Autor Zpráva
Karel-F
Profil *
Teprve nedávno jsem objevil databázi obrázků na google, tak jsem zkusil hledat obrázky ze svých stránek ale nenašlo to nic (ani na název souboru s obrázkem ani alternativní text) zato to našlo jeden můj obrázek umístěný na jiných stránkách (někdo si ho vypůjčil...). Tak se ptám co dělám špatně, že mi moje obrázky neindexuje, že by něco v robots.txt? Obrázky tam mám už několik let a ve fultextu mi hledá normálně, tak bych myslel že už si zařadil i obrázky.
Díkec za každou poradu!
Marty
Profil
Nemůžu se podívat, zda-li nemáš něco špatně v robots.txt, když si neuvedl adresu webu. V tomto případě je odkaz na web docela na místě.

Jen bych dodal, že do Google Images se indexují jen obrázky vložené přes tag IMG, ostatní (vložené JS, nebo CSS) ne.
Pe
Profil *
Pravdepodobne je dolezitost webu prilis nizka na to, aby google zaradil obrazky do databazy. Mam web s fotogaleriou a takmer vsetky obrazky su v databaze (cca 200 fotiek). Skus do goole image zadat nazov domeny. To vypise vsetky obrazky, ktore ma google zaindexovane na danej domene.
Karel-F
Profil *
robots.txt tam mám ale prázdný, což by mělo znamenat že si vyhledávače mohou indexovat bez omezení. Nebo je to jináč?
Darth Nihilius
Profil
Pokud se jedna o eroticke obrazky, Google images pouziva implicitne filtrovani, ktere se da vypnout v preferences
Karel-F
Profil *
O erotické obrázky se nejedná ani vzdáleně. Obrázky jsou staticky přístupné v jpeg a gif (negenerují se jako výsledek skriptu), jejich název vystihuje obsah, mají alternativní text i titulek. Nikde jsem nezakazoval jejich indexaci. Přesto na ně google kašle. Při zadání domény do google mi to najde jen ikonu webu, která je na jiných stránkách.
Teď blbý dotaz, ale zřejmě je namístě: Kolik obrázků musím na stránkách mít aby je google začal indexovat?
Darth Nihilius
Profil
Pocet obrazku neni rozhodujici.
Dulezity je "rank" stranky. Kdyz se budes umistovat na dobrych mistech v normalnim vyhledavani, bude G indexovat i obrazky.
JiHo
Profil *
Divné je, že na stránkách www.jitrnizeme.cz mám PR 4, obrázky v Coppermine galerii na subdoméně galerie.jitrnizeme.cz (PR 3) vyhledává, v galerii na hlavní doméně ne. Přitom jsem tam doplňoval ALT i TITLE, stejně nic. V robots.txt snad problém taky není (doufám).
Marek Prokop
Profil
Google hledá obrázky hlavně podle okolního textu. Alty a title ho moc nezajímají. Ideální tedy je, jsou-li obrázky vsazeny do textového obsahu. Galerie obrázků bez textů naopak ideální není.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0