Autor Zpráva
PCMark
Profil
Pokud na web z technických důvodů (jeden open source rs to neumožňuje) nedokážu dát hlavní nadpis článků do H1, vadí pokud bych měl v kodu toto:
<h1 id='hlavni_nadpis'>Nadpis 1. urovne - nazev clanku</h1>

přičemž pro h1 id='hlavni_nadpis' by bylo v css nastaveno že se má být neviditelný na webu. Text ve skrytém h1, je i v title a je to skutečný nadpis článku, a čtenáři v článku najdou odpovidajici informace. Viditelný nadpis na webu je však jen obyčejný zvětšený text zvětšený pomocí css. Sematicky je tohle řešení samozřejmě špatně, ale mám jen možnost nemít v kodu žádné h1, nebo jen to skryté.
Může mě za to vyhledávač nějak penalizovat?
DoubleThink
Profil *
Vyhledávač neanalyzuje CSS - odpověď tedy zní: ne
PCMark
Profil
A kdyby to ručně analyzovala konkurence a pak nahlasíla třeba spam report? Mě zajíma hlavně jestli je to v pořádku nebo ne. Radši se ptám pro jistotu, aby pak náhodou někdy nebyl nějaký problém.
DoubleThink
Profil *
Dost pochybuji - používá se to běžně, stejně jako skryté alternativní texty k obrázkům.
DJ Miky
Profil
Jeden nejmenovaný webhosting za to dostal vyloučení z vyhledávače Seznamu, takže bych to neriskoval...
Peca
Profil
Pokud tam není skrytý nějaký text, který je úplně mimo téma stránek, tak bych v tom problém neviděl. Viz např. seo obrázek.
mm2075
Profil
Google za neviditelny text bannuje celkem bezne. I kdyz to nezachyti sam, tak staci, aby Vas nahlasila konkutence.
Bubák
Profil
Tož nahlásíme Interval.cz, jakožto velkého propagátora této techniky ;-)
Anonymní
Profil *
Já bych nahlásil (rovnou prásknul) toho, kdo PCMarkovi neumožňuje to <h1> legálně, tím, že takto omezuje možnosti kódu. To je buzerace. To je nespravedlnost.

Co tak jiný RS?
Darth Nihilius
Profil
Já bych nahlásil (rovnou prásknul)

A kde bys ho chtěl prásknout? Na Národním Výboře? Na Městské policii? Nebo rovnou na lampárně? :-))
Bubák
Profil
Darth Nihilius
Na Ústřední topení ;-)
Anonymní
Profil *
Hehe ja se musim stejne smat, jak se lidi chudaci boji co na jejich upravy v kodu rekne velky braska Google :D muzu udelat neviditelny H1 ... ? a nezbije me za to Google? :D Google vas nakonec nauci delat weby parchanti! :D Delam si srandu samozrejme ze to chapu takove obavy, na druhou stranu jsou fakt lidi ktery pisou nechutny weby, zkousej si dat na web sahodlouhe neviditelne texty s klicovymi slovy a mysli si ze jim to pomuze. Ja se priznam ze kdyz jsem zacinal delat HTML a zacal se zajimat o Google tak tohle byl taky jeden z mych dotazu, ale dneska by me to ani ve snu nenapadlo davat si na web neviditelny text abych si pomohl v Google, je to blbost. Vim ze o tom nebyl puvodni dotaz.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0