zmenil skutecny PR treba na 3
Skutečný Pagerank (kromě toho, že není na stupnici 1-10) se mění tak často, že reálně tak velký skok jako je z 0 na 3 moc častý není - i pokud v jeden den dáš odkaz do 100 katalogů, vyhledávač (nejen Google) je objevuje v rozmezí týdnů a měsíců. Výjimky samozřejmě existují, ale to se netýká "našich" webů. Pagerank se mění kontinuálně - vem si, že na jeden web odkazují desítky, stovky (tisíce, desetitisíce) dalších, kterým se také neustále mění Pagerank. Každému webu ve výsledcích vyhledávání se neustále mění Pagerank, mění se jim obsah, některým i struktura a kód. Když se posuneš dopředu, možná se ti zvětšil Pagerank, možná ale někdo vypadl z indexu, vyhledávač upravil algoritmus, možná jsi ty upravil něco na webu, někdo jiný změnil obsah stránky nebo to třeba byla náhoda.

No jo, tak se podělím o data - červen 2006 (počty přístupů robota):
Googlebot 3510 -- 33.60 MB
Inktomi Slurp 2631 -- 25.08 MB
MSNBot 789 -- 7.78 MB

Stránek má web cca 180. Googlebot přitom chodí denně, většinou víckrát denně. Stránky na první a druhé úrovni hierarchie jsou běžně přeindexovávány každý den.
jack
Profil *
Googlebot 229 3.45 MB 08 Čvc 2006 - 22:14
Inktomi Slurp 144 3.41 MB 08 Čvc 2006 - 22:49
MSNBot 125 1.28 MB 09 Čvc 2006 - 00:11
Alexa (IA Archiver) 54 973.88 KB 08 Čvc 2006 - 22:57
EchO! 15 177.57 KB 07 Čvc 2006 - 09:51
MSIECrawler 4 196.85 KB 04 Čvc 2006 - 11:58
GigaBot 3 98.15 KB 07 Čvc 2006 - 09:53
Google AdSense 2 188.55 KB 04 Čvc 2006 - 11:46
WISENutbot 1 1.28 KB 01 Čvc 2006 - 20:21


A co ma byt tohle za log? Co stahli roboti vcera? Posli nejakej prehled za cely mesic kolikrat prisel ten a ten a kolik nastahoval a zadny zmeny ve statistice >:D
Timy
Profil
jack
A co ma byt tohle za log? Co stahli roboti vcera? Posli nejakej prehled za cely mesic kolikrat prisel ten a ten a kolik nastahoval a zadny zmeny ve statistice >:D
To je přehled za měsíc :-). Jinak sloupečky - počet přístupů - počet stažených dat a poslední návštěva. Nebo to není za měsíc? Já nevím, napsané to tam není a já neměl potřebu to studovat. Tak jako tak ať je to statistika za jakékoliv obdodí, google vede.
djlj
Profil
Posli nejakej prehled za cely mesic kolikrat prisel ten a ten a kolik nastahoval
Ehm, vždyť právě to ti poslal..
jack
Profil *
Skutečný Pagerank (kromě toho, že není na stupnici 1-10)

Sek sem se

že reálně tak velký skok jako je z 0 na 3 moc častý není

Naprosto bezne jsem z noveho webu TPR0 mel TPR4 v dobach 2 roky zpatky a to behem TYDNE (ano tydne :D to uz asi dneska neni realne co :D)

No jo, tak se podělím o data - červen 2006 (počty přístupů robota):
Googlebot 3510
Inktomi Slurp 2631
MSNBot 789


Vase statistiky me prekvapuji mel jsem pristup na jiny web kde suverene vitezil MSN.
jack
Profil *
Ehm, vždyť právě to ti poslal..

Aha ja myslel ze mas vetsi web a ze to je statistika za vcerejsek videl jsem dvakrat datum vcerejsek a dal sem na to nekoukal
quinux
Profil
jack
Nejdříve čti, pak přemýšlej a teprve ptom něco plácni. Psal jsem:
Amazon provozuje svůj vlastní vyhledávač http://www.a9.com a pokud se nic nezměnilo (alespoň o tom nevím) tak tento vyhledávač přebíra data z googlu takže tím to nebude.
a9.com existuje již více než rok live.com teprve několik měsíců. Ze startu jela a9 na datech googlu, to, že se to změnilo jsem nevěděl, ale také jsem na to již v příspěvku upozornil.

Jestli myslis GPR0 tak asi ano :D ale casem si vytvoris nejaky zpetny odkazy a nejakou dobu se nic nedeje, protoze GPR neni real time ale musi se prepocitat. A jestli je Google v krizi bude to trvat dele nez minule.
Kdybys nekecal blbosti a raději si o tom něco zjistil. Každý ví, že GPR a GTPR jsou dvě rozdílné věci. :o/
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0