Autor Zpráva
SuE
Profil
Mám web, který jsem měla napřed na webparku, tam ted je jen uvodní stránka a všechny odkazy vedou na nový web. Vlastně tam zůstaly i některé stránky, na které byly odkazy z různých for. Mají text, že se web přestěhoval a link na nový web, měly by být robots: nofollow ale pracku za to nedám ani nad svíčku :-)

To by asi nevadilo ale nedávno jsem ten web předělala na shtml a :
zas je pár linků, které vedou na stránky s příponou html. Ty jsem přesměrovala přes meta tag na shtml verzi. Mají určitě nofollow - bojím bojím, aby to nebylo být bráno jako nějaká linkfarma :-)

chvíli jsem měla titulní stránku jako index.html, protže .shtml to při zadání adresy bez indexu nebere :-(
Teď jsem se nakrkla, protože to musím pokaždé změně ručně upravovat a k čemu pak celá ta práce se ssi ?
A přesměrovala jsem to taky přes meta tag jenže mě to štve :-( chvilku je tam prázdno, než to naběhne a nevím, jestli je to dost spolehlivé .

Má cenu otravovat na hostingu ať mi to přesměrujou přes .htaccess? A co na to všechno google ?
ten web je http://harrington.suewebik.net
llook
Profil
.htaccess by možná byl dobrý, protože Google se chová docela dobře při přesměrování webů pomocí "301 Moved Permanently". Odkazy na staré stránky pak dává k dobru novým stránkám. Chvíli to trvá, pokud vím, tak nejdřív nějakou dobu dělá jako by ty stránky zmizely, ale pak se zase objeví už s novou adresou.
Je otázkou, jestli se podaří přesvědčit Webpark. Alternativou by byl meta refresh, ale nevím vůbec jak se k němu zachová Google.

Jinak kromě nofollow bych dal taky noindex, aby to nebylo bráno za duplicitní obsah.
DoubleThink
Profil *
> Je otázkou, jestli se podaří přesvědčit Webpark

Je, a dost podstatnou.
Jestli se ti podaří dostat na Webpark fungující .htaccess, tak sním svou podložku pod myš...
SuE
Profil
díky, na webpark asi už kašlu. Nechám tam jen ty odkazy. na webparku nepřesměrují nic, vadí jim i meta tagy :-(

ted na to koukám, že jsem to napsala dost nesrozumitelně, to všechno s tím shtml a dál se týká webu na suewebik.net (to je na českém hostingu ale ani tam není přístup do .htaccess přímo, hehe dobře vědí proč to takovým lamám jako já nedávají do pracek :-))

Jde mi o ten index.html na suewebik. Teď ho tam mám a je přesměrovaný přes meta tag .. takže tam by asi fakt vyplatilo to dát to na 301 nebo ho zlikvidovat úplně (ale fakt si nejsu jistá, jesti někde není v nějakém katalogu nebo foru v adrese uveden )
Yuhů
Profil
Sue, sice jsem to přesně nepochopil, ale určitě (jestli tam máš PHP) bych doporučoval to 301, protože Google má zcela nelogickou tendenci považovat dokument, ze kterého přesměrování vede, za autoritativní (četl jsem to v několika fórech na webmasterworldu).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0