Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Na jakýchsi anglických stránkách o seo jsem četla něco o důležitosti Alexa ranku pro pozice ve vyhledávačích. Bohužel jsem to se svojí slabou angličtinou ne moc pochopila. Mohli by jste mi poradit, jak to s tím alexarankem je? Jak ho zvyšovat a jakýmá vliv na vyhledávače? Diky moc.

Lenka
Marek Prokop
Profil
Alexa měří návštěvnost pomocí Alexa toolbaru. Zvýšit Alexa rank můžete jen tak, že donutíte hodně lidí s nainstalovaným Alexa toolbarem chodit na vaše stránky.

Přímý vliv Alexa ranku na pozice ve vyhledavačích je jen spekulace. Nepřímý vliv je ovšem evidentní.
Anonymní
Profil *
Nepřímý vliv je ovšem evidentní
Děkuji, ale mohl by jste mi to vysvětlit blíž? Jaký nepřímý vliv to tedy má?

Lenka
Marek Prokop
Profil
Lenko, vysoký Alexa rank (tj. nízké číslo, protože Alexa rank je vlastně sestupně uspořádaný žebříček) znamená vysokou návštěvnost. Existuje tedy hned dvojí korelace Alexa ranku a pozic ve vyhledavačích.

1) Má-li web vysoký Alexa rank, má i vysokou návštěvnost a tu musí odněkud brát. V mnoha případech ji bere z vyhledavačů a má tedy zřejmě hodně vysokých pozic.

2) Návštěvnost plodí návštěvnost. V dlouhodobějším horizontu weby s vysokou návštěvností získávají vyšší pozice ve vyhledavačích, protože jsou známější a vzniká na ně více zpětných odkazů.
Anonymní
Profil *
Díky za vysvětlení

Lenka
mm2075
Profil
Jen pro doplneni:
Jak pise Marek, ALEXA rank primy dopad na rankings na search enginech nema. Navic meri navstevnost pres svuj Toolbar, a vzhledem k tomu, ze tento toolbar moc uzivatelu nainstalovany nema, ALEXA rank je spise orientacni hodnota, casto velmi nepresna.
Uvedu priklad na 2 webech, ktere mam:
WEB1 ma asi 12,000 unikatnich navstevniku za mesic a ALEXA Rank kolem 600,000
WEB2 ma pres 110,000 unikatnich navstevniku za mesic a alexa Rank kolem 3,000,000
Takze presne naopak, nez podle skutecne navstevnosti webu :))
Igor
Profil *
To je zvlastni, na jednom nejmenovanem zahranicnim foru jsem videl navod jak alexarank zfalsovat. Proc by to nekdo delal, kdyby to nemelo zadny vyznam....
Anonymní
Profil *
Igor:
Protoze nekteri najivni uzivatele ALEXA Ranku veri a pokud zfalsuji ALEXA rank, muzou to napriklad pouzit v reklamnich materialech pri prodeji reklamy na webu za vyssi cenu. Zaroven jsem videl ze nekteri brookeri s webama pouzivaji ALEXA rank k "hodnoceni" webu pri prodeji atd. Duvodu muze byt samozrejme vic, ale nemaji nic spolecneho s SEO.
Anonymní
Profil *
Pro: mm2075
Máš weby WEB1 a WEB2 ve stejné sekci ?
Protože v sekci, kde máš WEB2 může být mnohem větší konkurence a tudíž máš až 3 000 000 pozici.
mylan
Profil
mm2075: pisal to uz aj Marek Prokop, ale alexa rank je obrateny. cim nizsi, tym lepsi... takze presne naopak k navstevnosti to nie je.
mylan
Profil
marengoo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0