Autor Zpráva
JanoF
Profil
Po precitany par clankov som sa dozvedel ze google keywords ignoruje, cize su v podstate aj zbytocne, ale naopak na Description kladie doraz a zaujimalo by ma toto:

mam web http://www.pcforum.sk/novinky-zo-sveta-hardwaru-vf9.html pricom nazov Novinky zo sveta hardwaru mam vsunuty medzi <h1> snad to je dobre, tak isto je tento nazov aj v title a napadlo ma ze by som tento nazov generoval aj v meta v Description.

<meta name="Description" content="Novinky zo sveta hardwaru" />


Bolo by taketo riesenie dobre? resp. nevadilo by alebo je lepsie ak tam budem mat vsade jednotne ako je tomu teraz...?

Zatial mi na web chodi cca 900-1000 ludi z googla, nechcem aby to vyzeralo ze ich je malo, a ze mam nieco a chcem viac ale kebyze by to slo, hlavne podla pravidiel vyhladavacov tak preco toho nevyuzit....
Marek Prokop
Profil
Totožný title a meta description nedává moc smysl. Ve výsledcích vyhledávání se vám pak zobrazí dvakrát stejný text.
JanoF
Profil
njn to ma tiez napadlo ze by to vyzeralo blbo, ale na tomto webe som sa niekde docital ze google dava velky doraz aj na description cize ma napadlo tam generovat titulok co by mohlo byt celkom uzitocne, len neviem ze ci to bude dobre....?

Cize by ma zaujimalo ze ci by to malo vyznam aj ked to bude mat za nasledok ze title a description bude rovnaky....
MichalekII
Profil *
Nemyslím si, že by to bylo dobré, v description by mělo být něco jako anotace stránky
JanoF
Profil
Nemyslím si, že by to bylo dobré, v description by mělo být něco jako anotace stránky
cize na kazdej vygenerovanej by malo byt rovnake? a co keby som to tam pridal takto.

Toto je terajsi

<meta name="Description" content="Diskusne forum o IT" />


a takto by potom vyzeral

<meta name="Description" content="Diskusne forum o IT - Novinky zo sveta hardwaru" />


Tak by to mohlo byt lepsie?
AlešD
Profil
JanoF:
přesně takhle bych řešil TITLE.

Description (Popis) už z názvu navádí, že by se tam měl objevit popis toho co lze na webu najít (pokud to bude konkretizované pro každou stránku, myslím se tím nic nezkazí) a třeba google to potom zobrazí pod odkazem.

Jinak pro SEO myslím stále platí "svatá trojice":
1. "hezká" URL s klíčovým slovem (slovy)
2. konkrétní obsahující klíčová slovaTITLE
3. H1 až Hn dtto
JanoF
Profil
přesně takhle bych řešil TITLE.
pomocou title to tak riesim, ale kvoli ucelnosti nemozem uvadzat trebars nazov webu v title, lebo potom by pri minimalizovanom okne nebolo mozne vycitat ze co tam je otvorene, pricom takto z toho kusku uzivatel vie ze co si minimalizoval alebo skryl za ine okne a pod... a pytal som sa nato len skrz toho dovodu ze som sa tu na webe docital v rozdieloch medzi keywords a description ze google keywords ignoruje, cize sa tam oto zaujimat je asi zbytocne a ze kladie velky doraz na description, cize ak sa klucove slovo nachadza tam tak je asi vyssie medzi hladanymi, ale to som si len domyslel, to tam napisane nebolo.. :)

Co sa tyka tych 3 veci tak to snad splnam az na Hn ale to neviem ako riesit, snad niekedy dojdem na nejaky sposob....
AlešD
Profil
google keywords ignoruje, to si nemyslím, myslím naopak, že jim pouze neklade takový důraz, jaký by lidé předpokládali.

Do description lze dát samozřejmě také klíčová slova, ale kloním se k názoru, že text by měl popsat to co na stránce najdu, a pokud to jde za pomocí keywords, tím lépe.
MichalekII
Profil *
cize na kazdej vygenerovanej by malo byt rovnake? a co keby som to tam pridal takto

ne nutně, například pro každé téma na foru může být jiné description ...

například pro hardvare:

Novinky zo sveta Hardwaru...

Problematika procesorov Intel, AMD, VIA, Cyrix a pod...

Riešenie problémov so základnými doskami...

atd.
JanoF
Profil
MichalekII: toto nieje tiez zly napad, porozmyslam aj nad touto verziou, thx
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0