Autor Zpráva
fafa
Profil *
Zdravim, co se stane, kdyz tohle: <a href="url.html"><span>Text odkazu</span></a>

ostyluju ala pixyho rollover a span za a) presunu nejak takhle: span {position:absolute;top:10000px;} a za b) zmizim uplne span {display:none} ? jde mi hlavne o SEO, jestli to nejake vyhledavace dokazi rozpoznat a jestli to skutecne penalizuji...

Diky

P.J.
Petra
Profil
Především jde o to, jaký je ten konkrténí příklad. Vyhledávač to automaticky nepozná, na to musí být člověk. Pokud tam normálně skrýváš text, který je na obrázku, tak je to OK. Pokud tam násilně cpeš klíčová slova, tak je to špatně.
Anonymní
Profil *
ne, jsem fakt poctivy, napis na obrazku s textem odkazu souhlasi...
Dero
Profil
fafa: Podívej se na to z praktického hlediska. Co když vypnu obrázky, ale nechám běžet styly? Odkaz je nepřístupný.
Anonymní
Profil *
no tak tahle kombinace me nenapadla. jak to teda udelat aby to bylo koser? textovy odkaz s rolloverem na pozadi nechci, je potreba aby to byl obrazek, pokud mozno
habendorf
Profil
<a href="url.html">Text odkazu<span></span></a>

plus dostylovat
fafa
Profil *
muzes mi dat jeste neco jako priklad jak to nastylovat? potrebuju rollover a potrebuju ten text poslat nekam pryc aby byl videt jen ten obrazek v podkladu, tohle jsem zkousel jako prvni (tim spanem jsem ten odkaz prekryl a nastavil mu ruzne background-position na normal a hover, pixy rollover no) ale ie 6 a mensi mi to rollovne jen jednou a pak se zasekne a zpatky puvodni obrazek uz nevrati. tak nevim jak bych to mel konkretne stylovat
habendorf
Profil
dej tam a:hover {visibility:visible;} (třeba), jinak ti IE nebude reagovat na a:hover span {}
fafa
Profil *
panove a damo diky, problem solved:) btw. visibility:visible me trochu prekvapilo, nenapadlo me ze to je mozne takhle resit
habendorf
Profil
visibility:visible me trochu prekvapilo, nenapadlo me ze to je mozne takhle resit

Jde jen o to, dát tam nějakou neutrální vlastnost, která nic nemění. Klidně to může být jiná.
fafa
Profil *
jasne, tusil jsem, ze to bude nejake osetreni bugu... kazdopadne diky, tady clovek najde radu, kdyz nekdo zna odpoved...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0