Autor Zpráva
Aleš1
Profil *
Na adrese http://www.pradelna-zdar.cz/ jsem optimalizoval stránky pro klíčové slovo Prádelna a Čistírna.

Když projedu tyto klíčové slova v nástroji pro seo, zjistí to cca 62% optimalizaci.

Zajímají mě Vaše rady, co ještě optimalizovat.

Děkuji
nightfish
Profil
62% optimalizace? co to znamená? k čemu se to vztahuje?
Aleš1
Profil *
Na adrese http://www.softpae.com/seo-analyser.html je nástroj SEO analýza www stránek pro klíčové slovo.

"Vaše stránka je optimalizovaná pro vyhledávače na 61 % pro klíčová slova:
prádlo,prádelna,čistírna,pradlo,pradelna,cistirna "
HeWeR
Profil
Aleš1
Na té stránce je málo textu. Se slovním spojením "Prádelna a čistírna" jako alt u img, v nadpise a jednou použité v textu, díru do světa neuděláš.

Navíc, spíše jak na slova: prádlo (které není v textu vůbec) je stránka optimalizovaná na slovní spojení "Prádelna a čistírna". Tím chci říct, že toto spojení má mnohem větší hodnotu než samostatné slova Prádelna a Čistírna. Napiš víc textu, použíj tato slova v různých tvarech v různých nadpisech, zvýrazňuj atd.

Co se týče toho nástroje od Softpae. Mám 71%, Plaváček má 70%. Plaváček je na prvním místě, já nejsem skoro ani v indexu ;)
Anton Piták
Profil *
To HeWeR and All :-)

Ten nástroj treba správne pochopiť, kým sa použije. Hodnotí len On-Page faktory jednej, konkrétnej stránky, v žiadom prípade nie Off-Page faktory. A tu bude ten rozdiel medzi tvojím webom a webom Plaváčka.

Napr. v tvojom prípade hovorí len o tom, že tak Ty ako aj Plaváček ste použili pomerne dobrú hustotu vhodných kľúčových slov, nezanedbali ste semantiku (ináč by sa ťažko dostali na 50%) a ďalšie on-page faktory. Tiež to hovorí o tom, že pri analýze ste buď obaja zadali správne kľúčové slová do analyzéru, alebo ich máte správne uvedené v metatagu keywords. Takže výsledok analýzy hovorí, že samotné stránky sú celkom dobré pripravené pre dobré umiestnenie vo vyhľadávačoch. Už treba len popracovať na off-page faktoroch. Čo je zvyšných 90% optimalizácie. Preto tie rozdiely.

Ešte raz preto upozorním (a skúsim to doplniť aj do analyzéru), že sa analyzuje vždy len jedna jediná stránka, analyzuje sa na on-page faktory a aby analýza bola správna, musia sa zadať do analyzéru slová, na ktoré optimalizáciu zisťujeme, alebo mať tieto slova v metatagu keywords.

S pozdravom

Anton Piták
softpae.com
Plaváček
Profil
Anton Piták

Velmi pěkná analýza, díky.

Ale váš komentář má jedno úskalí. Když jsem tvořil stránky, kterými se dnes prezentuji, kašlal jsem zvysoka na nějaké vyhledávače, snažil jsem se napsat poutavý a čitelný text, který osloví především toho, koho má. Totiž budoucího zákazníka.

Že existuje nějaký automatický analyzátor jsem dodnes netušil a kupodivu mi ani nechyběl, protože jsem jeden z těch, kteří důsledně zastávají pravidlo, že co je dobré pro uživatele, je dobré i pro vyhledávače.

Dovoluji si dokonce tipnout, že v drtivé většině případů nepotřebujete žádné zdivočelé SEO. Stačí zaujmout lidi a ostatní přijde samo. Většinou.
Anton Piták
Profil *
To Plaváček:

> Velmi pěkná analýza, díky.
Rado sa stalo ;-)

Súhlasím s tým, čo ste napísali, veď riadime sa tým (myslením na návštevníka) viacerí :-) Analyzer toto nikdy nenahradí, ale môže poslúžiť ľuďom na to, aby aspoň začali myslieť na optimalizáciu. Imaginácia je silná vec, a pokiaľ ľudia o nejakej optimalizácii nevedia, tak ju ani nepoužijú. Naopak, je tu možnosť, že po zistení niečo o SEO sa dostanú k dobrému konzultantovi a ten ich dovedie aj k myšlienke myslieť viac na návštevníka ako na zdivočelé SEO.

