Autor Zpráva
dod2
Profil *
Ahoj všichni,

někde jsem četl, že mapa stránek pomůže nějak SEO. Nevím už přesně mělo to něco společného s tím, že vlastně budu mít na webu odkazy na jednotlivé části mého webu? nebo tak nějak???
díky
Casero
Profil
dod2
to pač když tam přijde robot tak tam má všecky tvoje stránky, ale taky je to pro uživatele když máš bordel ve stránkách
dod2
Profil *
a při tvorbě mapy stránek mám dělat odkazy a href="http://www.neco.cz/ahoj.html" nebo stačí a href="ahoj.html" ????
Casero
Profil
dod2
stačí ahoj
Miloš
Profil
Relativní adresa (<a href="ahoj.html">) je vždy lepší než absolutní (<a href="http...), protože když se bude web přesouvat na jiné místo, nebude nutné odkazy opravovat; minimálně když se stránky ladí na locale a pak se přesouvají na svoji hostingovou adresu.
souki
Profil
po zkušenostech ti můžu říct, že sitemap.xml mi pomohl až neuvěřitelně
Inpocasi
Profil
Taky jsem na internetu četl že je dobrá atd. ale má mapu vůbec cenu dělat, když mají vyhledávače celé stránky zaindexované?
Miloš
Profil
Vzhledem k tomu, že stránky děláme především pro lidi a ne pro vyhledávače, považuji za určitých okolností mapu webu za velmi užitečnou věc. Může, ale nemusí obsahovat hiearchický seznam všech stránek (u rozsáhlých webů by to bylo spíš kontraproduktivní). V každém případě může posloužit jednak tomu, kdo se na webu ztratil, druhak může být náhradou (alternativou) za menu, které je závislé třeba na javascriptu, třeťak tam lze (s případnou hláškou) přesměrovávat lidi, kteří zadali neplatnou adresu (404).
Venca
Profil
podle mne pomůže ;-)
dod2
Profil *
po zkušenostech ti můžu říct, že sitemap.xml mi pomohl až neuvěřitelně

já jsem udělal mapu stránek normálně v souboru html(php) v čem je *.xml lepší nebo to je jiný formát html?

díky???
martni
Profil
dod2
souki asi myslel sitemap.xml pro google alias google site maps....hodne mocny nastroj, diky kteremu googlu naservirujete sve stranky na zlatem podnose a pak jen sledujete, jestli robot nevratil nejakou chybu a dalsi zajimavosti
dod2
Profil *
martni: tak tomu nerozumím :-((( umím napsat stránku v html, php - jednoduché, dočetl jsem se, že xhtml je nový směr... po html ale co je xml :-( tak to nevím... můžete mi prosím napsat jak vypadá hlavička dokumentu popř. nějaký vzorový částkódu, abych poznal jak vytvořit mapu stránek????

díky
souki
Profil
dod2
hledej googlem spojení "sitemap.xml" a určitě vypadne jak to má vypadat. Já měl problém se špatně struktorovaným webem, který jsem potřeboval zaindexovat. Původně bylo zaindexováno 21 článků, po přidání mapy všech asi 3000. Navíc googlebot začal chodit v pravidelncý předvídatelných intervalech. A k tomu navíc hezký přehled o indexaci....
více na www.google.com/webmasters nebo tak nějak
stribny
Profil
dod2: Google sitemaps soubor - mapa webu v XML formátu není ekvivalencí mapy webu jako HTML stránky. Jde o dvě odlišné věci.
dod2
Profil *
už tomu rozumím :-) nechal jsem si od sitemap generatoru udělat mapu stránek a dám to na web a uvidíme, akorát nevím co od toho mám čekat??? vyšší pozici ve vyhledávačích? na různá klíčová slova. větší návštěvnost, nebo radši nemám čekat nic... za jak dlouho pozná google že tam mám tu mapu stránek a provede nějaké vyhodnocení webu??
díky
martni
Profil
dod2
googlu musis tuhle sitemap ukazat, tzn. na adrese http://www.google.com/webmasters/sitemaps/ se musis prihlasit (pripadne zaregistrovat) a pak adresu te sitemaps pridat googlu do jeho databaze. Zkus si procist treba tohle http://interval.cz/clanky/google-sitemaps/ a urcite budes chytrejsi.
dod2
Profil *
tak už jsem googlu "ukázal" svůj sitemap a uvidíme co on na to :-)))
stribny
Profil
dod2: Myslim, ze Google Sitemaps je dobra vec, ovsem radeji necekej nic, mohl bys byt pak zklaman :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0