Autor Zpráva
karelos
Profil *
Vadí použití tagu h1 2x na stránce? Šlo by opravdu o 2 hlavní témata na úvodní stránce jednohoh webu přičemž oba se hodí pro H1, jde mi o to aby nezafungovalo kdo chce vic nema nic.........
Timy
Profil
používej h1 kolikrát jen uznáš za vhodné...
Mac
Profil
karelos
Nevadí (keď len dva a je to nutné).
Timy
Vadí, budme predsa sémantickí.
karelos
Profil *
No mam li to priblizit....
tak je firma a dela jen 2 produkty tak na uvodni stranku do h1 nazvy tech dvou produktu...... do h1 nazev firmy je totiz na nic stejne by to nikdo nehledal, a kdyz tak budou stejne prvni na ten vyraz i tak........
Darth Nihilius
Profil
jen 2 produkty tak na uvodni stranku do h1 nazvy tech dvou produktu
muzes napsat
<h1>produkt1 a produkt2<h1>
<h2>produkt1<h2>
bla bla bla bla
<h2>produkt2<h2>
bla bla bla bla
Timy
Profil
Jak jsem řekl, nevidím problém v tom mít na stránce vícero h1 nadpisů. Nepřekáží to ani sémantice (proč by taky mělo).
Nox_lbc
Profil
Jak jsem řekl, nevidím problém v tom mít na stránce vícero h1 nadpisů. Nepřekáží to ani sémantice (proč by taky mělo).

Samozřejmě to problém není, ale není to sémantické ... to je jako bys chtěl mít dvě titulní stránky v novinách ...
Timy
Profil
Nox_lbc
Proč by to nebylo sémantické? Je to dobrý (nebo spíš častý) zvyk, ale nevidím nic nesémantického na tom použít dva h1, obzvláště, když k tomu má přizpůsobenou stránku. Jeden na stránce má být <title>, ne <h1>.
habendorf
Profil
Ve víc h1 není vůbec problém a už vůbec nechápu, co by na tom mělo být nesémantického.

Připadá vám něco nesémantického na tom, že kniha s 30 kapitolami má 30 nadpisů nejvyšší úrovně? Pokud by někdo chtěl začít tvrdit, že h1 by byl analogický názvu knihy, nechť se prosím prvně zamyslí nad významem title.
tiso
Profil
habendorf nechť se prosím prvně zamyslí nad významem title
Pravidlo o jedinečnosti title na každej stránke poznáš? Keď to dám dokopy s tým čo si napísal ty, tak 1 webová stránka=kniha. Potom webserver=knižnica? Osobne mi táto analógia nesedí, hlavne kvôli rozsahu textu...
Dero
Profil
V tom případě se o analogii pokusím i já.

Představte si, že mám noviny. Nazvu je třeba "Derova šprťouchlata".

Jeden výtisk novin potom připodobním k webové prezentaci na určité adrese. V mém případě třeba http://derova-sprtouchlata.cz/ (a schválně, je na té adrese něco? :o)

Název novin tedy představuje URL. Co v tom případě bude představovat <title>? Jednotlivé kategorie novin, např.: Z domova, Sport, Bulvár...

V každé takové kategorii se vyskytuje určitý počet článků. Nadpis hlavního článku připodobním <h1>, ostatní články budou mít nadpisy <h2> - <h6>. Tady se dostáváme k jádru problému - ano, je běžnou praxí, že každá kategorie novin (= stránka webu) má právě jeden hlavní nadpis, ale zakladatel threadu se jasně ptal na speciální případ, kdy má na stránce dva důležité rovnocenné objekty.

Novinářskou analogií - představte si dvě extrémně důležité zprávy na titulní stránce - jednu veselou a jednu tragickou. Například: "Na Zemi se řítí asteroid, který vyhubí veškeré lidstvo" a "Americký prezident se zadusil banánovým pudingem, FBI střeží supermarkety".

Jak nyní rozhodnete, který nadpis bude <h1>? Obě situace jsou tak unikátní, že se v nejbližších milionech let nebudou opakovat. Nechte mě hádat, vrazíte oba články se stejně velkým nadpisem do dvou sloupců na titulku? A to je přesně to, nač se ptal tazatel - speciální případ.

Suma sumárum není na použití dvou <h1> nic nesémantického, stroj (vyhledávač) přece není arbiter effitienta, aby lépe než autor stránky věděl, jakou strukturu je nutno použít.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0