Autor Zpráva
Leni
Profil *
Chci se zeptat, k čemu je to, co jsem viděla na jednom webu (www.biosfera.cz ) - když najedu myší na logo nahoře na liště, v takové té bublině se zobrazí snad několik set slov - asi nějaká klíčová slova webu. Nikde jsem to nikdy takhle neviděla. Je to k něčemu dobré?
Casero
Profil
Leni
no asi to je počin k zlepšení pozic ve vyhledávačich, ale nejse si zrovna jistý jestli je to povoleý způsob
Retal
Profil
Leni
Jmenuje se to keyword stuffing a může to být sice užitečné, nicméně je to energie vydaná na špatném místě. Místo toho by se autoři stránky měli raději snažit třeba napsat nějaké zajímavé články, rady či podobně.
Leni
Profil *
Retal, proč je to energie vydaná na špatném místě (když zároveň píšeš, že to může být užitečné)? Ještě jsem na to koukala a jestli jsem to správně pochopila, tak to, co se zobrazuje v té bublině, je vlastně titulek uvodní stránky. Takže to kvuli vyhledávačům má smysl, ne? Nebo se v něčem pletu?
Samozřejmě souhlasím s tím uveřejnováním clanku k tematu, jen mě zajímalo, jaký smysl a užitek má tamto a jestli je vhodné to od nich odkoukat.
Zahon
Profil
Leni
Myslíš si že uživatele potěší, když se mu zobrazí jakási slova, vzájemně nesouvisející a nic mu neříkající místo toho aby mu pěkně bublinková nápověda řekla např. "návrat na úvodní stránku"? Já tvrdím že nepotěší. A co teprve chudák s hlasovou čtečkou, kterému to bude všechna ta slova předčítat... A my přece web děláme primárně pro uživatele, nebo se pletu?
Leni
Profil *
Ale já přece neříkám, že to je příjemné, samotnou mě to rušilo. Mě šlo o pouhou informaci, jestli to má pro web nějaký přínos, PŘESTOŽE je to uživatelsky nepříjemné. A jinak, jestli je to titulek uvodní stránky, tak se přece určitě dá nějak udělat, aby se po najeti na logo (odkaz na tu úv. stranu) neobjevil tenhle její šílený titulek, ale např. to "návrat na uvodní stranu". Nebo ne?

Já spíš nechápu to, že ač jsou to tedy evidentně něco jako klíčová slova, proč tam mají třeba e-banka, expres apod. To mě připadá už přehnaný =zbytečný..
Retal
Profil
Leni
Protože keyword stuffing může být sice užitečný z hlediska SEO (pokud to člověk nepřežene a nerozsvítí červené světýlko v algoritmech vyhledávačů), ale když napíše místo toho jeden zajímavý článek, bude to dlouhodobě užitečnější. Článkem může získat zpětné odkazy, pravidelné návštěvníky, přívržence atd.
DoubleThink
Profil *
IMHO obsah atributů title hraje docela minoritní roli v indexaci stránky (možná by ten obrázek šel líp najít v images.google)
Vliv na zmiňované stránce bude někde mezi nulovým a neměřitelným.
Retal
Profil
DoubleThink
Ano, takovéto použití klíčových slov v titulku obrázku je dost podivné a účinek "vycpávky" snižuje. Nejen, že dělají hloupost, ale ještě chybně. :)
Knafour
Profil *
Domnivam se ze leni je budto autor webu nebo konkurence....
Leni
Profil *
Knafour
Autor webu tedy opravdu nejsem :-) Nejsem ani konkurence, jelikož nemám žádný web a nepodnikám. Ale web chystám (respektive chystám si ho nechat udělat), proto sbírám informace a snažím se učit, co je co. Připadá ti to divné?
Plaváček
Profil
Leni

Tato technika patří jednoznačně do ranku pralesního SEO (praSEO) . Ostatně, zde se o podobném problému diskutovalo více http://seo.nawebu.cz/200604/0071.html , projděte si celý thread). I Wikipedia řadí tento způsob mezi neetické způsoby SEO, více zde: http://en.wikipedia.org/wiki/Keyword_stuffing .

Osobně si umím představit naštvaného uživatele odkázaného na hlasovou čtečku, jak mu patnáct minut předčítá nesmyslný slovosled nesouvisejících výrazů umístěných v ALTu obrázku. V životě bych se už na takovýto web nevrátil.

Pokud uvažujete o novém webu, nepoužívejte podobné techniky, v dlouhodobějším horizontu vám budou spíše ke škodě než k užitku.
Leni
Profil *
Díky za vysvětlení i odkazy!
Retal
Profil
Není to tak jednoznačné, jak píše Plaváček. Keyword stuffing může být v některých případech užitečný. Například pokud na stránce o nějakém odborném termínu vyjmenuješ další varianty či synonyma. Nebo pokud na stránce o produktu uvedeš možné varianty názvu.
Nicméně to, co je na biosfera.cz rozhodně užitečné není.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0