Autor Zpráva
magelan
Profil *
Nedávno jsem se ptal na poradně Marka Prokopa na počet parametrů v dotazu ( http://vyhledavace.info/poradna/2_87_0.html ), a nakonec jsem tedy došel k názoru, že přeci jenom se naučím mod_rewrite a vytvořím adresy typu blabla/kuku/firma-roubíček. To nakonec asi zvládnu, myslím i přesměrování z původních dynamických adres s moved permanently také.

Oč mi ale jde: Jedná se o katalog firem a každou firmu je možno zadat do více (až třech) různých rubrik. Je to proto, že třeba takový hotel s vlastní restaurací by měl být z logiky věci nalezitelný pod "ubytováním", "stravováním" i "turistikou".

Připadá mi to více než logické, pokud si představím návštěvníka, který něco hledá, a pro něj je to především. Ale tak vznikne pod až třemi různými adresami jedna a tatáž stránka. O nalezitelnost/pozici ve vyhledávačích mi jde pochopitelně také.

Jak ven z tohohle problému? Napadají mě dva způsoby: vždy hlavní obor nechat tak jak je a ty dva ostatní ošetřit doplněním nofolow do odkazu. Nebo tu stránku pokaždé trochu kosmeticky upravit (například dopsat něco ve smyslu: zařazeno také v rubrice té a té - přečemž by tam byly ty další dvě rubriky, pokaždé tedy dvě jiné, a stránka by nebyla zcela stejná.)

Který způsob zvolit první?, druhý? oba? nebo nějaký jiný? Nemáte někdo nějaké zkušenosti s podobným problémem? Už takhle mě Seznam moc často nenavštěvuje...
Martin Kuželka
Profil
Pokud může jedna firma patřit do více kategorií, tak bych kategorii vůbec do URL necpal. Detail firmy by se poté nacházel pouze na jedné adrese, takže by nevznikaly žádné duplicity.

Něco jako: www.example.com/firma/firma-roubicek
magelan
Profil *
Takže správně by bylo když odkaz na celý obor (a takové odkazy tam být musí) bude ve smyslu: firmy/obor
ale odkaz na jednotlivé firmy nebude firmy/obor/firma-ta-a-ta ale firmy/firma-ta-a-ta ?

nevadí potom, že to nebude ve stromové struktuře?
quinux
Profil
magelan
Jako máš namysli něco jako seznam.cz? Ale to přece nevadí, že budeš mít v katalogu odkaz na svůj web zařazen do více kategorií. Obsah stránek v té jednotlivé kategorii není duplicitní, jsou tam různé odkazy, jiné názvy kategorie a podkategorií. Tohle IMHO není duplicita.
Martin Kuželka
Profil
Já bych to udělal asi následovně:

URL pro obor: www.example.com/obor/ (např. www.example.com/stavebni-firmy/)

URL pro detail firmy: www.example.com/firma/firma-roubicek.

Myslím, že je to v případě možného zařazení do více kategorií nejlepší řešení.

Na závěr si dovolím přiložit ještě odkaz do konference SEO.nawebu.cz, kde se řešil stejný problém.
Magelan
Profil *
Děkuju moc, Zařídím se podle Vašich rad. (ono i na Seznamu to je, tak, jak uvádíte --> čumím na to, vím, že to dělá Yuhů a nenapadne mě vzít si inspiraci -- asi to bude tím vedrem)
Že se to řešilo jinde jsem nenašel, hledaljsem to spíše v tomhle foru a na vyhledavace.info, mrzí mě, že jsem takhle využil Váš čas. Snad se příště polepším.
Ještě jednou, díky moc.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0