Autor Zpráva
Sardanapal
Profil *
Na muj web o historii nasi obce, znicehoni zacali chodit stovky lidi denne, z ruznych blogů, gestbooku apod. zjistil jsem ze nekdo zadal moje URL do nekolika tisic guestboku, a blogu. Nechapal jsem proc az jsem zistil ze krome moji stranky .com existuje strenka se stejnym domainname ale s koncovkou .net na ktere se nachazi nekolik desitek tisic dokumentu se spam obsahem. Zrejme se spamer spletl :-) Mam tedy zdarma nekolik tisic backlinku, nektere se stranek PR 5+ Je mozne ze by mne vyhledavace za tyto prichozi odkazy nejak penalizovaly? A jak se tomu da zabranit?
Gekon
Profil
Osobně bych si nestěžoval:)
Richi
Profil
Hm penalizaci očekávej velice brzy, ale s tím už nic neuděláš, hold smůla že se spamer spletl :-)
Pravdaže budeš pak moct psát adminům vyhledávačů a vysvětlovat jim pracně že ty vážne nejseš ten spamer :-)
Sardanapal
Profil *
Ale takhle by přece mohl odstranovat konkurenci kdokoli? Ja prece nemohu zato ze na mne někdo odkáže :-(( Nemohu to nijak ovlivnit....
Yuhů
Profil
Richi, mýlíš se. Penalizace by v tomto případě neměla nastat.

Žádný web nelze penalizovat jenom proto, že na něj někdo odkazuje. Klidně by takhle mohla odkazovat konkurence. Což je případ podobný tomuto. Web v tom může být nevinně.

Naopak web lze penalizovat podle toho, kam sám odkazuje. Když odkazuješ na spamovací linkfarmu -> končíš. Za to evidentně můžeš, v tom nevině nejsi.
Richi
Profil
Yuhů
Aha, a mluvíš za Seznam nebo víš že to tak pochopí i Google? Takže lidi můžou spamovat komentáře "beztrestně"? Hustý :-) jo a dík za opravu
DJ Miky
Profil
Richi
Takže lidi můžou spamovat komentáře "beztrestně"?

Na většině dobrých fórech tam ten příspěvek stejně nevydrží víc než pár hodin... A zamysli se, jestli ti to stojí za těch několik IP banů...
Bubák
Profil
Naopak web lze penalizovat podle toho, kam sám odkazuje. Když odkazuješ na spamovací linkfarmu -> končíš. Za to evidentně můžeš, v tom nevině nejsi.

Jak kdy. Odkazoval jsem na obyčejné stránky pivovaru a před týdnem jsem si všiml, že je tam linkfarma. Takže nejen kontrolovat, že odkazy fungují, ale občas se kouknout na obsah.
Richi
Profil
DJ Miky
Pravdaže to zkoušet nebudu, už jsem jednou zažil penalizaci (mojí neznalostí ne úmyslem) a vím že to za to jistě nestojí :-)
Yuhů
Profil
> Aha, a mluvíš za Seznam

jo

> nebo víš že to tak pochopí i Google?

ano, v tomto smyslu se vyjadřuje i Google. Dává to smysl.

> Takže lidi můžou spamovat komentáře "beztrestně"? Hustý :-)

jak se to vezme. Na Seznamu masivní spam samozřejmě prověřujeme a snažíme se najít jeho zdroj (metody neprozradím, jistě pochopíte). Pokud je totožný s odkazovaným webem, může přijít postih. Takže úplně beztrestně to není.
mm2075
Profil
Sardanapal:

Bud rad, ze mas linky. Pokud nejdou z nejake linkfarmy atd., tak penalizovany nebudes. Pokud nelinkujes tisici linkami zpatky na ty weby, co linkuji k Tobe, tak taky ne.
Google zapocita vsechny linky co k Tobe jdou a sam si "urci", jakou da kazde vahu. V nejhorsim pripade jim da skoro 0 vahu, a tak Ti budou akorat prd platny. Ale penalizace se bat nemusis.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0