« 1 2 3 4 »
Autor Zpráva
Chamurappi
Profil
Reaguji na habendorfa a další, kdo mě odkazují na výsledky:
Zadávejte do dotazů i slovo „xhtml“. V mém článku ho přeci mnohokrát vidíte, ne? Tak by ho měl vidět i vyhledávač. Pokud tedy podporuje obecné entity deklarované v interní podsadě DTD, což bezpodmínečně musí podporovat každý XML procesor.

Co se týče filetype:32, to neplatí, ten se nepočítá. Neobjevuje-li se odkaz na článek mezi normální výsledky, je nulová šance, že ho někdo „cizí“ najde. Musí k tomu mít speciální „návod na hledání Explorerovy oběti“ :-)
habendorf
Profil
Co se týče filetype:32, to neplatí, ten se nepočítá.

Pamatuješ na Operu Mini? :o))
Ale máš pravdu, to je jen rýpnutí a připomenutí, že už jsi kdysi litoval nešťastných formulací.
Dmagician
Profil
Chamurappi
A neříká se tomuhle cloaking?

Nie. Poskytuje sa predsa ten isty obsah. Inak je zaujimave ze google posielaju text/html. V tom pripade je dost pravdepodobne, ze bud maju otestovane ze subory s mimetype application/xthml+xml google znevodnuje, alebo to tam dali uz dopredu - pre istotu. ? Bolo by zaujimave sa ich na to spytat.

Google je schopen sežrat a v pohodě zaindexovat i vhodně vyrobený Flash, ale to je pořád jen Google. Jiné vyhledávače nejsou tak tolerantní. V Seznamu Explorerovu oběť nenajdeš. V MSN také ne. Tvrzení, že XHTML nechutná vyhledávačům, je tudíž pravdivé. Tolerují jej jen tehdy, je-li jim posíláno jako HTML. Jako kdyby X neexistovalo.

Problem je v tom ze ty si velmi casto prisposobujes zadanie problemu tak aby si mohol dospiet k zaveru ktory vyhovuje tvojim predstavam. V tom pripade su tvoje tvrdenia pravdive vzdy. Ono je spravne experiementovat takymto sposobom ako si predviedol s application/xml. Zistovat co sa da a co nie. ;-). Mozno by si bol skvely clen timu W3C ... ty sa namiesto toho sustredujes na to aby si spochybnoval tie ich (verim ze s dobrym umyslom vytvorene) vyplody.
Joker
Profil
Však také nevyužívá nic, kvůli čemu by <!doctype> potřebovala. Na nevaliditě není nic špatného.
No to je teda argument :-) Ten doctype tam prostě podle specifikace být musí. Ohledně validity jsem spíš upozorňoval na fakt, že se to nevaliduje proti XHTML, kontroluje to jen obecný XML zápis. S velmi překvapivým odůvodněním "Nebyl nalezen DOCTYPE, stránku nelze validovat".

Porušil jsem jednu byrokratickou pasáž doporučení, nic víc. Žádný negativní důsledek to mít nesmí.
:o))) Takhle by se někdo mohl hájit u soudu "No tak jsem porušil jednu byrokratickou pasáž zákona. To přece žádný negativní důsledek mít nesmí" :)
Jestli to Google zpracovává tak jak jsem napsal, tj.:
Typ appliacation/xml, takže je to nějaký XML dokument. Může to být i XHTML; takže se podíváme na DOCTYPE: nějaký neznámý typ dokumentu. Takže to není XHTML, zpracujme to jako obecný XML dokument.
tak to zjevně negativní důsledky má.

„Čili ten dokument neodpovídá plně XHTML 1.0“
Ale může odpovídat XHTML 1.1. Stačilo by změnit <!doctype>

To by mohl odpovídat. Jenže ten doctype změněný není, takže neodpovídá. Takže je to myslím celkem irelevantní

Každý XHTML dokument je jen a pouze XML dokument využívající jmenný prostor XHTML. Není to žádná speciální odrůda XML.
To ale mluvíte o něčem trochu jiném. Já mluvil o použití dvou (více) jmenných prostorů v jednom XML dokumentu. Specifikace jasně říká, že jestliže je v dokumentu použito více jmenných prostorů, neodpovídá plně specifikaci XHTML 1.0

Mimochodem, kde berete tu jistotu, že DOCTYPE krom validátoru nikdo a nic nepoužívá?
Podle mého názoru je to nejjednodušší cesta, jak určit, jaký dokument jsem vlastně dostal.
Timy
Profil
Joker
"Může to být i XHTML; takže se podíváme na DOCTYPE: nějaký neznámý typ dokumentu. Takže to není XHTML, zpracujme to jako obecný XML dokument."
Doctype nic neurčuje, vše se řídí podle jmenného prostoru. Doctype je v tomto směru naprosto irelevantní a zbytečný. Podívej se třeba na Hulána a jeho doctype -- "-//W3C//DTD XHTML 1.1+//EN". Stejně tak tam může mít napsáno "-//W3C//DTD tohle je blábol//EN" -- potom by to byl jaký typ dokumentu? Blábol? ;-)

"Specifikace jasně říká, že jestliže je v dokumentu použito více jmenných prostorů, neodpovídá plně specifikaci XHTML 1.0"
Špatně napsaná specifikace, protože v tom případě by XHTML bylo úplně k ničemu, kdybychom v něm nesměli používat jmenné prostory.

