Autor Zpráva
krteczek
Profil
dobrý den,
řeším vícejazyčný web, uvažuji o struktuře:
www.example.net/cz/ pro českou verzi
www.example.net/en/ anglickou
www.example.net/de/ německou
v budoucnu případně další,
jde mi o to, že klien chce koupit i domény s přeloženým názvem do angličtiny a němčiny, a co bude potom lepší? směřovat dotazy na www.cesky-nazev.cz/de/ nebo www.nemecky-nazev.eu/?
díky předem za tipy:-) krteczek
quinux
Profil
krteczek
Osobně myslím, že je lepší když každá jatzyková verze bude mít svou doménu.
Takže např.:
www.example.cz/ pro českou verzi
www.example.com/ anglickou
www.example.eu/ německou
jimmy
Profil
Můj osobní názor.
Pokud doménu platí klient, tak je to lepší tak, jak řekl quinux.
Lépe se to pro cizince hledá.
jimmy
tiso
Profil
Len detail - pri riešení s jednou doménou by hlavná jazyková verzia nemusela byť v adresári, ale trošku to komplikuje programovanie, záleží na návrhu...
Anonymní
Profil *
. com nema nic spolecneho s AJ a .eu s NJ. Tohle je dle me pitomost. Koupil bych domenu .com a tam nacpal vse pokud domenove jmeno obsahuje nazev firmy, oikud jsou tam klicova slova tak potom english.com deutsch.de a cesky.cz
kesssav01
Profil
Myslim, ze nejlepsi bude mit vse najendom miste. Jednak usetris, a taky existuji mezinardoni pripony treba to soupni na com.
quinux
Profil
Anonymní
. com nema nic spolecneho s AJ a .eu s NJ
Uvedl jsem to jako příklad, né že to tak musí být

Koupil bych domenu .com a tam nacpal vse pokud domenove jmeno obsahuje nazev firmy
Pokud se jedná o firemní web, tak i když by byla doména název firmy tak je lepší když každý jazyk bude mít svou doménu - těch ppár korun navíc firmu nezabije

jsou tam klicova slova tak potom english.com
Tím si tak trochu protiřečíš se začátkem svého příspěvku ;o)))
Anonymní
Profil *
Ano to máš pravdu, že si protiřečím, jenže někam tu angličtinu musíš dát ... a na národní doménu to jaksi nejde neb anglicky mluví ledaskde - pořád je lepší .com, která je jazykově neurčitá než .cz s anglickým obsahem
quinux
Profil
Anonymní
Ale tak jsem to také říkal, jen jsem místo de dal eu, což je v podstatě to samé. Samozřejmně, že de je nejlepší jelikož se i lépe zacílí na daný region. Pokud pak daný web sic bude anglicky, ale firma poskytuje služby jen pro země v evropě tak potom je lepší eu místo com pro angličtinu.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0