Autor Zpráva
toulecv
Profil *
aby se domeny byli duplicitni musej bejt obe uplne na chlup stejny?Kdyz zmenim barvu pozadi tak uz to je oki?thx
nightfish
Profil
toulecv
vzhledem k tomu, že vyhledávače se moc podle barvy neorientují, tak to asi nepomůže
Martin Kuželka
Profil
Nezáleží na vzhledu webu, záleží na obsahu... takže změnou barvy pozadí si opravdu nepomůžeš...
toulecv
Profil *
takze dkyz prvni stranka webu bude uplne stejna jako jina prvni stranka tak je zablokujou?pls yahuu-ja chci taky do tebe nazor:)
tiso
Profil
yahuu?
HeWeR
Profil
toulecv
Nejsem sice yahuu (a s podobným uživatelem jsem se tady senetkal), ale vím, že nezablokují ani jednu ze dvou stánek, které jsou stejné.

Jednu z nich určí jako orignál (a ten nadále indexují, jako by žádná kopie nebyla) a druhý určí jako kopii (a ten odšoupnou hodně daleko – proč uživateli nabízet dvě totožné stránky, že). Originál vyhledávače poznají podle několika kritérií, hlavně je to prestiž stránky (zpětné odkazy apod.), stáří stránky/domény apod.

btw toto co jsem napsal můžeš najít kdekoli na internetu (a také v této diskuzi se to opakuje pořád dokola). Příště hledej. A třeba, kdo ví, narazíš i na vyjádření samotného Yuhůa (…který by pravděpodobně řekl něco v tom smyslu jako já :o)).
PCMark
Profil
A co když budou mít dva weby stejný věcný obsah (stejná databáze), ale budou mít jiný styl s jiným kódem a jiný způsob generování URL. Jsou tyto změny natolik velké aby na dobrých pozicích ve výsledcích byli oba weby? Nebo ten méně kvalitní web se posune někam dolů?
tiso
Profil
PCMark
Na domácu úlohu si to môžeš vyskúšať...
HeWeR
Profil
PCMark
A co když budou mít dva weby stejný věcný obsah (stejná databáze)
= pro vyhledávač jsou stejné

ale budou mít jiný styl s jiným kódem a jiný způsob generování URL
To je napsro šumák. Styl (zatím) vyhledávače nezkoumají, URL je pochopitelně jiné a kód je taky do jisté míry nezajímá.

Jsou tyto změny natolik velké aby na dobrých pozicích ve výsledcích byli oba weby?
Ne. Nikdy by se neměly být předloženy návštěvníkovi dva stejné weby. Na tom si vyhledávače hodně nechávají záležet.
PCMark
Profil
no a pokud bych měl takové dva weby, jak jsem je popsal, tak je lepší u toho druhého zakázat indexaci, nebo ji nechat povolenou a nechat to na vyhledávači, ať si s tím poradí?
Pokud by byla povolená indexace u obou webů, může to nějak ublížit tomu webu, který je originál?
HeWeR
Profil
PCMark
Jednomu (podle vyhledávače kopii) to uškodí. Originál zůstává nedotčen (protože chápej, takhle bys mohl relativně snadno diskreditovat konkureci – stačilo by dát na síť stejnou stánku).

Nejlepší je přesměrovat kopii na originál.
PCMark
Profil
HeWeR
takže podle tebe jsou potom třeba projekty:
http://forum.zive.sk/ a http://forum.zive.cz/ pro vyhledavače duplicity a jedno z nich by měl vyřadit, ale není tomu tak:

http://www.google.cz/search?hl=cs&q=PC+sk%C5%99%C3%ADn%C4%9B%2C+syst%C 3%A9my+chlazen%C3%AD+a+casemodding&btnG=Vyhledat+Googlem&lr=
HeWeR
Profil
PCMark
Ano, měl by je (tedy jeden z nich odšoupnout nějak hluboko do indexu) vyřadit, ale neudělal to. Nyní vidíš, že i vyhledávač dělá chyby.

Komu se líbí dvě naprosto stejné stránky ve výsledcích? Uživatelům určitě ne -> a vyhledávačům taky ne.
petrjpw
Profil
Do Seznamu se s duplicitní doménou v poho dostaneš. Bližší info na http://seo.nawebu.cz/200608/0204.html a Seznamu je to fuk.
Keyser
Profil *
A pokud jsou na stránce některá data stejná a některá jiná? Napr. Stejné jsou menu, kontaktní infornace, ale jiný je popis výrobku?
HeWeR
Profil
petrjpw
Do Seznamu se s duplicitní doménou v poho dostaneš.
Se stejným obsahem ne a seznamu to rozhodně jedno není.

A pokud jsou na stránce některá data stejná a některá jiná?
Stejný obsah by neměl zobrazit, rozdílný pochopitelně ano.
petrjpw
Profil
HeWeR:

Se stejným obsahem ne a seznamu to rozhodně jedno není.

V čem je tedy obsah na na-mobil.cz a na-mobily.cz rozdílný? Stejné melodie, stejné tapety, stejné ...
HeWeR
Profil
petrjpw
Nebude to náhodou tím, že obsahu, který vyhledávače zpracovávají je tam hodně málo (a navíc není stejný)?

Jestli jsem to dobře pochopil, tak mě chceš přesvědčit o tom, že seznamu je jedno. A já se tě ptám: K čemu by byly stejné stránky ve výsledcích hledání? Myslíš si, že by to prospělo uživatelům?

SEO se mění ze dne na den. Jestli-že Seznam dneska dělá chyby ve výpočtech shodnosti, zítra to tak být nemusí. Snažím se přemýšlet teoreticky, prakticky, dopředu - tak, jak by to mělo být (a tak, jak se to Seznam snaží).
llook
Profil
PCMark
Odpověď najdeš v Google Cache. Každé to fórum indexoval trochu jindy, takže stránky, které má ve svém indexu, jsou různé. Podobný věci se dost těžko automaticky vychytávají.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0