"Mimochodem, kde berete tu jistotu, že DOCTYPE krom validátoru nikdo a nic nepoužívá?
Podle mého názoru je to nejjednodušší cesta, jak určit, jaký dokument jsem vlastně dostal."

Diskuse o doctype tady už jedna byla.
jozob
Profil
Dmagician
"Problem je v tom ze ty si velmi casto prisposobujes zadanie problemu tak aby si mohol dospiet k zaveru ktory vyhovuje tvojim predstavam."
Ako si Chamurappi prispôsobil zadanie problému? (napíš to prosím konkrétne, vecne a presne)

"Ono je spravne experiementovat takymto sposobom ako si predviedol s application/xml." + reakcia na rozprávku okolo MIME typu.
Podstaný nie je konkrétny MIME typ. Chamurappiho dokument je XHTML dokumentom a musí byť spracovaný ako XHTML dokument bez ohľadu na to, aký MIME typ posiela. XHTML dokumentom je každý XML dokument s menným priestorom XHTML. A ako už Chamurappi napísal, buď nebude spracovaný vôbec, alebo bude len prečítaný bez ohľadu na sémantiku (viď Google cache spomínaného dokumentu).

Joker
"Ten doctype tam prostě podle specifikace být musí"
Myslíš, že ak porušíš určitú časť špecifikácie, už to nie je XHTML dokument? :o)
Chcel som tým povedať, že stále sa jedná o XHTML dokument, bez ohľadu na to, či je tam deklarácia alebo nie.

Takhle by se někdo mohl hájit u soudu "No tak jsem porušil jednu byrokratickou pasáž zákona. To přece žádný negativní důsledek mít nesmí"
Vyzerá to tak, že si doporučenia od W3 konzorcia povýšil na zákon. Ale pletieš sa. Je to len doporučenie, nič záväzné.

"Jestli to Google zpracovává tak jak jsem napsal, tj.:
Typ appliacation/xml, takže je to nějaký XML dokument. Může to být i XHTML; takže se podíváme na DOCTYPE: nějaký neznámý typ dokumentu. Takže to není XHTML, zpracujme to jako obecný XML dokument."

Google, iný vyhľadávač, browser alebo iné zariadenie vôbec neurčuje typ dokumentu na základe DOCTYPE. Akékoľvek zariadenie postupuje takto: podľa MIME typu zistí, o aký typ dokumentu ide -> zistí, že ide o XML dokument -> mrkne sa na xmlns a zistí, že ide o XHTML. DOCTYPE a DTD ho v tomto procese vôbec nezaujíma.

"Takže to není XHTML, zpracujme to jako obecný XML dokument."
Tak vôbec neuvažuje. Nepozná menný priestor XHTML, preto ho spracuje ako obyčajný XML dokument.

"Specifikace jasně říká, že jestliže je v dokumentu použito více jmenných prostorů, neodpovídá plně specifikaci XHTML 1.0"
Ako to súvisí s Chamurappiho dokumentom?

"Podle mého názoru je to [DOCTYPE] nejjednodušší cesta, jak určit, jaký dokument jsem vlastně dostal."
Ako chceš určovať z DOCTYPE deklarácie typ dokumentu? Pripadá mi to ako riadna volovina. Ale naozaj riadna. :o)
Anonymní
Profil *
Ako si Chamurappi prispôsobil zadanie problému? (napíš to prosím konkrétne, vecne a presne)

Ale ved to tu opakujem cely cas. Chce dokazat, ze "pravé" XHTML sa v exploreri zobrazit da. Tak co preto urobi? Urobí minimálne 2 kompromisy. 1. posiela to ako application/xml ktoré IE pozná a zobrzí. ) Tagy XHTML prepise do XML. Vysledok ktory je v praxi nepouzitelny (co nakoniec pripusta aj sam autor) vidis sam.
Dmagician
Profil
^^ sorry to som bol ja, zmazal som si cookies kvoli jednemu webu.
llook
Profil
Tagy XHTML prepise do XML
:-D
jozob
Profil
Dmagician
Prečítaj si základy tvorby webu. :o)

BTW: ten dokument je legitímny XHTML dokument a nelíši sa v legitímnosti od bežného XHTML dokumentu žiadnym spôsobom. Ten dokument je ti divný len preto, že netušíš nič o základoch značkovacích jazykoch. (to nie sú invektívy, to sú fakty)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Dmagiciana:
Nie. Poskytuje sa predsa ten isty obsah.
Součástí obsahu je i údaj o typu. Už jen to, že se selektivně zaměřuje na GoogleBota, je podezřelé. A z hlediska Googlu asi není výhodné nabízet uživatelům ve výsledcích stránku, která se většině z nich vůbec nezobrazí. Když nefunguje, tak to prostě není relevantní výsledek.

