Autor Zpráva
jergus
Profil *
ako docielim pri indexacii aby mi bot nezaindexoval adresu so session ID ?
koudi
Profil
Nedávat ji do url.
jergus
Profil *
lenze ked pride robot s vypnutymi cookies tak ju PHP automaticky prida do linkov. a zase na druhej strane sa neoplati vypnut tuto direktivu, pretoze sluzi uzivatelom...
Marek Prokop
Profil
Jak session id slouží uživatelům? Možná, že když si odpovíte na tuto otázku, najdete i řešení pro vyhledavače.
Acci
Profil
Většina robotů Session ID ignoruje.
jergus
Profil *
Acci: v googli pisu ze sa mam vyvarovat session ID

Marek Prokop: no predsa ti co nemaju zapnute cookies tak sa im zobrazi session ID.
A na co session ID sluzi ? Napriklad na zapamatanie mena a hesla...
jergus
Profil *
alebo na zapamatanie jazyka: english, slovak, czech!! ked zobrazim napr verziu english tak sa session ID nevyhnem...
Dmagician
Profil
Jergus. Ak je to v PHP a ak to mas povolene na serveri menit, malo by sa to dat vypnut nasledovne:


ini_set('session.use_trans_sid', false);

ini_set ('url_rewriter.tags', 'a=href,area=href,frame=src'); // kvoli suladu s XHTML normou (aby nedaval session id do formu

(tym padom sa session ID bude prenasat iba v cookies)
Marek Prokop
Profil
Acci, sice nevím, co myslíte větou, že "Většina robotů Session ID ignoruje," ale fakt je, že session id v URL anonymně přístupných stránek je zásadní překážkou správného indexování těchto stránek vyhledávači.

Jergusi, session id nemůže sloužit na zapamatování jména a hesla a využití session k volbě jazykové verze by bylo fatální chybou. Zkuste si najít lepší důvody, nebo session přestaňte využívat.
jergus
Profil *
Marek Prokop: OK, najprv mi povedzte ako mam zaznamenavat napriklad volbu jazyka pre tych, ktori nemaju cookies. Predavat to v <a> tagoch ? to je pracne a neni to najlepsie riesenie...
Aesir
Profil
jergus:

GET parametrem? A nejlépe přepsaným na virtuální adresář.
Marek Prokop
Profil
Jergusi, myslím, že uvažujete zbytečně složitě. Jazykovou verzi přeci není třeba vůbec nijak uchovávat. Každá stránka, tj. URL, by měla být jen v jednom jazyce. Jakmile je také v jiném jazyce, už to je jiná stránka, a tudíž i jiné URL.

Tohle je absolutní základ hypertextu: jeden obsah = jedno URL. Kdyby tento zákon neplatil, hypertext by nefungoval a s ním by nefungoval celý web.
Dmagician
Profil
Jergus Marek Prokop ma pravdu. Ak mas jazykove verzie tak skor ci neskor dojdes na to ze ak chces aby si ludia mohli kedykolvek okopirovat odkaz a poslat niekomu musis stranky robit tak, aby sa po skopirovani URL a napisani do ineho browsera objavila ta ista stranka.

ja standardne pouzivam http://www.stranka.sk/jazyk/nazov-stranky

to jest http://www.stranka.sk/sk/uvod alebo cz/uvod alebo en/uvod atd.

a vypinam session v url a formularoch.

Co sa tyka cookies. Pokial ich uzivatel nema povolene ale len tak browsi po strankach, tak by som mu ani nezapinal "trans_sid" akonahle by trebars nakupoval, alebo sa chcel prihlasit do systemu (a nemal by cookies) zapol by som mu aby sa session prenasala v URL.
jergus
Profil *
co mam robit ked mam na webe prelozene len niektore texty? ako mam vytvorit rewriteRule???
Dmagician
Profil
Ked mas prelozene len niektore texty idealne je mat vlastnu tabulku s obsahom, pre kazdy jazyk a vlastnu sitemap...

samozrejme kazdy to robi inak.. ja to mam tak... mapa_$jazyk stranky_$jazyk

nemam jednu tabulku kde by som mal v kazdom stlpci iny jazyk.. to je neefektivne z hladiska rozsirovania poctu jazykovych mutacii.. takto mi staci pridat tabulku... trebara mapa_pl stranky_pl a mozem robit polstinu..

ten rewrite rule.. nemusis vytvorit... kludne pouzivaj aj

www.stranka.sk/?q=sk/uvod

a potom $q rozbijes na premenne pomocou explode
jergus
Profil *
Dmagician OK, ale potrebujem RewriteRule co presmeruje vsetko co zacina na SK aby to premserovalo na modrewrite.php3 a tento file potom premsmeruje na urcitu stranku
Dmagician
Profil
to uz je trosku mimo ramec debaty na temu "ako neposlat robotovi session ID" , ja napriklad presmerovavam na index.php?q="RETAZEC ZA URL" a s tymto dalej pracujem v index.php , ale konkretne ti pisat ako to robim.. to je nadlho... ...najrpv ti napisem ako je mod_rewrite.. potom sa mozno zacnes vypytovat preco ti nejdu obrazky.. tak ti vysvetlim ze musis dat pevne cesty na vsetko alebo si spravit na niektore adresare vynimky.. a ty sa spytas ako.. alebo povies.. ale ja nechcem pisat cele cesty ku kazdemu odkazu a budeme sa o tom vybavovat dalsie 2 tyzdne... ak chces robit s mod_rewrite.. zaloz novu temu, konkretne napis co presne potrebujes, mozno ti dakdo poradi.. alebo hladaj na google.. vysli nejake clanky aj v cestine, pokial viem.
bone
Profil *
stale som nepochopil ako predavat premennu jazyk. cez GET ? to mam tu premennu vsade pisat ?
jednoduchsie je automaticky predavat session ID nie? rad privitam nazory
Dmagician
Profil
bone: kvoli tomu aby sa "stav stranky" prenasal v url.. ak hodis jazyk do session tak budes mat to iste "url" pre viacero rozdielnych stranok (ta ista stranka ale obsah v inom jazyku, tym padom sa javi ako ina stranka) Naviac url takejto stranky nebudes moct nikomu poslat, pretoze vzdy ked si to niekto otvori otvori mu to v prednastavenom jazyku.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0