Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Zdravím,
mám web, který chci zprovoznit na nové doméně. Stávající web je optimalizován na homepage a na některé další podstránky na jisté výrazy. Jak teď přesměrovat web? Znám metodu, kdy se do stránky vloží přesměrovávací kód, vkládat ho ale do úplně každé stránky? Nějakou metodou (zřejmě přes .htaccess) by se jistě dal přesměrovat celý web, aby když se někdo pokusil otevřít jakoukoliv stránku ze staré domény, skončil na úvodní stránce domény nové - co ale s těmi stránkami, které byly speciálně optimalizované? Měli by vézt na stejnou stránku na nové doméně - v tom případě nemůže být celý web přesměrován na jedinou stránku, nebo existuje způsob jak to zapsat do .htaccess, aby všechny staré stránky - kromě vybraných - vedli na novou doménu a pro ty vybrané zapsat novou adresu zvlášť?
díky moc
Nox_lbc
Profil
vše přes htaccess ... a nastavit Move Permanently !! kód 301
tiso
Profil
Možno to ide cez .htaccess, osobne by som použil presmerovanie každej stránky na jej novú adresu pomocou stránky 404 - stačí zmazať starý web a do 404-ky napísať (pokiaľ použiješ štruktúru webu):

<?php

$newservername="www.example.com";
header("HTTP/1.1 301 Moved Permanently");
header("Location: http://".$newservername.$_SERVER["REQUEST_URI"]);
?>
Anonymní
Profil *
Nox_lbc
vše přes htaccess... - takže lze nastavit všem stránkám najednou novou doménu a některým vybraným určit speciální adresu - přesměrování ukazující přímo na určitou novou stránku webu?

tiso
no, to je řešení pro všechny stránky, ne? - pokud bych nechtěl aby některá stará stránka byla přesměrována přímo na její ekvivalent na webu novém , takto budou přesměrovány všechny na jedinou adresu, sice by možná bylo řešením vymazat celý web a nechat tam jen ty, které chci přesměrovat zvlášť, ale nevím... ty stránky jsou dynymické, tzn. že bych musel první vytvořit stránky kterých se to týká jako statické, umístit je na server, dát jim patřičný název a koncovku, ovšem ty adresy vypadají následovně (http://www.example.com/default.aspx?tabid=45&ctr=categorytree.xml&cph =1.1) - takže nevím jestli je to vůbec možné. Že je to v .asp si nevšímejte, jde mi o princip.

dík
tiso
Profil
Anonymní
Ešte raz napíš č opresne chceš... Lepšie sa baví o konkrétnych weboch alebo príkladoch ako všeobecne, skús konkrétnejšie, alebo lepší príklad (nie len jednu stránku ale viac)
Martin Kuželka
Profil
Pokud budeš měnit pouze doménu, stačí použít následující kód:

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^stara-domena.cz [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://www.nova-domena.cz/$1 [R=301,QSA,L]

(viz http://www.jakpsatweb.cz/server/mod-rewrite.html )

Pro ty výjimky můžeš napsat ještě další pravidla. Pokud se bude jednat o přesměrování jednotlivých stránek, je možné použít i mod_alias, který je popsaný třeba u Jirky Chomáta.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0