Autor Zpráva
Werner
Profil
Zajímalo by mě, jestli existuje nějaký výzkum, jak se kliká ve vyhledávačích Seznam a Google na zobrazené výsledky, tedy procentuální poměr typu:
1. pozice 70%
2. pozice 20%
3. pozice 10%
.....

Nevíte někdo o takových přibližných údajích? Díky.
nightfish
Profil
imho je to hloupost
množství/poměr prokliků je závislý nejen na pozici, ale i na výsledku samotném - na titulku, textu... - některé odkazy zaujmou na první pohled, jiné ne
navíc docela dost lidí kliká na víc odkazů zároveň (rozklikávají si je do tabů), takže i to by bylo případně potřeba zohlednit
Marek Prokop
Profil
Nightfish má pravdu. Statistiky sice nepochybně existují, ale pro praxi jsou k ničemu. Odchylky konkrétních dotazů od průměru jsou příliš veliké.
Retal
Profil
Data pro AOL, asi to nejpřesnější, co se dá veřejně sehnat.
http://www.redcardinal.ie/search-engine-optimisation/12-08-2006/clickt hrough-analysis-of-aol-datatgz/
doktor
Profil
Ještě bych doplnil jednu maličkost na kterou se poměrně dost často zapomíná.

Uživatel nehledá na webu často jen jednou ale opakovaně na totéž slovo, takže vyšší pozice již neproklikne a proklikne se do nižších pozic, protože weby dřívě navštívené si pamatuje - nejmarkantněji je to znát právě na Seznamu, kde jsou náhledy stránek, což uživateli připomene, že na daném webu již byl a nebyl zde spokojen.

Spravuji weby, které jsou na klíčové slovo na prvním místě a na druhém až čtvrtém místě je web téhož klienta. Weby jsou v podstatě rozdílné, ikdyž nabízejí skoro to samé. Rozdíl mezi klikatelností mezi první a druhou, třetí nebo čtvrtou pozicí v daný den není moc rozdílný, prakticky jde o vyrovnané přístupy. Rozdíl mezi první až čtvrtou pozicí se pohybuje v rozmezí 5 - 20%, přičemž změna v pořadí zmíněných webů s výsledky moc nezamíchá.

Zajímavější je spíše zjištění počtu prokliků dle Seznamu-našeptávače, kde je krásně vidět, že na 100% dotazů v Seznamu přijde tak 30 - 60% uživatelů.
Anonymní
Profil *
Toto jsou statistiky, jak to vypada na Googlu (100% neznamena ze kazdej klikne, ale maximum kliku).

Rank Organic Paid
#1 100% 50%
#2 100% 40%
#3 100% 30%
#4 85% 20%
#5 60% 10%
#6 50% 10%
#7 50% 10%
#8 30% 10%
#9 30%
#10 20%
Anonymní
Profil *
ten druhy sloupec je druha strana jak jsem vydedukoval? docela me prekvapuje ze na prvni strane desaty vysledek ma jen 20 procent no jsou to hezky cisla no........ prvni 4ka je drtiva :)
Darth Nihilius
Profil
ten druhy sloupec je druha strana jak jsem vydedukoval?

Ten druhý sloupec jsou IMHO placené výsledky.
Yuhů
Profil
reaguji na původní dotaz. Tohle jsou čísla z úterý 14. listopadu. 100 % je počet všech kliků na přirozené výsledky z první stránky vyhledávání Seznamu.

Pozice poměr
1 37%
2 17%
3 11%
4 8%
5 6%
6 5%
7 4%
8 4%
9 4%
10 4%

Pozor, 100 % není počet všech zobrazení první stránky! Nejsou to tedy míry prokliku (to bych musel počítat déle než půl minuty).

Stejně jako ostatním diskutujícím mi není zcela jasné, jak tato čísla chcete použít.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0