Autor Zpráva
meca
Profil
Například Google indexuje neuvěřitelné množství dokumentů, neuvěřitelné množstí bitů; každým okamžikem zakládá nová datacentra, aby tyto, z velké většiny, nesmysly měl kam dávat... Co mu tedy pomoci? Schovávat před ním, a jemu podobnými, zbytečné elementy na stránce, které nejsou k ničemu jak jemu, tak nám, kteří chtějí mít pro vyhledávače co nejmenší stránky...

Obě strany by byli štastné... Jenže mám pocit, že i toto má obludné anglické slovíčko, které za sebou skrývá pachuť SPAMu.

PS: Nechci se vymlouvat, myslím to vážně - je to jako třídění odpadu. Musíš začít především sám u sebe, aby jsi nakazil okolí, které netřídí...

I přesto se bojím zeptat, co vy na to? :)
jozob
Profil
No ja by som povedal, že dátová veľkosť dokumentu ovplyvňuje aj poradie vo výsledkoch vyhľadávania. Takže si myslím, že by sa mal o to snažiť každý. A nielen kvôli vyhľadávačom.
Jakub
Profil
Myslím, že myšlenka je fajn, ale měla by být na začátku -- tedy ne "schovávat před ním a jemu podobnými", ale "potřebuju to na té stránce opravdu, nejde to udělat jednodušší?". Jinak myslím že schováváním čehokoli před boty člověk balancuje na hraně a za čas spadne do kyblíku "cloaking". Protože to je cloaking, i když byste to myslel dobře.
meca
Profil
jozob
Nj, jenže na stránce jsou hafo věci, které uživatel potřebuje, ale nejsou informativního charakteru, takže jsou vyhledávači na prd (viz třeba formuláře).

Jakub
Právě, že se obávám, že nebalancuje, nýbrž již padá...
Marek Prokop
Profil
Dobrá otázka, Meco, a Jakub na ni dal dobrou odpověď. Všechny prvky na stránce by měly co nejtěsněji souviset s jejím obsahem. V některých případech lze s výhoudou využít JavaScript a nabídnout tak většině uživatelů vyšší komfort, aniž by se tematická konzistence stránky narušila.

Připomínám ovšem, že existují i off-page faktory a že je jejich váha právě proto tak veliká, protože jen z on-page faktorů vycházet nejde -- a vyhledavače to vědí.
Mac
Profil
jozob
Myslím že to tak bude, ale nehovril by som dátová veľkosť dokumentu ovplyvňuje aj poradie vo výsledkoch vyhľadávania, ale skôr pomer kódu k obsahu.
Yuhů
Profil
> Budou mě míti vyhledávače rádi, když na ně budu hodný?

nebudou. Tato forma "hodnosti" je cloaking.

Doufám, že se nikdo neurazí, ale přirovnal bych to k bratrské pomoci Sovětské armády v 68. Také si mysleli, že nás jdou osvobozovat, že jsou na nás "hodní".

Uživatelé naopak ocení, když na stránce bude co nejméně balastu.
meca
Profil
Nepotěšili jste mě, pánové, ale co se dá dělat - děkuji ;))
Michal Till
Profil
> Co mu tedy pomoci? Schovávat před ním, a jemu podobnými, zbytečné elementy na stránce, které nejsou k ničemu jak jemu,

Jak říká Yuhů.

Oni totiž také uživatelé internetu "čtou neuvěřitelné množství dokumentů, neuvěřitelné množstí bitů; každým okamžikem zakládá nová 'datacentra', aby tyto, z velké většiny, nesmysly měl kam dávat... " - takže já bych ten Váš nápad v tomto smyslu rozhodně podpořil, tj. za předpokladu že zabijete dvě mouchy jednou (!) ranou.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0