Autor Zpráva
savalo
Profil *
Pěkný den,

chystám se na tvorbu webu který by se měl tvářit jako zahraniční stránka, tudíž zvolím asi doménu com a angličtinu a měl by být navíc česky i pro tuzemské uživatele.

Zajímalo by mě jestli je lepši z hlediska seo udělat na titulní stránce rozcestník en/cz (což mi přijde zastaralé) nebo jednu jazykovou verzi dát jako výchozí nebo něco jiného.

Také by mě zajímalo jak mám udělat strukturu webu, jestli jako www.example.com/en/index.php nebo www.example.com/index.php?lang=en nebo něco rafinovanějšího...

Děkuji všem
quinux
Profil
tudíž zvolím asi doménu com a angličtinu a měl by být navíc česky
IMHO ideální je, aby česká verze běžela na cz doméně.

titulní stránce rozcestník en/cz
Né na titulní stránce, ale obvykle na všech stránkách do horního rohu hodit česky/english. Vytvářet samostatnou stránku, kde bude jen rozdělení jazyků je nesmysl. Pokud vím tak jde nějak vytvořit i to, že aplikace pozná jestli na stránku přišel někdo z ČR nebo odjinud a podle toho rovnu přepnout jazyk.

jak mám udělat strukturu webu
Myslím, že www.example.com/en/index.php bude lepší než ta druhá verze.
savalo
Profil *
Děkuji za odpověď. O tom rozpoznání jsem také přemýšlel, mělo by to jít když to zvládají statistiky.

Zajímalo by mě proč myslíte že by měla česká verze běžet na cz doméně, cz vyhledávače zvýhodňují cz domény ve výsledcích?

Také by mě zajímal seo pohled na dvojjazyčné texty na jedné stránce, někde jsem to viděl...
Darth Nihilius
Profil
Dvojjazyčný text na jedné stránce je z hlediska SEO nevhodný.
quinux
Profil
savalo
Neřekl bych, že přímo zvýhodňují, ale IMHO si myslím, že to svůj přínos má. Každopádně je to dobré pro uživatele a co je dobré pro uživatele je dobré i pro vyhledávače. ;o)
savalo
Profil *
Nevim ale co muze byt na tom lepsi pro uzivatele, snad jen ze nazev domeny bude v anglictine s dvoumi klicovymy slovy z toho jedno cesky a zaroven anglicky, doufam tedy ze v dnesni dobe se uz neboji cesti uzivatele kliknout na odkaz na domene com ;)
nightfish
Profil
savalo
uživatelé se nebojí kliknout na odkaz na doméně .com, ale jakmile píšou do adresního řádku prohlížeče adresu, tak většinou cpou na začátek www a na konec .cz

doporučoval bych anglický obsah na .com doméně
a český obsah na české doméně
a doménová jména pokud možnost co nejkratší a kdyby ještě obsahovalo klíčové slovo v tom kterém jazyce, tak by to bylo super
Hugoman
Profil *
Akurat ma napadlo to rozpoznavanie navstevnikov prebieha asi podla IP adries, ktory sa pokusaju pripojit, nejaky php skript by to mal zvladnut, ci nie ? :))) (hah, ak viete aky napiste :D )
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0