Autor Zpráva
Ošklivý sup
Profil *
Google rozlišuje podle toho kdo odkud hledá. Výsledek bych měl dostat jiný pokud budu v ČR nebo v GB. Jsou na to i nějaké parametry, jak to simulovat (nebo nastavení).

Předpokládám že obdobně se google bude chovat i třeba co se týče USA a jejich států. Pokud mám pravdu, dají se tyto výsledky nějak zobrazit?
Martin Kuželka
Profil
Stačí použít nějaký proxy server, který je umístěný v tom konkrétním státě.
HeWeR
Profil
Ošklivý sup
Jen bych dodal, že podle místa odkud se připojuje uživatel vyhledávávají i např. mapy.cz :o)
Daze
Profil
Zrovna jsem to taky řešil. Moje pokusy taky ukazují, že tenhle princip řazení funguje, a vypozoroval jsem zejm. výraznou bonifikaci na prvním odkazu. Jak mi řekli v jiném vláknu téhle diskuse, je to skryté v parametru "hl=cs" (= host language) v URL. Takže "francouzské" výsledky pro "science" se asi dají získat např. požadavkem http://www.google.com/search?hl=fr&q=science&btnG=Vyhledat+Googlem, stejně jako http://www.google.com/search?hl=cs&q=science&btnG=Vyhledat+Googlem vyhodí "české" výsledky. Z toho mi mimo jiné plyne, že není úplně jedno, jestli jsem na .com nebo .cz, pokud většina lidí, kteří mě budou hledat, posílají na Google požadavek z cz.
Marek Prokop
Profil
Parametr hl určuje jazyk uživatelského rozhraní a podle něj pak Google upřednostňuje stránky v daném jazyce. Dělá to už minimálně pět let, z toho poslední cca. dva roky natolik výrazně, že v první desítce výsledků stránky v daném jazyce většinou převažují.

Parametr hl však ovlivňuje jen řazení výsledků, nikoli celkovou množinu nalezených stránek. Tu může ovlivnit parametr lr, který představuje filtr podle jazyka, a dále parametr meta, který filtruje stránky z určité země a jde ve formuláři nastavit jen v jednotlivých národních verzích Googlu (v české zatím ne).

Kromě toho nabízí Google personalizované hledání, uživatelské vyhledavače (CSE, co-op) a sám provádí různé paralelní testy (split testing, A/B testování). To vše v součtu znamená, že na jeden dotaz může Google v jeden okamžik vrátit velmi mnoho různých odpovědí.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0