Bolo by zaujimave sa ich na to spytat.
Už jsem se zeptal Googlu. Jsem zvědav, jestli odpoví.

ty sa namiesto toho sustredujes na to aby si spochybnoval tie ich (verim ze s dobrym umyslom vytvorene) vyplody
Cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly. Poslední dobou se častěji než s vadnými specifikacemi peru s vadným výkladem specifikací. Nezřídka hájím doporučení HTML 4.

Problem je v tom, ze ty si velmi casto prisposobujes zadanie problemu tak, aby si mohol dospiet k zaveru, ktory vyhovuje tvojim predstavam.
Pokud to skutečně dělám, tak nevědomě. Provokativní poznámky o mé posedlosti či o vesmírných lidech si prosím odpusť. Modifikuji-li si opravdu účelně zadání s cílem klamat čtenáře, měl by existovat férový způsob protiargumentace. Každé dogma přeci má své slabiny.

V tomto případě jste s Jokerem celkem férově zkusili napadnout MIME typ a prefixy. OK. Pokud speciálně GoogleBotovi pošlu ten článek bez prefixů, jako prachobyčejný validní XHTML 1.0 Transitional s MIME typem „application/xhtml+xml“, tvrdíte, že ho ve výsledcích zobrazí? Mám to opravdu zkoušet?


Reaguji na Jokera:
No to je teda argument :-) Ten doctype tam prostě podle specifikace být musí.
Ano, musí. Ale pokud tam není a nepoužívám obecné entity, tak se podle specifikace nic špatného stát nesmí.

:o))) Takhle by se někdo mohl hájit u soudu
Mě nikdo nesoudí a s trochou nadhledu (viz XML 1.0) nic trestuhodného nedělám. K čertu s analogiemi.

Může to být i XHTML; takže se podíváme na DOCTYPE: nějaký neznámý typ dokumentu.
Neuvedu-li žádný jmenný prostor a do <!doctype> napíšu řetězec „XHTML“, pak tu stránku prohlížeč nesmí vnímat jako XHTML, jelikož to XHTML není. Rozhodující je jen a pouze jmenný prostor.

To by mohl odpovídat [XHTML 1.1]. Jenže ten doctype změněný není, takže neodpovídá.
Chtěl jsem, aby ten článek byl bez problémů čitelný v Exploreru. Volil jsem mezi stahováním 150 kB a validitou. Zapadá mezi ostatní články (rovněž nevalidní), jeho primárním účelem není vrtání se v SEO. Jak jsem nabízel Dmagicianovi: Mám GoogleBotovi posílat plně vyhovující verzi? Vážně myslíš, že se něco změní k lepšímu?

Já mluvil o použití dvou (více) jmenných prostorů v jednom XML dokumentu. Specifikace jasně říká, že jestliže je v dokumentu použito více jmenných prostorů, neodpovídá plně specifikaci XHTML 1.0.
Ano, máš pravdu, já tam mám dva jmenné prostory. Jeden XHTML (s prefixem html) a druhý nulový (bez prefixu), to jsou ty elementy <okno> a <titulek>. Nebýt mých bezprefixových rozšíření, užíval bych jen jeden jmenný prostor a doporučení by mě stejně „odsuzovalo“, a to hlavně kvůli tomu, že nemá modulární DTD.
Krom toho specifikace použití dvou jmenných prostorů v plně vyhovujícím XHTML dokumentu připouští. Ba dokonce s ním počítá: prefixem xml se označuje jmenný prostor XML (ten je fixně deklarován v doporučení XML 1.0). Atribut xml:lang znáš, že? Ten nepatří do jmenného prostoru XHTML.

Jak již říkal Timy, definice plně vyhovujícího XHTML dokumentu je blbá. V tom se shoduje i spousta zkušených přívrženců XHTML. Správná definice „obyčejně“ vyhovujícího dokumentu by měla znít nějak takhle:
[Definice: Vyhovující XHTML dokument je správně sestavený XML dokument, jehož kořenový element má kvalifikované jméno „html“ a náleží do explicitně uvedeného jmenného prostoru „http://www.w3.org/1999/xhtml“. Všichni potomci kořenového elementu náležící do téhož jmenného prostoru a jejich atributy dodržují v rámci možností XML (viz slepá střeva A a B) strukturální pravidla vyjádřená jednou ze tří definic typu dokumentu HTML 4.01 a obsahy i atributy těchto elementů respektují sémantiku přiřknutou doporučením HTML 4.01 stejně nazvaným elementům a atributům.] (Zapomněl jsem na obecné entity. Nevadí. Smrt entitám!)