Napr. aj v tomto prípade SEO analyzéra som myslel na ľudí. O SEO sa veľa rozpráva, ale je ťažké si ho laikovi, klientovi predstaviť "imaginárne". To je ako z obrázkami. Môže byť 1.000 slov o krásnej izbe ale jedna fotka toho môže povedať niekoľkonásobne viac. Môže byť 1.000 slov o zlých nadpisoch, textoch atď, ale jeden "výstup" vo forme analýzy umožní všetko vidieť "čierne na bielom" (berte to s rezervou).

No dobrý analyzér nie je ani na zahodenie. Aj keď myslíme na návštevníka, analýza konkurencie nie je nikdy na zahodenie. A ak ju ako "first step" urýchli dobrý analyzér nie je dôvod váhať ho nepoužiť.

A z praxe: predsa len môže občas pomôcť aj analyzér myslieť na ľudí. Napr. ak si niekto analyzuje web o predaji dámskych kabeliek a analyzátor zistí, že nikde na stránke nie je to slovo použité, dovedie to "testujucého" postupne k tomu, že napíše aj ten lepší text pre ľudí ;-)
Blackshadow
Profil
podla mna je to totalna hlupost....
na moju stranko www.blackshadow.natt. sk mam slovo blackshadow na 37%
a v svetomvom googli som na prvom mieste :-)
Darth Nihilius
Profil
a v svetomvom googli som na prvom mieste :-)

To bohužel nejsi (možná tak ve slovenském)
Ve světovém nejsi ani na první straně viz:
http://www.google.com/search?q=blackshadow&btnG=Google+Search
Blackshadow
Profil
tak ja neviem neviem, ale som siel na ten tvoj odkaz, a pozri:
Klikni pre zobrazenie obrazka

to prve je moja stranka... alebo sa mylim ;-)
Inpocasi
Profil
Nejsi : http://www.google.com/search?hl=en&q=blackshadow&btnG=Google+Search
Blackshadow
Profil
ok ok.. ale to vyhladavas s jazykom English .. ;-)
ale nechajme to... mne moja pozicia vyhovoju. hlavne ze na slovenskom so prvy ;-)
(aspon dufam, ze zas nevytiahnete neco, kde nesom :D)
HeWeR
Profil
Blackshadow
Ono by možná stačilo si přečíst to, co zde Anton Piták (pravděpodobně autor nástroje) psal.
Blackshadow
Profil
sak berem.. ale nevim.. mne sa to aj tak nezda..
proste mi ta stranka neni sympaticka :-D
Anton Piták
Profil *
Blackshadow

Otázka ale znie ináč. Kto hľadá slovo Blackshadow pri hľadaní tvorcov web stránok? Toto slovo Vám kľudne aj ja osobne rád zalinkujem v zopár katalógoch.

HeWeR

> pravděpodobně autor nástroje ...

dobrý odhad ;-) bodaj by bolo dosť času dokončiť ďalšie rozpracované nástroje :-/
Blackshadow
Profil
vsak jasne... suhlasim... ale ja som do toho nastroja zadal Blackshadow, nie tvorca web stranok ;-)

ale nechajme to tak... sa mi zda ze to uz vsetci s tou SEO prehaname trochu ;-)
Darth Nihilius
Profil
Není důležité na kterém místě jsi, ani kolik návštěvníků přijde. Dležité je kolik ti to hodí $
Markus
Profil *
Zeptám se takto, jsem uplný začátečník v SEO, donedávna mě to vůbec nezajímalo, potřeboval bych nějaké informace jak na to? Kde bych se o tom všem mohl dočít, nějaké konkrétní info jak na SEO atd?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0