Autor Zpráva
Casero
Profil
proč všechny moje stránky, každé uplně o něčem jiném byli smzány z vyhledávání na seznamu i na googlu...prostě tam vubec nejsou...a to sem přewdtím měl 1. místa..??
mata
Profil
a odkaz na ty stránky by nebyl?
DJ Miky
Profil
Casero
Že by nějaká penalizace?
Richi
Profil
že by te nabonzovala konkurence za nějaké praseo? :-)
Casero
Profil
DJ Miky
no ale nevím co by bylo na všech mích webech..nebvo spíš jakto že uplně všecky sou pryč...spojuje je jen muj copyright..a o konkurencii nefím..pač to jsou stránky o hokeji, fotbale, motýlích, on-line hra, o zkratkách...a nefím kdo by to chtěl potopit..a myslím, že tam není nic proti seo
Plaváček
Profil
Bez odkazu na stránky ti nepomůže nikdo. Ani vědma. Je nám líto.
Daze
Profil
Penalizace je až vysvětlení v poslední řadě. Jen naprosté minimum stránek, jejichž autoři mají na penalizaci podezření, je opravdu penalizováno, a většinou se to kdyžtak stane těm, které jsou anglicky a jsou masivně zapojené do klikacích farem.

Vysvětlení, která mě napadají: 1) nedostupnost stránek (problematický webhosting), 2) efekt Everflux (nová stránka se rychle dostane nahoru, ale záhy spadne a horkotěžko se bude na své pozice propracovávat).

Potkalo mě něco podobného. Několik let jsem byl na Googlu první na několik vyhledávacích dotazů, na kterých mi záleželo. Teď v květnu 2006 se to změnilo. Ale vůbec nejde o nové stránky a propadly se jenom některé stránky webu. P. Marek Prokop to vysvětloval nedostupností působením nekvalitního freehostingu. Zčásti má asi pravdu, ale u jednoho souboru se mi to nedávno podařilo po bližším zkoumání vyloučit.

Google má už tolik "fint" (popřípadě úspěšně předstírá, že to je všechno naschvál a chytře vymyšlené), že o něm začínám mít v poslední době pochybnosti.

Myslím, že Google není až tak dokonalý, jak se zdá. Uvedu příklad, funguje to s mým jménem, ale to sem nedávám proto, že moje stránky na hledání toho jména už předbíhá i tahle diskuse, což je teda už fakt hotovo. Představte si situaci, že na "Novák" jste první a na "Jan Novák" jste na 15. místě, třebaže všude na stránkách máte vždycky "Jan Novák", takže na kombinaci "Jan Novák" jsou jednoznačně ještě relevantnější než na "Novák", takže by měly být taky na 1. místě. Přesně tohle se mi stalo, mám to ověřené a chápu to jako nedokonalost Googlu. Někdo možná řekne, že to je další záhadný, sofistikovaný a vysoce smysluplný mechanismus. Nevím. Z hlediska uživatele je to myslím prostě blbost a klesá tím relevance výsledku.

Osobně jsem v poslední době zkoušel hodně dotazů paralelně na Googlu a Seznamu a výsledky na Seznamu se mi (pro české stránky) zdály znatelně relevantnější.
Casero
Profil
Daze
njn nic není dokonalé...naštěstí se mi už zas sice na tak 2 straně začali oběvovat stránky
Daze
Profil
Tak to asi bude to, o čem jsem mluvil: rychle jsi nahoře, pak spadneš, pak se zase propracuješ na celkem přijatelné pozice. Penalizaci bych tím pádem úplně vyloučil.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0