Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Zdravim,
zřídili jsme si novou prezentaci na adrese example.eu. Ještě než byla doména example.eu zaregistrována, budoval se web na dočasné adrese www.example.eu.linux12.poskytovatel.cz. Teď již web běží na doméně example.eu, takže jsem poskytovateli napsal o zrušení dočasné adresy. Odepsal mi:
"docasnou adresu serveru neni treba rusit, zadnym zasadnim zpusobem nezasahuje do funkce Vasi prezentace a hostingu. Slouzi pro pripad vypadku domeny."
Ptám se, je vhodné, aby se adresa zrušila? V případě, že by někde robot vyštrachal dočasnou adresu, bude to brát jako duplicitní obsah? Jak moc je reálné, že by tu adresu vyštrachal? - nestačilo by někomu třeba tu dočasnou adresu poslat do gmailu a googlebot by ji získal?
nightfish
Profil
na té dočasné adrese by bylo vhodné vytvořit robots.txt a do něj

User-agent: *
Disallow: /

ale pozor, pouze na té dočasné adrese, rozhodně se nesmí dostat na doménu example.eu
djlj
Profil
Asi bych to přesměrovával stavovým kódem 301 na novou adresu.
Anonymní
Profil *
djlj
A když to přesměruju - nebude pak pro případ výpadku domény dočasná adresa nepoužitelná?
djlj
Profil
Anonymní
Bude. Předpokládám, že máš oboje na stejném hostingu, takže pokud bude „výpadek domény“, nebude funkční ani dočasná doména.
Co si vůbec představuješ pod „výpadkem domény“?
Anonymní
Profil *
djlj
jenom cituju technika z webhostingu:
"docasnou adresu serveru neni treba rusit, zadnym zasadnim zpusobem nezasahuje do funkce Vasi prezentace a hostingu. Slouzi pro pripad vypadku domeny."
jak by tedy při výpadku domény mohla být nefunkční i dočasná doména, to by nemělo smysl co mi ten technik napsal..
Retal
Profil
Starou prezentaci nech běžet, ale přesměruj ji kompletně na nové stránky.

Technik píše voloviny.
Anonymní
Profil *
Retal
Pokud je technikův důvod pro zachování dočasné adresy - pro případ výpadku domény - a já ji přesměruju, nebude pak úplně zbytečná? Při výpadku bude směrovat na tu "vypadlou" doménu a fungovat nebude stejně nic. Ta doč. doména sloužila pouze pro naplnění redakčního systému v době, kdy se teprve registrovala doména pro tuto prezentaci, radši znovu připomínám. Takže zrušit, přesměrovat nebo nechat?
Anonymní
Profil *
mám takový pocit, že voloviny píšou zde přítomní. Dočasnou doménu nelze přesměrovat, protože se chová jako ta základní i data se nahrávají do aqdresáře základní domény. Vypnout ji znamená vypnout celý web pod klasickou doménou.
nightfish
Profil
bylo by dobré si ujasnit, co měl technik na mysli pod pojmem "výpadek domény", bez toho se asi dál nedostaneme
ale za sebe doporučuju: zrušit
Anonymní 1
Profil *
pozn.: čísla v závorkách značí otázky, na které pokud někdo fundovaně odpoví, budu velmi rád

Takže každý web běžící pod nějakou doménou má i vlastní dočasnou doménu (blabla.linux12.hosting.cz), bez které by nefungoval?(1) I když se v těchto technických věcech příliš nevyznám, přijde mi to dost schizoidní, s odpuštěním. Přece - a opravte mě rázně jestli tlápu blbosti - pokud by na tu adresu nějakým způsobem vyhledávač přišel a ojevil tam nachlup stejný obsah, co už zná z domény X, bude to brát jako duplicitu a stránky ve výsledcích shodí, nebo ne?(2)
V SEO se nějaký čásek už hrabu, dokonce mám na to glejt :-), ale nejsem si jist, jestli v těch duplicitních webech mám úplně jasno. Vede duplicita ve smyslu dvou naprosto shodných obsahů pod dvěma různými doménami ke shození stránek ve výsledcích hledání?(3)
djlj
Profil
Vypnout ji znamená vypnout celý web pod klasickou doménou.
Ehm? Stačí odstranit ServerAlias na dočasnou doménu.

Dočasnou doménu nelze přesměrovat
Zkoušel jste to někdy? :)
301-čkou se to dá bezproblému přesměrovat na zakoupenou doménu.

To, že jsou obě domény nasměrované do stejné složky, na to nemá žádný vliv.
djlj
Profil
Anonymní 1
1. Ne, to je samozřejmě blbost.
2. V případě duplicitního obsahu vyhledávače v pořadí shodí jen „méně důležitou“ stránku z těch dvou.
3. Viz 2.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0