Autor Zpráva
karelos
Profil *
Když chci mít vícejazyčný web dejme tomu sk, cz, eng verze je lepší provozovat ho na jedné doméně, nebo na každé doméně jinou jazykovou mutaci?

O vnitrni adresy nejde... ty budou kazdopadne SEO a pro kazdy jazyk jine, a bez parametru... treba cenik.html vs pricelist.html

Nebo me napadlo provozovat ho jen na jedne treba .com domene, a pri zadani .sk by se to na .com spustilo rovnou slovensky.

Jde mi o to jestli pomaha lepsim vysledkum ve vyhledavacich, pageranku, sranku apd. to ze ma WEB vice podstranek, popr. jestli existuje neco jako Rank cele domeny...

Co myslite ze je nejelpsi?
tiso
Profil
-viaceré domény (domena.com, domena.cz)
-subdomény (sk.domena.com, cz.domena.com)
-podadresáre (domena.com/sk/, domena.com/cz/)
Nebo me napadlo provozovat ho jen na jedne treba .com domene, a pri zadani .sk by se to na .com spustilo rovnou slovensky.
Toto myslíš ako?
Darth Nihilius
Profil
Jde mi o to jestli pomaha lepsim vysledkum ve vyhledavacich, pageranku, sranku apd. to ze ma WEB vice podstranek, popr. jestli existuje neco jako Rank cele domeny...

nepomaha, neexistuje

ale pokud mate moznost, tak cz obsah na .cz domenu, slovensky na .sk. (cesky BFU vetsinou pise .cz na konec adresy automaticky, pokud ji zadava rucne) ale z hlediska SEO je to jedno.
karelos
Profil *
Ano mam 3 domeny, a rikal jsem si jestli by nepomohlo z hlediska SEO provozovat vsechny mutace na jedne domene a ostatni jen redirectovat...
tiso
Profil
Ak máš 3 domény, tak daj na každú jednu jazykovú verziu a odkazy na jazykové verzie ktoré vedú na tie druhé domény... To bude určite lepšie ako mať obsah len na jednej a robiť redirecty, je to trošku náročnejšie na údržbu ako riešenie s redirectami...
karelos
Profil *
Na vlastnim webhostingu, ta "narocnost" odpada, udelam to tak...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0