Mimochodem, kde berete tu jistotu, že DOCTYPE krom validátoru nikdo a nic nepoužívá?
Ze specifikace. Deklarace <!doctype> se skládá z následujících složek:
1) Kořenový element: „html“
2) Druh externí DTD, je-li přítomna: „PUBLIC“ nebo „SYSTEM“
3) Formální veřejný identifikátor, je-li externí DTD „PUBLIC“: „-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN“
4) Systémový identifikátor, je-li externí DTD přítomna: „http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd“
5) Vnitřní podsada DTD: „[ <!ELEMENT ... > atd. ]“, většinou se neuvádí

Čtvrtá část obsahuje adresu externí definice typu dokumentu, která není až tak podstatná. Kdokoliv si může zcela legitimě zkopírovat DTD k sobě a systémový identifikátor změnit. Externí DTD by prohlížeče číst neměly (Explorer je výjimka), takže ze systémového identifikátoru nejde XHTML poznat.
Třetí část je formální veřejný identifikátor (FPI). Ten z definice jen napomoci k nalezení příslušné externí DTD. V praxi se využívá tehdy, chce-li aplikace k využívat DTD a nedolovat ji ze vzdálených míst. Prostě se kopie DTD válí v souboru „při ruce“ a XML procesor má v katalogu poznamenáno, že k FPI „-//W3C//DTD XHTML 1.1//EN“ patří zrovna tahle kopie DTD. Žádný jiný účel FPI nemá. Definice typu dokumentu je využitelná jen cca třemi způsoby:
1) Validace proti DTD.
2) Dosazení #FIXED atributů.
3) Nahrazení obecných entit.

Není příliš moudré se na zázračné schopnosti FPI spoléhat. Je jasné, že třeba aplikace, která vyšla mezi vydáním doporučení XHTML 1.0 a XHTML 1.1, nemá DTD pro XHTML 1.1, zná jen tři FPI pro XHTML 1.0 (a ani to nemusí). => V XML by ses neměl spoléhat ani na věci, které zajišťuje externí DTD. Vyhovující prohlížeč smí obecné entity (nbsp, copy apod.) neznat. Že zrovna ve tvých prohlížečích fungují není směrodatné.
Když už je externí DTD v podstatě k ničemu (validátory nepočítaje), nikdo se na mě nesmí zlobit, že ji neuvedu.


Reaguji podruhé na Dmagiciana:
Ten první zmíněný kompromis není kompromisem. MIME typ „application/xhtml+xml“ existuje až od ledna 2002. Dva roky tu neexistovala jiná možnost, než užívat XHTML s typem „application/xml“. Lze celkem logicky předpokládat, že starší MIME typ bude mít i širší podporu (do čehož se vejde i ten Explorer).
Druhý zmíněný kompromis je ústupek Exploreru, to ano. Můj článek měl především demonstrovat, že XHTML lze používat tak, aby drtivé většině návštěvníků fungovalo. Což je pravda, povedlo se. Ano, s jistými kompromisy, vždyť to i v samotném textu píšu. Odpor vyhledávačů k Explorerově oběti je očekávaný vedlejší produkt.

Vysledok ktory je v praxi nepouzitelny (co nakoniec pripusta aj sam autor) vidis sam
Je nepoužitelný kvůli své nepřístupnosti. Ale jinak dostatečné většině návštěvníků v pohodě funguje.


Reaguji na jozoba:
Invektiva a fakt se nevylučují.
Pravidlo diskusí na internetu č. 1: Chceš-li někoho o něčem přesvědčit, nikdy ho neosočuj a neurážej. Jak si myslíš, že teď Dmagician zareaguje? Že si posype si hlavu popelem a řekne „hm, tak já se to naučím“? To nikdy.
Dmagician
Profil
jozob
Dmagician
Prečítaj si základy tvorby webu. :o)

BTW: ten dokument je legitímny XHTML dokument a nelíši sa v legitímnosti od bežného XHTML dokumentu žiadnym spôsobom. Ten dokument je ti divný len preto, že netušíš nič o základoch značkovacích jazykoch. (to nie sú invektívy, to sú fakty)


;-)

Takze podla teba je to legitimny XHTML dokument. Fajn. Podla mna je to XML. Co sa tyka tej poslednej vety. No dovol! Invektíva?!?! "Za prvé nevím co to znamená a za druhé mně to uráží" ;-)

To ze som napisal ze je to XHTML prepisane v XML je napisane s cistej lenivosti, pretoze nepotrebujem nikomu z vas dokazovat ci danej problematike rozumiem alebo nie. Vas mozno bavi ukajat sa donemoty nad tymto dokumentom. Ja som vsak po tomako som pozrel creva dospel k nazoru ze to pre mna nie je uzitocne. A tak sa k tomu aj tak staviam.

