Autor Zpráva
veje
Profil
Zdravím odborníky na fóru,
netuší někdo, jak lze docílit rozšířeného záznamu na google, který má například odezva googlu na vyhledání spojení "Karlova univerzita" nebo "phpBB".

http://www.google.com/search?sourceid=navclient&ie=UTF-8&rls=GGLG,GGLG :2005-49,GGLG:en&q=Karlova+univerzita

http://www.google.com/search?hl=cs&rls=GGLG%2CGGLG%3A2005-49%2CGGLG%3A en&q=phpbb&lr=

Je to složeno z klasického vyhledaného výsledku a potom z dalších dodaných (zřejmě autorem webu) odkazů. Netuší někdo, jak na to?
Joker
Profil
Nedělá tohle Google sám, pokud mají stránky vysokou návštěvnost a dobrý pagerank?
Jistě to nevím, jen mě to tak napadlo
habendorf
Profil
Joker: Myslím že máš pravdu. Vynutit to nejde.
Firy
Profil
Je možné že to Google udělá, pokud nějaká stránka z Vaší domény má určitý podíl pageranku jako index, možná někdo ví kolik...
Werner
Profil
Google tohle dělá, když si je "jist" 100% přesností 1. výsledku, dodané odkazy si vybírá sám (pravděpodobně dle PR). Obvykle toto zobrazení nabízí, když se kryje KW s názvem domény a stránka má slušný PR.
HeWeR
Profil
Nemyslím si, že záleží na výšce nějákého PageRanku. PR (jako číslo, hodnota) je Googlu při řazení výsledků k ničemu. Myslím si, že mnohem větší úlohu zde sehraje anchor text.

Pokud na stránku www.jakpsatweb.cz/css/ vede hodně odkazů s anchorem "CSS Kaskádové styly", tak Googlu dojde, že tam "asi" budou kaskádové styly.

I u normálních stránek vypíše Google dvě stránky - jednu (úvodní) a druhou (odsazenou, podle Googlu druhou nejdůležitější). Když je těchto "důležitých" stránek na jedné doméně víc, nevypíše to Google s odsazením, ale jako seznam pod odkazem.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0