Autor Zpráva
Hally
Profil *
Mám problém se Seznamem

Ještě v čera jsem byl (www.pradelna-zdar.cz) na první straně katalogu na klíčové slovo prádela. Dneska nejsem v celém Seznamu. Nevíte čím to muže být.

Děkuji
Marty
Profil
Zpozoroval jsem to samé asi u třech sledovaných webů. Pravděpodobně jde o úpravu algoritmů crawlera nebo samotného fulltextu. Doporučuji čekat, třeba se vyjádří i někdo kompetentnější.
Plaváček
Profil
Marty

Pokud se jedná o úpravu algoritmů, pak to v Seznamu někdo pořádně zvoral.

Z výsledků zmizela spousta kvalitních webů (zkuste třeba http://search.seznam.cz/searchScreen?w=skoda-auto.cz&mod=f ), oficiální stránky Škodovky jsou v nenávratnu. A nejen oni, i několik mých webů a kupříkladu ani webdesignerské studio madeo.cz není k nalezení.

Zajímavé.
Marty
Profil
Plaváček

A o co jiného by tedy šlo? Z vyhledávání zmizely některé stránky kompletně, čili to nelze svést na příklad na vymazání nedostupných stránek robotem.
Anonymní
Profil *
Mam ten samy problem. Je to o to horsi, ze se na prvni pozice dostal web, ktrery nam okopiroval texty a s jehoz majitelem se dohaduju.
Butonek
Profil *
Nooo paráda, dva měsíce jsem se dostával do prvních pozic a když se mi to povedlo, web na Seznamu vůbac není.
MichalekII
Profil *
Seznam momentálně vrací, na většinu (možná na všechny) dotazů napraosto nerelevantní výsledky, tento stav je jistě poruchový a brzo to praví (snad) dejte tomu čas ....
MichalekII
Profil *
P.S. pikantní na tom je, že jeden z mích webů na tom "vydělal", návštěvnost mu stoupla o stovky procent jenom mě mrzí, že to pravděpodobně budou návštěvní co je původně tento web vůbec nezajímal ;-)
JiriNevicky
Profil
Tak to koukam, co Seznam.CZ dela s fulltextem. Mesice jsem na prvni strance fultextu na klicova slova se svymi dvema relevantnimi weby a dnes prask, nejsem nikde, ani tisicaty ... co se to deje ? To je snad jen nejaky ulet a brzy se to vrati zpet, coz ? Neni zde nekdo ze Seznam.CZ, kdo by to mohl jakkoliv vysvetlit ci nastinit, co se stalo ?
MichalekII
Profil *
To je snad jen nejaky ulet a brzy se to vrati zpet, coz ? Neni zde nekdo ze Seznam.CZ, kdo by to mohl jakkoliv vysvetlit ci nastinit, co se stalo ?

No pokud mají poruchu (třeba výpadek databáze) tak jistě mají spoustu času každému otrapovy vysvětlovat co se děje místo toho aby to dávali do přádku .... ČEKAT!

a ještě lépe, neoptimalizovat pouze na jeden vyhledávač, či donce na jeden zdroj návštěvníků pro váš web to je cesta do pekel :-D
JiriNevicky
Profil
MichalekII: Zcela jiste jsem to nemyslel utocne ani tak, ze mi to ma nekdo vysvetlovat. Jen me zajimalo, co se stalo. A muzu te ujistit, ze nejsem otrapa, jak jsi vyrknul ... a pise se "otrapovi" (nic ve zlem) :)
Kajman_
Profil *
Je zvláštní, že postupem dní mizejí z jednoho webu stránky, co bývaly nejvíc nahoře... třeba seznamáci udělali novou spravedlivou fičuru, kdy po určitém počtu kliků na jeden odkaz se už příště nezobrazí.
Ice
Profil
Už je to ok.
MichalekII
Profil *
Kajman_: co je na to spravedlivé, že se nakonec dostanou na přední místa ty nejhorší weby na které nikdo nechce klikat, to by seznam asi brzo přišel o všechny své uživatele.

JiriNevicky

JiriNevicky: o pardon, ale já tě nikdy nenazval otrapou, pouze jsem te vyzval k trpělivosti (ty přeci nejsi každý ;-) )
Anonymní
Profil *
tak uz je to v poradku, rekl bych
Anonymní
Profil *
stejne by me zajimalo, v cem byl zakopany pes ...
Marty
Profil
Ano vše už je v pořádku, nešlo tedy patrně o úpravu algoritmů jak jsem avizoval ale spíše o nějakou chybu či test.

MichalekII: "Neoptimalizovat pro jeden vyhledávač"
Obávám se, že pro některé trhy to v ČR ani nelze jinak. Seznam je daleko před konkurencí a v některých odvětvích (méně technické) nemá příliš konkurenci.
Richi
Profil
No podle mě to není ješte v pořádku, každopádne jsem taky otravoval lidi ze Seznamu a snad mužu vykecat co jsem se dozvědel:
"... ono to bylo úplně něčím jiným. Vrátili jsme výsledky ze zálohy a přes víkend se to bude opravovat ..."
Tak doufám že se výsledky brzo opraví :-)
Yuhů
Profil
koukám, že to Richi opravdu vykecal. V noci ze čtvrtku na pátek desátého se opravdu udála chybka, která způsobila, že jsme v pátek ráno hledali asi jenom nad šestinou databáze. Výsledky byly hodně divoké, ale hledalo to, takže normální uživatelé byli většinou v pohodě. Příčinou byl jeden velmi nepravděpodobný okrajový stav robota. Přes týden se na tom dělalo, už by se to nemělo opakovat.
Richi
Profil
Yuhů
Snad jsem te tím nenaštval, myslel jsem že tím pomužu lidem.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0