Vasa snaha zosmiesnovat oponentov na sledovani toho ako exaktne sa vyjadruju je pochopitelna. Je to totiz jediny sposob ako si svoju vieru obhajit. Argumenty o realnej vyuzitelnosti v praxi su v pripade tejto nezmyselnej debaty paradoxne az na poslednom mieste ;-)
Timy
Profil
Dmagician
"Takze podla teba je to legitimny XHTML dokument. Fajn. Podla mna je to XML"
Nebylo už tady nebo ve vedlejší diskusi stokrát zmíněno, že XHTML je XML?!
jozob
Profil
Dmagician
"Argumenty o realnej vyuzitelnosti v praxi su v pripade tejto nezmyselnej debaty paradoxne az na poslednom mieste"
Pointa je práve v reálnom nasadení XHTML. Chamurappi dokázal, že XHTML dokument je vo vyhľadávačoch prinajmenšom znevýhodnený. Rovnako, ako Chamurappiho dokument, sa bude správať každý iný XHTML dokument.

"Podla mna je to XML"
Áno, veď to hovorím. Ale dodávam, že je to XML dokument s menným priestorom XHTML takže je to určite XHTML dokument.
jozob
Profil
Timy
Tak teraz ich je ako dalmatíncov. :o)
Dmagician
Profil
Uf Chamurapi... že ty ma chceš tým kvantom textu uštvat a unaviť? ;-)

Reaguji na Dmagiciana:
„Nie. Poskytuje sa predsa ten isty obsah.“
Součástí obsahu je i údaj o typu. Už jen to, že se selektivně zaměřuje na GoogleBota, je podezřelé. A z hlediska Googlu asi není výhodné nabízet uživatelům ve výsledcích stránku, která se většině z nich vůbec nezobrazí. Když nefunguje, tak to prostě není relevantní výsledek.


Lenže. Google nie je frontend pre Internet Explorer. Stranka predsa ponuka google ten obsah ktory na stranke je. To ze ho Exporer nezobrazi este neznamena ze tam ten obsah nie je. Trosku prehnane a zveličujúce obvinenia.

Čo sa týka aj tvojho spamreportu. Podľa mňa nie je dobré riešiť svoje osobné dilemy, prípadne demonštrovať svoje názory tým, že poškodíš niekoho prácu.

„Problem je v tom, ze ty si velmi casto prisposobujes zadanie problemu tak, aby si mohol dospiet k zaveru, ktory vyhovuje tvojim predstavam.“
Pokud to skutečně dělám, tak nevědomě. Provokativní poznámky o mé posedlosti či o vesmírných lidech si prosím odpusť. Modifikuji-li si opravdu účelně zadání s cílem klamat čtenáře, měl by existovat férový způsob protiargumentace. .


Spominam si ako si u DGX zverejnil svoje riesenie na vsevaliditu. To je presne ukazka tvojho uvazovania. Nejde ani tak o klamstvá ale o sofistiku. Což je (aby si si to nahodou zasa nevysvetlil po svojom). úmyselné používanie klamných úsudkov a dôkazov.

Každé dogma přeci má své slabiny
A ty sa túto vetu snažíš praktikovať ad absurdum.

V tomto případě jste s Jokerem celkem férově zkusili napadnout MIME typ a prefixy. OK. Pokud speciálně GoogleBotovi pošlu ten článek bez prefixů, jako prachobyčejný validní XHTML 1.0 Transitional s MIME typem „application/xhtml+xml“, tvrdíte, že ho ve výsledcích zobrazí? Mám to opravdu zkoušet?

To by zaujímalo aj mňa. Ale keď sa vžijem do role programátora googlovského parseru tak si viem predstavit ze tam ma cosi take ako vyhod vsetky znacky co nepoznas a text co ti ostane zaindexuj. Tie co poznas zaindexuj s prislusnymi vahami. Skus to vyskusat, vysledok zaujima aj mna.

Reaguji podruhé na Dmagiciana:
Ten první zmíněný kompromis není kompromisem. MIME typ „application/xhtml+xml“ existuje až od ledna 2002. Dva roky tu neexistovala jiná možnost, než užívat XHTML s typem „application/xml“. Lze celkem logicky předpokládat, že starší MIME typ bude mít i širší podporu (do čehož se vejde i ten Explorer).
Druhý zmíněný kompromis je ústupek Exploreru, to ano. Můj článek měl především demonstrovat, že XHTML lze používat tak, aby drtivé většině návštěvníků fungovalo. Což je pravda, povedlo se. Ano, s jistými kompromisy, vždyť to i v samotném textu píšu. Odpor vyhledávačů k Explorerově oběti je očekávaný vedlejší produkt.

Je nepoužitelný kvůli své nepřístupnosti. Ale jinak dostatečné většině návštěvníků v pohodě funguje


V podstate sme sa teda ohladom toho ako sa k tomu stavat zhodli. Ja to beriem bez vyhrad.


Reaguji na jozoba:
Invektiva a fakt se nevylučují.
Pravidlo diskusí na internetu č. 1: Chceš-li někoho o něčem přesvědčit, nikdy ho neosočuj a neurážej. Jak si myslíš, že teď Dmagician zareaguje? Že si posype si hlavu popelem a řekne „hm, tak já se to naučím“? To nikdy.


Ale na druhej strane sa za to nanho ani nehnevam. Za 12 rokov flejmovania na webe som sa naučil, že najvacsia webova urazka je nezaujem o probleme diskutovať. K tomu sme ale zatial este nedospeli ;-)
Dmagician
Profil
Dmagician
"Takze podla teba je to legitimny XHTML dokument. Fajn. Podla mna je to XML"
Nebylo už tady nebo ve vedlejší diskusi stokrát zmíněno, že XHTML je XML?!


XHTML nie je XML. XHTML je XHTML. Keby to bolo XML tak by sa to volalo XML. To je predsa logicke nie? ;-)
Dmagician
Profil
jozob

Dmagician
"Argumenty o realnej vyuzitelnosti v praxi su v pripade tejto nezmyselnej debaty paradoxne az na poslednom mieste"
Pointa je práve v reálnom nasadení XHTML. Chamurappi dokázal, že XHTML dokument je vo vyhľadávačoch prinajmenšom znevýhodnený. Rovnako, ako Chamurappiho dokument, sa bude správať každý iný XHTML dokument.

Stýmto samozrejme nemožem súhlasiť. Súhlasiť budem vtedy ked niekto dokáže, že google znevýhodňuje/neindexuje weby ktoré mu posielaju application/xhtml+xml . Zatial Chamurapi dokazal ze google mu znevyhodnil stranku ktora mu poslala application/xml. Je velmi pravdepodobne ze google XML dokumenty pozna, pretoze sa s nimi casto pri indexovani stretava a musi sa s nimi nejako vyrovnat. Teraz treba zistic co spravi ked mu posleme application/xhtml+xml.
Timy
Profil
Dmagician
"XHTML nie je XML. XHTML je XHTML. Keby to bolo XML tak by sa to volalo XML. To je predsa logicke nie? ;-)"
Určitě víc, co je to XML? Seš si zcela jistý, že víš co je to XHTML? A HTML?

XHTML™ 1.0 The Extensible HyperText Markup Language (Second Edition)
A Reformulation of HTML 4 in XML 1.0
-- http://www.w3.org/TR/xhtml1/ (doporučuji přečíst)

(mimochodem SVG či MathML také není XML? Co je vlastně XML? Nic?)
jozob
Profil
Dmagician
"XHTML nie je XML. XHTML je XHTML. Keby to bolo XML tak by sa to volalo XML. To je predsa logicke nie?"
Vážne si prečítaj tú špecifikáciu. Tak ako je HTML dokument SGML dokumentom, rovnako je XHTML dokument XML dokumentom. Keby XHTML dokument nebol XML dokumentom, nemal by si výhody XML dokumentu predsa. :o)

"Lenže. Google nie je frontend pre Internet Explorer. Stranka predsa ponuka google ten obsah ktory na stranke je. To ze ho Exporer nezobrazi este neznamena ze tam ten obsah nie je. Trosku prehnane a zveličujúce obvinenia."
Tu ide skôr o to, že autori stránok vedia, že app/xml je znevýhodňované, preto posielajú googlu iný MIME typ. To je podvodná technika -- snažia sa oklamať relevanciu.

"To by zaujímalo aj mňa.", "Teraz treba zistic co spravi ked mu posleme application/xhtml+xml"
Naozaj si prečítaj špecifikáciu a zisti, čo je XHTML a XML. :o)
Vyhľadávač bude na app/xhtml+xml reagovať samozrejme totožne ako na app/xml. Tieto MIME typy mu hovoria presne to isté. Google zistí v oboch prípadoch, že ide o XHTML.

PS: fakt si mrkni tú špecifikáciu, bude sa nám ľahšie diskutovať. :o)
Dmagician
Profil
Timy jozob Ale ta stranka je napisana v XML nie v XHTML.
Timy
Profil
Dmagician
Ano, ta stránka je napsaná v XML, neboť XHTML je XML. Už jsem to tu někde psal, takže to jen zopakuji:

XHTML je XML dokument, jehož kořenový element odkazuje na jmenný prostor http://www.w3.org/1999/xhtml
jozob
Profil
Dmagician
"Ale ta stranka je napisana v XML nie v XHTML."
Takže XHTML dokument nie je XML dokumentom? :o) Napísať XHTML dokument bez použitia XML vie len Chuck Norris (to je ten, ktorého chcela zabiť smrť, ale on ju dobehol a zabil. Odvtedy zabíja Chuck Norris.)

BTW: Áno, tá stránka je napísaná v XML. Ale nezabudni, že používa menný priestor XHTML. To znamená, že je to XHTML dokument.

PS: nezabudni si prečítať špecifikáciu
jozob
Profil
Dmagician
Ešte jedna vec. Hovoríš, že nejde o XHTML dokument. Ako by si potom vysvetlil, že XML dokument sa vykresľuje v prehliadačoch aj s obrázkami a podobnými fičúrinami? XML dokument dokážeš pomocou CSS sformátovať tak, aby sa zobrazil ako bežný (X)HTML dokument. Ale ako by si dosiahol vykreslenie obrázkov, správnu interpretáciu elementu LINK a podobne?
Dmagician
Profil
"Lenže. Google nie je frontend pre Internet Explorer. Stranka predsa ponuka google ten obsah ktory na stranke je. To ze ho Exporer nezobrazi este neznamena ze tam ten obsah nie je. Trosku prehnane a zveličujúce obvinenia."
Tu ide skôr o to, že autori stránok vedia, že app/xml je znevýhodňované, preto posielajú googlu iný MIME typ. To je podvodná technika -- snažia sa oklamať relevanciu.


Lenže, cloaking je poskytovanie iného obsahu užívateľovi a iného obsahu vyhľadávaču. ;-)


"To by zaujímalo aj mňa.", "Teraz treba zistic co spravi ked mu posleme application/xhtml+xml"
Naozaj si prečítaj špecifikáciu a zisti, čo je XHTML a XML. :o)
Vyhľadávač bude na app/xhtml+xml reagovať samozrejme totožne ako na app/xml. Tieto MIME typy mu hovoria presne to isté. Google zistí v oboch prípadoch, že ide o XHTML.


Což je samozrejme kravina. Pretože XML nie je XHTML a preto ho google musí indexovať inak ako (X)HTML (schválne som teraz dal X do zátvorky). Ale nejde tu ani tak o to ako ten dokument google spracúva ako o to kam ho zaraďuje. Prepokladám, že XML má vlastnú "priehradku" a XHTML+XML a HTML majú vlastnú "priehradku".

PS: fakt si mrkni tú špecifikáciu, bude sa nám ľahšie diskutovať. :o)
Myslím že by si si mal uvedomiť že pokiaľ chceš hocikoho o čomkolvek presvedčiť tak musíš používať argumenty, citácie a príp. odkazy. Ja ta tiež neposielam aby si si zisťoval čo znamená cloaking a pritom bolo evidentné že nevieš čo to je.
llook
Profil
Timy Už jsem to tu někde psal
Psal jsi to tady: http://atd.havrlant.net/jsem-xhtml-dokument-nebo-nejsem
jozob
Profil
Dmagician
"Lenže, cloaking je poskytovanie iného obsahu užívateľovi a iného obsahu vyhľadávaču."
Uvedom si, že skutočný cieľ cloakingu nie je poskytovanie iného obsahu, ale oklamanie relevancie výsledkov. Bez ohľadu na to, aký názov to bude mať, vždy to bude podvodná technika -- Google app/xhtml+xml vyradí/znevýhodní, pretože berie do úvahy aj spätnú kompatibilitu dokumentu. Tvorcovia uvedenej stránky o tom vedia, preto oklamali Google a posunuli sa tak na vyššie pozície. Je to podľa teba v úplnom poriadku?

"Což je samozrejme kravina. Pretože XML nie je XHTML a preto ho google musí indexovať inak ako (X)HTML (schválne som teraz dal X do zátvorky). Ale nejde tu ani tak o to ako ten dokument google spracúva ako o to kam ho zaraďuje. Prepokladám, že XML má vlastnú "priehradku" a XHTML+XML a HTML majú vlastnú "priehradku"."
Skrátená definícia XHTML dokumentu: XML dokument využívajúci menný priestor XHTML (všetci poznáme adresu) je XHTML dokumentom.
(Timy, počítaš to?)

"Myslím že by si si mal uvedomiť že pokiaľ chceš hocikoho o čomkolvek presvedčiť tak musíš používať argumenty, citácie a príp. odkazy"
Spýtaj sa Timyho, koľko ľudí a koľko krát napísalo definíciu XHTML dokumentu. Keby si túto definíciu prijal už pred pár stranami, ušetrili by sme kopec riadkov.

"Ja ta tiež neposielam aby si si zisťoval čo znamená cloaking a pritom bolo evidentné že nevieš čo to je."
Za prvé, nikde som nenapísal priamo, že ide o cloaking. Za druhé, predtým ako som začal o tejto sub-téme písať, prečítal som si desiatky zdrojov a nikde som nenašiel definíciu, podľa ktorej by sa zasielanie iného MIME typu dalo z definície vylúčiť. Nie som SEO expert, ale predpokladám, že Ty sám si nečítal a neporovnával toľko definícii, čo ja nedávno. ;o)
Dmagician
Profil
Reakcia na Jozob
Dmagician
"Lenže, cloaking je poskytovanie iného obsahu užívateľovi a iného obsahu vyhľadávaču."
Uvedom si, že skutočný cieľ cloakingu nie je poskytovanie iného obsahu, ale oklamanie relevancie výsledkov. Bez ohľadu na to, aký názov to bude mať, vždy to bude podvodná technika -- Google app/xhtml+xml vyradí/znevýhodní, pretože berie do úvahy aj spätnú kompatibilitu dokumentu. Tvorcovia uvedenej stránky o tom vedia, preto oklamali Google a posunuli sa tak na vyššie pozície. Je to podľa teba v úplnom poriadku?


Všetko čo som chcel povedať ku cloakingu som už povedal, s tvojím svojským výkladom v žiadnom prípade nesúhlasím. Z mojej strany koniec debaty.

"Což je samozrejme kravina. Pretože XML nie je XHTML a preto ho google musí indexovať inak ako (X)HTML (schválne som teraz dal X do zátvorky). Ale nejde tu ani tak o to ako ten dokument google spracúva ako o to kam ho zaraďuje. Prepokladám, že XML má vlastnú "priehradku" a XHTML+XML a HTML majú vlastnú "priehradku"."
Skrátená definícia XHTML dokumentu: XML dokument využívajúci menný priestor XHTML (všetci poznáme adresu) je XHTML dokumentom.
(Timy, počítaš to?)


XML dokument používajúci menný priestor XHTML je XML dokument. Ak však aby som s tebou súhlasil tak ok. spravíme to takto. XHTML je HTML preformulované v XML. Čo sa týka exploreru ten XHTML nepozná. Preto mu ho Chamurapi ponúkol ako XML. Píse to sám v svojom článku. Využil pritom účinnú metódu. Preformuloval si HTML do XML sám. Vyrobil si vlastné XHTML. Explorer totiž správne interpretuje značky XHTML ako HTML (tak ako to bolo zamýšlané z hľadiska kompatibility). "Prefix jmenného prostoru reformulace musí být „html:“. " Chápeš dôsledok tohto tvrdenia? V prípade exploreru v žiadnom prípade nejde o XHTML a tobôž nie o XHTML 1.1. Ten dokument je proste XML. ;-)))))

Samozrejme. Pre dôraznejšie presadzovanie XHTML a pre jeho uznanie je skutočne potrebné súhlasiť že XHTML je XML.

"Myslím že by si si mal uvedomiť že pokiaľ chceš hocikoho o čomkolvek presvedčiť tak musíš používať argumenty, citácie a príp. odkazy"
Spýtaj sa Timyho, koľko ľudí a koľko krát napísalo definíciu XHTML dokumentu. Keby si túto definíciu prijal už pred pár stranami, ušetrili by sme kopec riadkov.

Tú citovanú definíciu samozrejme prijímam.

"Ja ta tiež neposielam aby si si zisťoval čo znamená cloaking a pritom bolo evidentné že nevieš čo to je."
Za prvé, nikde som nenapísal priamo, že ide o cloaking. Za druhé, predtým ako som začal o tejto sub-téme písať, prečítal som si desiatky zdrojov a nikde som nenašiel definíciu, podľa ktorej by sa zasielanie iného MIME typu dalo z definície vylúčiť. Nie som SEO expert, ale predpokladám, že Ty sám si nečítal a neporovnával toľko definícii, čo ja nedávno. ;o)


To že sa v definíciých nepíše o MIME je celkom logické. Header content-type: obsah dokumentu nemení. Nikam ho nepresmeruje. Iba user agentovi povie čo je dokument zač. Pokiaľ googlebot user agent "application/xhtml+xml" nepozná tak je z hľadiska SEO legitímne mu to poslať ako text/html. Hlavne v prípade keď prichádza ku "content negotiation" a google v accept headeri neponúkne "application/xhtml+xml". Samozrejme že som si všetky definície o cloakingu prečítal. Inak by som ti nepísal tú úplne najpolopatistickejšiu definíciu.
Timy
Profil
Dmagician
"Tú citovanú definíciu samozrejme prijímam."
Pokud tu citovanou definici přijímáš, tak jsou ostatní tvé myšlenky a domněnky naprosto zcestné. Chamurappiho dokument splňuješ všechny požadavky k tomu, aby to bylo XHTML (well-formed XML a jmenný prostor XHTML). Tečka.
Dmagician
Profil
Dmagician
"Tú citovanú definíciu samozrejme prijímam."
Pokud tu citovanou definici přijímáš, tak jsou ostatní tvé myšlenky a domněnky naprosto zcestné. Chamurappiho dokument splňuješ všechny požadavky k tomu, aby to bylo XHTML (well-formed XML a jmenný prostor XHTML). Tečka.


Nesplňuje. Ten namespace sa totiz k fungovaniu v exploreri vobec nepouzije. Chamurapi pouzil HTML namespace ktory samozrejme explorer pozna. Tečka.

P.S.: Mimochodom historické súvislosti, a tiež ako a prečo to vlastne funguje popisal Chamurapi v tom článku. A teraz už môže byť tá tečka.
« 1 2 3 4 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0